Як вибрати аксесуари для електробритв

Вид

Ріжучий блок – деталь електробритви, зрізаюча волосся на обличчі. Складається з сітки і ріжучого ножа, але конструктивне виконання залежить від системи гоління (сітка+ніж, бритвена голівка, блок для гоління).

Сітка – частина ріжучого блоку, яка стикається зі шкірою. Сітка виконується у вигляді поверхні з маленькими отворами, в які проникають волосся.

Ріжучий ніж – частина ріжучого блоку, яка безпосередньо зрізає волосся. Знаходиться під сіткою і приводиться в рух мотором пристрою.

Бритвена голівка (ножова пара) – складається з сітки і ножа. Виконується як єдине ціле і не допускає заміни окремих деталей. Зазвичай продається комплекті з 2 або 3 ножових пар. Зустрічаються і поодинокі бритвені голівки – хороший варіант, якщо в бритві потрібна заміна тільки однієї ножової пари.

Ріжучий вузол (касета) – складається з сітки і ріжучого ножа. Подібно бритвеним голівкам касета є одним цілим.

Картридж для очищення – дозволяє очистити ріжучий блок від піни, гелю, волосся і продезінфікувати його. Полегшує догляд за електробритвою.

Система гоління

Сіткова – ріжучий блок складається з сітки і ріжучого ножа, які можна придбати окремо, має прямокутну форму. Характеризується зворотно-поступальними рухами ріжучого ножа (вліво-вправо). Сіткові електробритви вигідно відрізняються від роторних тим, що далеко не всім моделям потрібні цільні бритвені блоки. В результаті можна міняти компоненти ріжучого блоку в міру зносу.

Роторна – ріжучий блок представлений трьома бритвеними голівками, що утворюють трикутник (іноді складається з двох голівок). Ріжучий ніж виконує кругові рухи.

Конструкція

Розбірна – уможливлює очищення ріжучого блоку.

Цілісна – не дозволяє обслуговувати ріжучий блок.

Клас якості

Оригінальний – підходить тільки для деяких моделей/серій електробритв однієї торгової марки.

Сумісний – підходить для багатьох моделей електробритв одного бренду.

Важливо: виробник вказує конкретні моделі/серії, з якими сумісний даний ріжучий блок. Обов'язково враховуйте цю інформацію перед покупкою аксесуара і будьте уважні: досить помилитися в одній цифрі і обраний компонент не підійде до Вашої електробритви.

Кількість бритвених голівок / сіток

Залежно від конструктивного рішення електробритви даний параметр становить 2-3 штуки (бритвені голівки), 1-4 штуки (сітки).

Виконання

Плаваюча система, подвійне лезо, рухливий ріжучий блок – покращують якість гоління, що важливо при обробці складних ділянок (підборіддя, шия). В результаті шкіра стає більш гладкою і чистою.

Тример – призначений для оформлення бороди, бакенбардів, вусів.

Рекомендована заміна

При використанні ріжучі блоки і їх компоненти зношуються і тупляться. Для зручного і чистого гоління потрібна своєчасна заміна цих деталей. Виробники вказують інтервал часу, після закінчення якого ріжучий блок рекомендується замінити. Велика частина аксесуарів для електробритв розрахована на 1-2 роки.

Важливо: пам'ятайте, що не кожен ріжучий блок і його складові можна промивати під краном. Також аксесуари для електробритв рекомендується час від часу змащувати мастилом – це збільшить термін їх служби.

Виробник

Практично всі моделі аксесуарів для електробритв випускаються під конкретну модель. Тому поділ на умовні групи марок за якістю тут такий же, як і в самих електробритвах. Група продукції дешевше: Magio, Rotex, Микма, Новий Харків, Харків. Матеріали лез простіше, відповідно, служить менше, швидше втрачає гостроту. Навіть в новому стані не завжди забезпечує високу якість гоління.

Аксесуари для електробритв марок Braun, Panasonic, Philips і Remington коштують дорожче, однак, виконані з більш якісної сталі. Служать довше, забезпечуючи комфортний рівень гоління.

Відгуки про статтю