Як вибрати атлетичний пояс, бинт

Вид

Атлетичний пояс – спеціальний ремінь, що підтримує спину при виконанні силових вправ зі значною вагою (підйом штанги над головою, станова тяга, присідання зі штангою). Зменшує вірогідність травмування попереку і хребта. Також пояс рівномірно розподіляє навантаження на хребет і прес.

Розрізняють три різновиди атлетичних поясів:

 • пояс для пауерліфтингу – масивний і товстий пояс, який характеризується однаковою шириною по всій довжині і призначений для роботи з вагою при прямій спині;
 • пояс для важкої атлетики – гнучкий і м'який пояс, має різну ширину і підходить для вправ в нахилі (оптимальний і для бодібілдингу);
 • пояс для обтяження – оснащений ланцюгом, на яку підвішується вантаж. Призначений для виконання різних віджимань і підтягувань.

Лямки – ремені, які виключають зісковзування рук з турніка або вислизання гантелей і штанги. Знижують ризик отримання травми при силовому тренінгу (станова тяга, тяга в нахилі). Виготовляються з бавовни і еластану.

Лямки для преса – оснащені карабінами для фіксації на турніку. Використовуються при виконанні вправ на турніку (підтягування, підйоми ніг у висі). Роблять більш ефективними опрацювання м'язів черевного преса. Виробляються з нейлону.

Бинти – смужки тканини, зменшують навантаження на кисті, лікті, коліна і тим самим оберігають їх від травм і розтягувань. Бинти полегшують виконання вправи за рахунок фіксації суглобів у правильному положенні. Виготовляються з бавовни або синтетичних матеріалів.

Бинти підрозділяються на наступні типи:

 • кистьові – захищають зап'ястя рук при силових тренуваннях, в тому числі жимі і присідання зі значними вагами;
 • ліктьові – оберігають ліктьові суглоби при роботі з гантелями і штангою, підтягуваннях на турніку;
 • колінні – захищають колінні суглоби під час силового тренінгу. Такі аксесуари корисні при виконанні станової тяги, присідань з великими вагами.

Гаки для тяги – гаки з лямками, які допомагають утримувати в руках важкі спортивні снаряди, наприклад, штангу. Зменшують навантаження на руки і передпліччя. Використовуються для роботи з гантелями і штангою, підтягувань на турніку. Особливо корисні при виконанні станової тяги.

Упряж для тренування шиї – шолом з ременями, ланцюгом і кільцями, призначений для опрацювання м'язів шиї. Застосовується під час виконання силових вправ з вільною вагою.

Важливо: при постійному використанні атлетичний пояс і гаки для тяги не дозволяють тренувати м'язи спини (пояс) і передпліччя (гаки). Це призводить до ослаблення даних груп м'язів. Тому такі аксесуари краще використовувати тільки при роботі з великими вагами.

Застібка

Пряжка / двузубая пряжка – надійна застібка, перевірена часом. Для занять бодібілдінгом, важкою атлетикою і пауерліфтингом краще вибирати пояс з двозубою пряжкою.

Липучка – більш зручний варіант, але підходить тільки для спортсменів, які працюють з невеликими вагами. Даний пояс стане в нагоді при тренуванні в домашніх умовах. Варто знати, що липучка служить не більше року, а після повинна бути замінена.

Карабін – надійніше, ніж липучка і зручніше застібається в порівнянні з пряжкою. Але така застібка може швидко вийти з ладу.

Матеріал

Шкіра – найміцніший і довговічний матеріал. Мінуси: висока вартість, непридатність для атлетів з проблемною шкірою (викликає подразнення при тренуванні). Шкіряний пояс оптимальний для атлетів, які піднімають великі ваги.

Штучна шкіра, нейлон, неопрен, поліестер – легкі і еластичні матеріали, обійдуться дешевше натуральної шкіри. Виріб з таких матеріалів не обмежує руху. Недолік – порівняно невисока зносостійкість. Такий пояс вибирають спортсмени, які працюють із малими і середніми вагами.

Виконання

Залежно від виконання атлетичні пояси бувають одно-, двох-, трьох- і чотиришаровий. Чим більше шарів, тим довше прослужить виріб. Хороші пояси мають три і більше шарів, а також прошиваються по периметру подвійним швом, що надає додаткову міцність.

Розмір (довжина) пояса

Ця характеристика дозволяє оцінити, чи підійде атлетичний пояс конкретному спортсмену. Перед покупкою слід виміряти обсяг талії, щоб не помилитися з підбором вироби. Бажано вибирати потрібний розмір при особистій примірці.

Грамотно підібраний аксесуар застібається на середні отвори і при цьому не виникає відчуття дискомфорту. Вага і обсяг талії спортсменів не є постійною величиною і можуть коливатися протягом року. Тому в запасі має залишатися кілька вільних отворів для ослаблення або затягування пояса.

Розмір атлетичних поясів (менша цифра вказує на довжину пояса до першого отвору, велика – до останнього):

 • 50-70 см – XS;
 • 60-80 см – S;
 • 70-90 см – М;
 • 80-100 см – L;
 • 90-110 см – XL;
 • 100-120 см – XXL;
 • 110-130 см – XXXL.

Важливо: деякі виробники користуються своєю розмірної сіткою. Щоб не помилитися з розміром пояса перед покупкою варто уточнити цей нюанс у продавця або уважно вивчити упаковку.

Ширина пояса

Даний параметр залежить від виду атлетичної пояса:

 • пояс для пауерліфтингу – 10 см;
 • пояс для важкої атлетики – 15 см (широка частина поясу).

Товщина пояса

Такий показник залежить від кількості шарів в поясі:

 • 1 шар – 3 мм;
 • 2 шари – 6 мм;
 • 3 шари – 9 мм;
 • 4 шари – 10 мм.

Довжина ланцюга

Даний параметр визначає, наскільки зручно використовувати атлетичний пояс для обтяження або упряж для тренування шиї. Вважається, що оптимальна довжина ланцюга становить 100 см.

Оснащення

Ланцюг для обтяження – застосовується для підвішування вантажів. Дозволяє робити різні вправи з обтяженнями, наприклад, віджиматися на брусах і підтягуватися на перекладині. В результаті збільшується навантаження на м'язи.

D-подібна петля для обтяження – також дає можливість працювати з додатковими вагами.

Відгуки про статтю