Як вибрати акумулятор для мобільного телефону

Вид

Li-Ion (літій-іонні) – відносно недорогі акумулятори, позбавлені ефекту пам'яті, розраховані на тривалий період експлуатації (до 1000 циклів). Підзаряджання виконується на будь-якій стадії розряду. Але ці акумулятори швидко старіють при невикористанні, погано переносять перерозряди, а у разі порушення герметичності корпусу становлять небезпеку. Саморозряд – 10% на місяць.

Li-Polymer (літій-полімерні) – характеризуються великою кількістю циклів заряду (1000-5000), високою ємністю, компактністю, малою вагою та безпекою. Ще один плюс – низький відсоток саморозряду (3-5% на місяць). Однак подібні батареї дорого коштують, схильні до швидкого зносу і вимагають спеціального режиму зарядки.

Ni-MH (нікель-металогідридні) – найдешевші батареї. Але ці акумулятори недовговічні (до 500 циклів), нагріваються під час роботи, схильні до «ефекту пам'яті» і саморозряду (до 30% на місяць). Нікель-металогідридні батареї застаріли і практично не зустрічаються.

Літій-іонні, літій-полімерні та нікель-металогідридні акумулятори працюють при температурі від -20°C до +60°C.

Li-Ion акумулятор

Місткість

Цей показник означає кількість енергії, що віддається акумулятором при розряді протягом певного часу. Вказується в міліампер-годинниках (мАч, mAh) або ват-годинниках (Втч, Wh). Перша величина є менш точною, тому що в цьому випадку реальна ємність батареї залежить не тільки від заявленого параметра, а й від номінальної напруги.

Чим більша ємність батареї, тим довше пропрацює телефон до наступної підзарядки. Водночас збільшується вартість акумулятора. Надмірна ємність пов'язана із зайвими витратами грошей. Тому при виборі оптимального варіанта виходьте з особливостей телефону, конкретних завдань, інтенсивності експлуатації девайсу.

Для старих телефонів підходять полегшені акумулятори, оскільки такі гаджети споживають мінімум заряду. А ось просунутим смартфонам із широким функціоналом, що споживає велику кількість енергії, потрібні посилені батареї, які мають підвищену ємність.

Сумісний бренд

Цей параметр є важливим при виборі акумулятора. Багато батарей підходять для різних моделей одного бренду. Але трапляються акумулятори, сумісні лише з однією моделлю мобільного телефону. Для грамотного вибору необхідно співвіднести дані про бренд та модель телефону з відповідною інформацією, вказаною в характеристиках акумулятора.

Клас якості

Original (оригінал) – акумулятори, виготовлені виробником мобільних телефонів. Постачаються разом із девайсом. Позитивні якості: надійність, безпека, тривалий термін служби. Фактична ємність відповідає заявленій. Але такі моделі коштують дорого, причому не на кожен телефон можна знайти оригінальну батарею.

High Copy (якісна копія) – акумулятори, виготовлені сторонніми виробниками. Обійдуться дешевше за оригінальні батареї при досить високих експлуатаційних параметрах (якщо виробники сумлінні). Місткість – 85-95% від заявленої.

Спеціальне маркування дозволяє переконатися в сумісності акумулятора з конкретною моделлю телефону. Хороший вибір для більшості випадків.

Copy (копія) – є найдешевшими та низькоякісними. Фактичні характеристики батарей часто не відповідають заявленим. Місткість – 30-50% від зазначеної. Такі акумулятори можуть вести себе непередбачено. Подібні моделі не рекомендується купувати.

Відгуки про статтю