Як вибрати абсент

Абсент – міцний алкогольний напій, який готується на основі екстрактів полину, анісу і фенхелю. У складі можуть бути присутні екстракти лепехи, меліси, м'яти, петрушки, ромашки, дягелю та інших трав. Відрізняється гірким і терпким смаком. Аромат абсенту утворений поєднанням трав'яних нот. Вміст алкоголю: 55-85% об (стандартне значення – 70% об.).

Важливо: вибираючи абсент, зверніть увагу на його назву. На італійській та іспанській продукції повинний бути напис «Absenta», на французькій – «Absinthe», на чеській – «Absinth».

Тип

Настоянка виробляється шляхом настоювання інгредієнтів на спирту.

Дистиллят отриманий за допомогою настоювання і подальшої перегонки (дистиляції) сировини. Багато цінителів вважають, що тільки такий напій є справжнім абсентом. Маркування – «distilled».

Обсяг

Абсент розливають в пляшки об'ємом

0.5 л;

0.7 л і

1 л. Стандартна ємність тари – 0.7 л.

Вміст алкоголю

За змістом алкоголю абсент поділяється на дві категорії:

  • дуже міцний (55-65% об.) – французький, іспанський, чеський абсент;
  • екстремально міцний (65-85% об.) – швейцарський, велика частина німецьких, іспанських, чеських, італійських, окремі сорти французького абсенту. Процес виготовлення такого напою складається з двох стадій – настоювання і дистиляція.

На етикетках абсенту міцність вказується в «пруфах» (proof). 1 proof відповідає 0.5% об. Так, напис «140 proof» говорить про те, що вміст алкоголю становить 70% об.

Зміст туйону

Туйон, що міститься в полину, здатний викликати галюцинації, психози, порушення координації рухів і інші розлади нервової системи. Тому існують суворі правила, що регламентують концентрацію цієї токсичної речовини в абсенті.

Зміст туйону вказується в ppm (частин на мільйон) або мл/л (мг/кг). Згідно зі встановленими нормами, концентрація туйону в напої не повинна перевищувати 10 мл/л (мг/кг).

У деяких сортах абсенту туйон і зовсім відсутній, на що вказують такі написи: «absinthe refined» або «thujone-free». Правда, цінителі такі напої справжнім абсентом не вважають, оскільки традиційна рецептура передбачає наявність туйону.

Важливо: якщо на етикетці абсенту відсутня інформація про зміст туйона і напис «absinthe refined» або «thujone-free», це означає, що в такому напої концентрація туйону не перевищує 10 мл/л.

У дуже міцному абсенті туйону немає зовсім або його концентрація мінімальна.

Гастрономічна сполучуваність

Міцний і гіркий абсент п'ють з водою і цукром, льодом, тоніком, лимонадом, цитрусовими соками. Цей напій застосовується і як інгредієнт для приготування коктейлів.

Класичний варіант вживання передбачає використання спеціальної перфорованої (з отворами) ложечки, на яку кладеться шматок цукру-рафінаду. За французьким способом на ложку з цукром ллється вода, за чеським – абсент.

Колір

Зелений класичний колір, який набуває абсент в процесі настоювання листя і квітів полину. Цей колір надає напою хлорофіл, що міститься в травах. Варіюється від яскраво-смарагдового до світло-зеленого.

Жовтий (яскраво-бурштиновий) вицвілий зелений колір, оскільки хлорофіл з часом жовтіє.

Червоний (світло-рубіновий) – досягається шляхом додавання в абсент екстракту граната. Деякі подібні напої настоюють на квітках гібіскуса.

Коричневий / чорний – отримується, якщо при виробництві напою замість листя і квітів полину використовували його коріння, а також темний настій чорної акації.

Екзотичні кольори абсенту – блакитний і прозорий. Ці напої зустрічаються рідко.

Важливо: колір абсенту в більшості випадків не свідчить на користь або проти його натурального походження. Будь-який відтінок можна отримати як природним способом, так і за допомогою барвників. Тільки блакитний абсент завжди є результатом використання харчових кольорів.

Упаковка

Зазвичай абсент продається без упаковки. Таку продукцію купують для власного споживання. Якщо ж спиртне розглядається в якості презенту, то варто обрати абсент в стильній подарунковій упаковці. Іноді подібний алкоголь доповнюється склянками, абсентною ложкою.

Оригінальність

Найважливішим показником якості алкоголю є його оригінальність. Як купити оригінальний вид алкоголю, як правильно визначити його автентичність, читайте в нашій статті "Як відрізнити легальний алкоголь від контрафактного" .

Відгуки про статтю