Аксесуари для квадрокоптерів: розширюємо можливості та оптимізуємо польоти

Аксесуари для квадрокоптера – це не тільки елемент дизайну, але професійна техніка, яка покращує функціонал дрону. Безумовно, запустити та використовувати БПЛА можна і без них, але з використанням недорогих пристроїв можна збільшити ефективність польоту та безпеку.

Насправді більшість елементів дрону – крихкі деталі, наприклад, найуразливішою частиною вважається пропелер, тому власникам рекомендується завжди мати запасний.

Кейс для перевезення дрону практично виявляється дуже корисною штукою. Якщо ви часто виїжджаєте за місто, з першого разу оціните, наскільки збільшується безпека транспортування. Які аксесуари рекомендується мати:

  • захист пропелера;
  • фільтри для покращення якості зйомки (типу DJI);
  • карти пам'яті;
  • запасний акумулятор;
  • килимок.

Ремкомплекти можуть знадобитися вже після першого використання дрону. Якщо ви новачок, то опанувати керування непросте завдання, можливі невеликі поломки, які можна усунути на місці, просто замінивши деталь.

Камери та гімбали: зйомка високоякісних відео та фото

Підвіс – один з найнеобхідніших пристроїв, який дозволить зняти якісне відео. Устаткування зменшує (у деяких випадках до нуля) стрибки квадрокоптера у повітрі, коли апарат стикається з повітряною ямою або при поривах вітру.

Підвіси допомагають вибрати найкращий ракурс, оснащуються механічним чи електронним приводом, повторюють принцип роботи стабілізатора. Захист підвісу та камери – необхідний аксесуар, що продовжує термін служби пристрою, випускаються під клас та модель дрону.

Polar Pro – професійний захист підвісу для DJI Mavic 2 Zoom. Матеріал виготовлення – пластик.

Модель від Sunnylife – захист підвісу та камери для DJI Mavic має вагу 15 гр, бюджетна вартість.

Додаткові акумулятори: продовжуємо час польоту

Додатковий АКБ важко назвати аксесуаром – це необхідна частина повноцінної роботи. Підбирати батарею потрібно під клас квадрокоптера.

Виробник DJI випускає продуктивну лінійку акумуляторів для моделей Mavic Air 2. Невеликий пристрій забезпечує політ до 34 хв, вихідна напруга 11.55В.

Акумулятор Hubsan із характеристиками: 3.7V 520mAh для H107P має бюджетну вартість 113 грн.

Контролери та програми: зручне управління та налаштування польотів

Контролер це БУ літального апарату, який відповідає за збір та обробку даних від датчиків та сенсорів. Аналізуючи результати забезпечується політ дрону, його швидкість, крен, тангаж та ін. Пілотування та утримання БПЛА на місці без головного елемента компонування просто неможливе.

Продуктивність та функціонал контролера залежить від кількості та якості встановленої на борт периферії. Пристрій з відкритим кодом дозволяє експериментувати з налаштуваннями, але забезпечує меншу безпеку, оскільки залишається небезпека зробити помилку в налаштуванні.

Запасні частини та ремонтні комплекти: готовність до аварійних ситуацій

Бренди, що спеціалізуються на виробництві дронів, завжди випускають і оригінальні ремкомплекти для своїх моделей. Якщо можлива заміна деталей репліками, компанії вказують перелік фірм, запчастини яких підходять для заміни в конкретному квадрокоптері.

Компанія Pgytech випускає комплекти комплектуючих для DJI Mavic 2 (P-HA-030). Ремкомплект бюджетної вартості: шасі, підсвічування від батарей ААА, подовжувачі.

Набір акумуляторів та зарядних пристроїв для H502E від бренду Hubsan. У комплекті 4 АКБ та 2 зарядки.

Розширені функції за допомогою датчиків та модулів

Базова комплектація дрона повинна включати барометр, датчики повернення на базу та утримання на певному місці. Не завжди у моделі є датчик GPS, який встановлюють у дорогих квадрокоптерах, але завжди є варіант встановити його окремо.

GPS модуль дозволяє зупинити апарат у вибраній області, прокласти маршрут по точках, вести автоматичну зйомку.

Поради щодо вибору та використання аксесуарів для квадрокоптерів

Можна сказати з повною впевненістю – раз розпочавши модернізувати та покращувати свій квадрокоптер, зупинитися буде неможливо. Це можна порівняти з тюнінгом авто, де немає межі оновлень. Не варто купувати всі доступні аксесуари, деякі можуть не стати в нагоді, але необхідні завжди потрібно мати під рукою, а це АКБ, килимки, захисні накладки, перехідники, сучасні польотні датчики та сенсори.

Відгуки про статтю