Як вибрати аксесуари до машинок для стрижки

Вид

Ніж, ножовий блок – головна деталь машинки для стрижки, зрізуюча волосся.

Насадка – пристосування, що дозволяє збільшувати висоту зрізу в залежності від виду стрижки. Насадка надягається поверх ножового блоку. Тим самим майстер може регулювати довжину стрижки.

Існує два різновиди насадок:

  • односторонні – гребінь знаходиться з одного боку;
  • двосторонні – гребені розташовуються з двох сторін. Двосторонні моделі дають можливість змінювати висоту зрізу (9-12 мм, 3-6 мм).

Призначення насадок

Для стрижки – регулюють рівень зрізу (в межах 1-25 мм). Такі насадки зустрічаються найчастіше.

Для корекції вусів і бороди – підрівнюють рослинність на обличчі, тим самим надають їй потрібну форму.

Фігурні – дозволяють створювати різні візерунки і смужки на голові. Оптимальний вибір для виконання незвичайних коротких стрижок.

Філірувальні – забезпечують зачісці природний і закінчений вигляд. Ці насадки застосовуються на заключному етапі стрижки.

Конусоподібні – корегують форму вусів і брів, позбавляють від волосся у вухах і носі.

Полірувальники – призначені для видалення посічених кінчиків волосся (1-3 мм).

Матеріал

Ніж

Нержавіюча сталь – відносно дешевий ніж, підлягає періодичному заточуванню. Недоліки: схильність до нагрівання при роботі, недовгий термін експлуатації, погано стриже жорстке волосся. Деякі дорогі ножі мають алмазне покриття, що подовжує їх «життя» і поліпшує роботу з жорсткою і густою рослинністю.

Кераміка – мало нагрівається і в цілому служить довше, ніж ножі зі сталі. Оптимальний вибір для стрижки густого волосся. Мінуси: не можна заточити, більш висока ціна, чутливість до падінь. Такий ніж складається з двох частин – рухомої (керамічної) і нерухомої (сталевої). При необхідності замінюється керамічна деталь ножа.

Насадка

Пластик – найдешевший матеріал. Такі насадки досить прості у використанні і догляді, різноманітні за формою і призначенням. Недолік – короткий термін служби.

Нержавіюча сталь – довговічний і надійний матеріал. Металеві насадки підходять для частого застосування. Мінус – висока ціна.

Силікон – приємний для шкіри голови, має малу вагу. Такі насадки довго служать, не заподіюють дискомфорт і легко чистяться. Недолік – найвища вартість.

Клас якості

Оригінальний, стандартний (спеціалізований) – підходить тільки для конкретних моделей машинок. Встановлювати такі аксесуари на інші прилади для стрижки не можна, оскільки це загрожує пошкодженням самої машинки або поганою стрижкою. Тип кріплення – засувка.

Універсальний (стандарт А5) – призначені для більшості пристроїв. Такі аксесуари оснащені кріпленням на пружині.

Важливо: виробник вказує конкретні моделі машинок для стрижки, з якими сумісний даний ніж або насадка. Купуйте аксесуари тільки з урахуванням цієї інформації!

Висота зрізу

В насадках висота зрізу – фіксована, проте набір дозволяє регулювати цей параметр, використовуючи різні пристосування. Найбільш поширені насадки з висотою зрізу в 1.5; 3; 6; 9 і 12 мм. Рідше зустрічаються моделі на 13; 14; 16; 18; 19; 22; 25 мм. У деяких насадок цей параметр налаштовується в діапазоні 4-18 мм.

У ножів фіксована висота зрізу становить 0.01-19 мм. В стандартних моделях цей показник регулюється в межах 0.1-3 мм, а ось їх універсальні «побратими» позбавлені такої можливості.

Кількість насадок

Цей параметр варіюється від 2-3 до 5-7 штук і більше. Чим більше насадок в комплекті, тим ширше можливості машинки для стрижки. В той же час збільшується ціна аксесуарів. Для побутових потреб достатньо 2-3 насадок, набори з великою комплектацією знадобляться майстрам-перукарям.

Ширина ножа

В ножах для стрижки цей показник становить 43-48 мм, стандартне значення – 46 мм. Також зустрічаються окантовувальні ножі для тонких робіт у важкодоступних місцях (оформлення бакенбардів, окантовка за вухами). Ширина таких ножів коливається в діапазоні 28-32 мм.

Важливо: необхідно правильно доглядати на аксесуарами до машинки для стрижки. Після використання насадки очищують від волосся спеціальною щіткою і промивають з милом під краном.

Металеві насадки змащують спеціальним мастилом і це ж стосується ножів. Крім того, ножі обробляють аерозолями для охолодження і чищення (актуально при професійній роботі). Також не забувайте раз на місяць дезинфікувати ножі та насадки.

Виробник

Найдешевші машинки китайських і місцевих брендів Aurora, Saturn, Scarlett, Vitek, Viconte, Orion, Supra, Микма зазвичай навіть не передбачають змінних частин. Тому по суті, є одноразовими пристроями.

Хорошим вибором будуть моделі у AEG, Binatone, Braun, Clatronic, Panasonic, Philips, Remington, Rowenta, Zelmer. Для багатьох моделей в продажу є змінні головки і картриджі, отже, такі електробритви можуть служити довго.

Лідерами серед виробників є BaByliss, GA.MA, Moser, Wahl. Вся їх продукція досить дорога, як і змінні частини. Зате вони зроблені з відмінних матеріалів, забезпечують високий рівень стрижки. Користуватися ними зручно як в домашніх, так і в професійних умовах.

Відгуки про статтю