Як вибрати автомобільну міні мийку

Міні мийка (апарат високого тиску, АВТ) – пристрій, що подає воду під високим тиском. АВТ застосовується для мийки автомобілів, очищення фасадів, вікон, доріжок, садового інвентарю. Міні мийка полегшує процес догляду, а також економить воду і мийні засоби.

АВТ складається з наступних елементів:

 • помпа (водяна);
 • двигун;
 • зовнішній і внутрішній корпус;
 • шланг високого тиску з насадкою;
 • мережевий кабель;
 • додаткове оснащення.

Клас

Побутова (споживча) – малогабаритна і порівняно дешева міні мийка, розрахована на використання 2-3 рази в тиждень. Побутові мийки відрізняються між собою продуктивністю, ресурсом роботи, вартістю і підрозділяються на кілька підкласів:

 • міні мийка початкового рівня – компактний і недорогий пристрій, призначений для рідкого і короткочасного використання;
 • міні мийка середнього рівня – оптимальне рішення для мийки автомобіля;
 • міні мийка високого рівня – підійде для сім'ї, що володіє декількома автомобілями, ділянкою і великим будинком.

Професійна – багатофункціональна, довговічна, але дорога міні мийка. Мінусом є і великі габарити цього АВТ. Професійний пристрій здатний безперервно працювати до 15 годин щодня. Подібні міні мийки застосовуються на автомийці, в будівельній сфері, на підприємствах.

Автомобільна – легка і компактна модель, яка поміщається в багажнику авто. Така АВТ програє за продуктивністю і потужності міні мийкам споживчого класу, але добре справляється зі свіжими забрудненнями. Ці пристрої допомагають утримувати автомобіль в чистоті та відмінно підійдуть мандрівникам і людям, які рідко відвідують автомийки.

Продуктивність

Цей параметр означає кількість води, яке перекачує АВТ за одну годину (витрата води). Чим вища продуктивність, тим більше натиск води й тим ефективніше і комфортніше робота з міні мийкою.

 • до 360 л / год – підійде для мийки малогабаритного авто, мотоцикла, велосипеда, садових меблів (побутові АВТ початкового рівня);
 • 400-500 л / год – оптимальний варіант для мийки середнього авто і квадроцикла від складних забруднень (споживчі АВТ середнього рівня);
 • 600-800 л / год – використовується для мийки великогабаритного транспортного засобу і міні-трактора (побутові АВТ високого рівня);
 • 1000 л / год – застосовується для мийки будь-яких об'єктів (професійна мийка).

Важливо: перед купівлею АВТ дізнайтеся силу потоку води в системі водопостачання. Якщо він недостатньо великий, то придбання мийки безглуздо.

Тиск води

Поряд з продуктивністю цей показник впливає на швидкість і результат миття автомобіля. Тиск вимірюється в барах (бар).

Тиск в побутовому АВТ знаходиться в межах 20-160 бар, чого достатньо для ефективної мийки. У підкласів побутової міні мийки цей параметр становить:

 • 110-120 бар – АВТ початкового рівня;
 • 120-140 бар – АВТ середнього рівня;
 • 150-160 бар – АВТ високого рівня.

Професійна модель характеризується більш потужним тиском – 200 бар і вище. У автомобільних мийок цей параметр найнижчий – 11-15 бар.

Для різних випадків потрібен різний тиск води.

Мінімальна (30-70 бар) – актуально для роботи з поверхнею, яка може зіпсуватися під високим тиском води (ЛФП машини, шви між плитками). Для миття авто тиск не повинен бути вище 70 бар. Крім того, мінімальний тиск (20-30 бар) необхідний для використання мийних засобів.

Максимальна (150-200 бар і вище) – стане в пригоді для складних робіт, наприклад, при очищенні від застарілих забруднень і видалення будівельного сміття.

Подача води

Без підігріву – мийка проводиться напором води із застосуванням насадок і мийних засобів. Перевага таких АВТ – низька вартість.

Важливо: АВТ, що забирає воду з домашнього водопроводу, не потребує підігріву. В цьому випадку тепла вода надходить безпосередньо з «гарячого» крана.

З підігрівом – вигідно відрізняється від попереднього варіанту більшою ефективністю мийки, економним споживанням води та мийних засобів. Користувач не залежить від домашнього водопроводу.

Підігрів води передбачається в дорогих моделях професійного класу. Важлива деталь – значні габарити такої техніки ускладнюють її використання в домашніх умовах. Температура нагріву води зазвичай не перевищує 80-90 °C.

Важливо: в зимовий час мити автомобіль можна тільки теплою водою, оскільки холодна руйнує ЛФП.

