Як вибрати автохолодильник

За виконанням холодильники поділяються на окремо розташовані та вбудовані. У першому випадку пристрій можна переносити та використовувати поза автомобілем, у другому – не можна.

Вид

Термобокс (ізотермічний) – на відміну від інших автохолодильників не потребує зовнішнього живлення, оскільки охолодження відбувається завдяки акумуляторам холоду. Звідси низька вартість, а також кілька недоліків: неможливість управління температурним режимом, нестабільність температури, обмежений час заморозки продуктів.

Термобокс використовується тільки для підтримки поточної температури продуктів.

Важливо: ізотермічний термобокс за принципом роботи аналогічний ізотермічній сумці-холодильнику. Вони відрізняються лише об'ємом (6-150 л проти 2.5-64 л) і часом охолодження продуктів (12-72 години проти 12 годин).

Абсорбційний (електрогазовий) – універсальний в плані живлення (газ, електрика) і економічний (при використанні газу) холодильник. Інші переваги – великий об'єм (24-200 л) і безшумність. Абсорбційна модель охолоджує їжу на 20-30 °C від температури середовища, але не нижче 0 °C. Деякі холодильники забезпечують -5 °C.

Абсорбційний холодильник дорого коштує, погано переносить трясіння і крен в дорозі, займає багато місця в салоні. Такий пристрій часто використовується рибалками та мисливцями.

Термоелектричний – компактний і надійний варіант. Завдяки відсутності акумуляторів холоду і компресора такий холодильник легше і простіше. Пристрій може і нагрівати продукти, не видає шум при роботі та добре витримує тряску в дорозі. Правда, за моделі, що працюють у двох режимах (охолодження і нагрівання), доведеться заплатити більше, ніж за звичайний холодильний пристрій.

Термоелектричний холодильник охолоджує продукти на 15-30 °C щодо температури повітря, але не нижче +3 -0 °C. У деяких пристроях температура досягає -3 °C. Постійна температура холодильника в жарку погоду становить близько 10 °C. При підігріві температура підвищується до + 54-60 °C і навіть +70 °C. Після відключення живлення температура в камері зберігається ще 8-10 годин.

Недоліки термоелектричної моделі: невеликий об'єм (0.5-50 л), найменша економічність, повільне досягнення потрібної температури. Тому в такому холодильнику краще зберігати вже попередньо охолоджені продукти для підтримки поточної температури. Термоелектричні моделі користуються широкою популярністю серед автолюбителів.

Важливо: для розв'язання проблеми повільного набору температури термоелектричного холодильника увімкніть його завчасно перед поїздкою. Інше рішення – охолодити камеру холодильника за допомогою акумуляторів холоду. Для цієї мети лід використовувати не можна, оскільки тала вода призведе до корозії металевих частин пристрою.

Компресорний (компресійний) – найекономніший, швидко набирає температуру і забезпечує стабільне охолодження на рівні -18-20 °C. Об'єм компресорного холодильника варіюється в межах 18-250 л. Такий пристрій охолоджує і заморожує продукти, що зручно для рибалок і мисливців.

Компресорний холодильник має функцію регулювання температури, що дозволяє підібрати оптимальний режим зберігання для кожного продукту. Після виключення апарату температура зберігається протягом 6 годин.

На відміну від попередніх пристроїв, містить рушійні частини, що викликає сильний шум під час роботи. Цей холодильник коштує дуже дорого, чутливий до коливань та крену автомобіля. З цих причин такий варіант використовується порівняно рідко. Вбудовувані холодильники для яхт, катерів і автомобілів відносяться до компресорних моделей.

Морозильна камера – відрізняється найнижчою температурою охолодження (до -22 °C) і швидким заморожуванням. Крім того, різниця температур повітря зовні та всередині камери у таких пристроїв становить 40 °C, що перевищує можливості інших моделей. Після відключення холодильника низька температура зберігається протягом 6-12 годин.

Недоліки морозильної камери: висока ціна, великі габарити та вага (не кращий варіант для малолітражок).

Інші параметри

Об'єм – залежить від кількості людей в автомобілі:

  • 5 л – для однієї людини;
  • 20 л – для сім'ї з 4 осіб;
  • від 50 л – для великої компанії.

Важливо: щоб правильно визначити потрібний об'єм, враховуйте, що на кожну людину в середньому припадає 5 л.

Дальність і тривалість поїздки – визначає вибір типу холодильника:

  • Сумка-холодильник з акумуляторами холоду – для виїздів на невеликі відстані;
  • Контейнер, вбудована модель із зовнішнім живленням – для тривалих подорожей. Особливо гарні термоелектричні моделі, що дозволяють підігрівати їжу (рекомендуються для далекобійників).

Температурний діапазон – різниця між температурами повітря і всередині камери. Чим спекотніше клімат, тим ширше повинен бути цей діапазон. Але зі збільшенням різниці температур істотно зростає і ціна пристрою.

Правда, і тут зберігає своє значення фактор часу. Для короткочасного відвідування пляжу підійде сумка-холодильник, а ось при тривалій відпустці краще використовувати морозильну камеру або компресорний холодильник.

Живлення – здійснюється через бортову мережу (12 / 24В), побутову мережу (220), газовий балон. Зазвичай автохолодильники живляться від електромережі, електрогазові моделі працюють також і від скрапленого газу (пропан / бутан). Моделі, що здатні працювати від побутової мережі, можна використовувати поза автомобілем, наприклад, в заміському будинку.

Розміри холодильника – щоб холодильник точно вписався в салон або багажник авто, перед придбанням слід зробити необхідні заміри місця, відведеного під пристрій і порівняти їх з габаритами обраної моделі. Зазвичай автохолодильник встановлюється в нішу між сидіннями або розміщується в багажнику.

Розташування кришки – краще зупинити вибір на моделі, де кришка знаходиться не збоку, а зверху. Добре, якщо сама кришка складається з двох секцій, оскільки в цьому випадку не потрібно повністю відкривати камеру для виймання дрібного предмета.

Поради щодо вибору

  • При виборі холодильника віддайте перевагу моделям відомих брендів, які гарантують якість своєї продукції. Дізнайтеся у продавця термін гарантійного обслуговування і наявність відповідного сервісного центру.
  • Матеріал холодильника повинен бути екологічним, простим в догляді, стійким до механічних впливів.
  • Переконайтеся, що в холодильник поміститься 2-х літрова пляшка.
  • Перевірте надійність фіксації кришки автохолодильника: вона не повинна відкритися під час руху авто.
  • Не варто обирати моделі з проводом живлення довжиною менше ніж 2 м.

Важливо: не допускайте попадання на холодильник прямих сонячних променів.

Відгуки про статтю

Спасибо за статью!