Як вибрати акумулятор для ноутбука

Тип

Літій-іонний (Li-ion) – відрізняється високою питомою енергомісткістю, відсутністю «ефекту пам'яті» (зниження місткості через регулярні підзарядки), великим ресурсом (1000 циклів заряду / розряду). Такий акумулятор в неробочому стані втрачає всього 5% заряду.

Мінуси Li-ion батареї: схильність до старіння, неможливість відновлення, чутливість до перерозряду, перезаряду і перепадів температури. Такий акумулятор зустрічається найчастіше.

Літій-полімерний (Li-pol) – володіє якостями літій-іонної батареї, але характеризується ще більшою питомою енергомісткістю. Подібний акумулятор виконується майже в будь-якій формі.

Рідко зустрічаються нікель-кадмієві (Ni-Cd) і нікель-метал-гідрітні (Ni-MH) акумулятори. Це застарілі батареї схильні до «ефекту пам'яті».

Ni-MH батарея вигідно відрізняється від Ni-Cd меншою токсичністю, більшою питомою енергомісткістю. У нікель-метал-гідрітного акумулятора «ефект пам'яті» виявляється слабше. Моделі на нікелевій основі дешевше літієвих батарей.

Важливо: обираючи батарею, попросіть у продавця сертифікат на продукцію. Купуйте техніку в спеціалізованих магазинах з гарною репутацією. Обраний акумулятор повинен легко поміститися в відведену для нього нішу.

Місткість

Цей параметр позначає кількість енергії, що видається зарядженої на 100% батареєю до повного розряду. Одиниця виміру – міліампер-година (мАг). Чим більше місткість, тим довше працює ноутбук до підзарядки. Однак зі зростанням місткості збільшується ціна, габарити та вага акумулятора.

Стандартним параметром вважається 4000-4800 мАг. Зустрічаються моделі зі зниженою і підвищеною місткістю – на 2000 мАг і 5000-7000 мАг відповідно.

Крім місткості, на деяких акумуляторах виробники вказують потужність, що запасається, яка вимірюється у Ват-годинах (Вт год). Цей параметр є добутком місткості (мАг) на вихідну напругу (В). Потужність, що запасається дозволяє точніше оцінити місткість батареї, оскільки на здатність накопичувати енергію безпосередньо впливає її вихідна напруга.

Вихідна напруга

Цей показник впливає на сумісність батареї з ноутбуком. Вимірюється в вольтах (В). Стандартна напруга для більшості моделей – 10.8 В (11.1 В) і 14.4 В (14.8 В).

Різниця між напругою нового і «рідного» акумулятора не повинна бути вище 0.5 В. Сумісні моделі на 10.8 В і 11.1 В, 14.4 В і 14.8 В. Перевищення цього ліміту загрожує пошкодженням модуля регуляції напруги (VRM), який гасить незначну різницю напруг (0.3 -0.4 В).

Число елементів (осередків)

Від даної характеристики залежать місткість, розміри та вага акумулятора. Чим більше елементів, тим вище місткість. Зі збільшенням кількості осередків зростає ціна, вага і габарити пристрою. Стандартний параметр – 6 елементів. Існують урізані й посилені батареї – 2-4 і 9-12 відповідно.

Місткість кожного елемента зазвичай становить 2200 і 2600 мАг. Обираючи акумулятор, виходьте з інструкції до ноутбука або відомостей на сайті виробника. Позиція «чим більше, тим краще» тут недоречна, оскільки акумулятор повинен підходити до лептопа за розміром і вихідною напругою (ця величина складається з параметрів напруги для кожного елемента).

Сумісність

Фірмовий (оригінальний) – ідеально підходить до однієї або декількох моделей ноутбука однієї торгової марки. Оригінальна батарея виготовляється виробником лептопа. Подібне рішення позбавляє власника ноутбука від проблем з сумісністю. Мінус – висока ціна.

Універсальний – сумісний з декількома моделями лептопів різних брендів. Обійдеться дешевше оригінальної моделі. Універсальна батарея може і не підійти до конкретного лептопа, оскільки виготовлена стороннім виробником. Тому перед вибором такої моделі уважно придивіться до її характеристикам.

High-Copy – копія оригінальної батареї, яка в теорії не поступається їй за якістю. На практиці подібний акумулятор практично нічим не відрізняється від універсальної моделі.

Важливо: сумісність акумулятора з ноутбуком встановлюється за переліком моделей, зазначеному виробником або по моделі та номеру партії лептопа. Ці дані містяться в паспорті або наклейці на корпусі пристрою (позаду, збоку, на батареї).

Поради щодо використання (Li-ion)

  • Не допускайте глибокого розряду батареї (оптимальний рівень заряду – 20%).
  • Не зберігайте довго розряджений акумулятор.
  • Оберігайте батарею від впливу низьких і високих температур. Критичні температури: нижче - 20 ° С і вище +60 ° С.
  • Бажано працювати з ноутбуком при кімнатній температурі та заряді 40%, регулярно заряджаючи батарею.
Відгуки про статтю