Подача пара – очищає найскладніші забруднення. Температура нагріву води – 100-150 °C.

Двигун

Тип

Електричний – економічний мотор, але залежить від електромережі. Такий двигун часто зустрічається в міні мийках, призначених для очищення авто і роботі на маленьких садових ділянках.

Двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ) – відрізняється від попереднього мотора більшою потужністю і мобільністю, оскільки йому не потрібне зовнішнє джерело енергії. Мінуси: висока вартість палива, підвищений шум (82 дБ проти 75 дБ в електричного АВТ) і складний догляд. АВТ з ДВЗ використовується для обробки великих площ.

Охолодження

Водяне – ефективно відводить тепло і майже не залежить від температури повітря, але має великі габарити та високу вартість. Таке охолодження використовується в дорогих і потужних міні мийках професійного класу (часто з ДВЗ).

Повітряне – дешевше, ніж водяне, але охолоджує гірше. Повітряне охолодження зустрічається у двох видах.

 • пасивне – тепло відводиться від радіатора шляхом конвекції. Такий варіант погано охолоджує двигун і використовується тільки в малопотужних АВТ.
 • активне – тепло відводиться примусово за допомогою вентилятора. Активне охолодження набагато краще пасивного, і зустрічається в деяких професійних моделях. Попри це, за якістю відведення тепла подібне охолодження поступається водяному. До того ж, при високій температурі повітря ефективність охолодження різко знижується.

Помпа

Привід

Аксіальний – зустрічається в побутових і деяких професійних пристроях.

Кривошипно-шатунний – використовується в більшості професійних АВТ.

Матеріал корпуса

Пластик – дешевий і легкий, але недовговічний матеріал, не підлягає ремонту. Пластиковий корпус, як правило, не розбирається і не переносить впливу гарячої води.

Силумін – міцніше, довговічніше і дорожче пластику, проте ремонт такого корпусу вимагає великих витрат і проводиться рідко. Силуміновий корпус – розбірний.

Латунь або алюміній – найміцніші та довговічні матеріали, відрізняються високою ремонтопридатністю. Латунний або алюмінієвий корпус – повністю розбірний.

Важливо: бажано купувати помпи з корпусом, придатним до ремонту. Купівля бюджетної міні мийки з пластиковою помпою може обернутися великими витратами – поламану помпу необхідно міняти, що становить 70% вартості нової АВТ.

Матеріал поршнів

Керамічні та металокерамічні поршні встановлюються в помпах побутових АВТ, а більш міцні металеві – на професійних пристроях.

Ресурс

Цей параметр вказує на загальну термін роботи АВТ і цикл безперервної роботи міні мийки. Побутові моделі розраховані на 100-годинну роботу, а робочий цикл складає 15-20 хвилин. Професійні пристрої працюють протягом 1000 годин з робочим циклом в 40-60 хвилин.

Додатково

Напруга

 • 220В – побутові міні мийки;
 • 380В – професійні АВТ;
 • 12В (прикурювач) – автомобільні міні мийки.

Потужність – безпосередньо впливає на експлуатаційні характеристики пристрою: чим більше цей параметр, тим вище тиск і витрата води.

Обсяг баку для води – коливається в межах 10-18 л. Бак накопичує воду, яка використовується в разі припинення подачі води. Таким баком оснащуються професійні АВТ.

Обсяг баку для мийного засобу – варіюється в залежності від класу моделі: побутові – 1 л, професійні – до 20 л і вище. Навіть бака на 1 л достатньо для того, щоб кілька разів вимити машину. Деякі професійні моделі оснащуються двома баками для різних мийних засобів, що підвищує ефективність мийки.

Об'єм паливного бака – виходячи з класу АВТ, буває різним: побутові – 1 л, професійні – від 10 л. Цей параметр важливий для міні мийок з підігрівом води. Чим більше ємність бака, тим довше можна підігрівати воду.

Температура води на вході – гранично допустима температура води, при якій пристрій працює без ризику передчасного виходу з ладу. Стандартний параметр – +40-50 °C. У АВТ з охолодженням двигуна цей показник становить +60-80 °C.

Важливо: виконуйте вказане виробником обмеження по температурі води, інакше АВТ швидко зламається.

Довжина мережевого кабелю – чим довше кабель, тим далі від розетки може перебувати АВТ і тим комфортніше робота з пристроєм. Водночас, занадто довгий кабель плутається під ногами. Рекомендована довжина – 5 м.

Довжина шланга високого тиску – чим довше шланг, тим зручніше працювати з міні мийкою. Однак при митті авто в невеликому приміщенні довгий шланг буде заважати. Мінімальна довжина – 3-5 м, але краще придбати модель зі шлангом 5-7 м. Дорогі АВТ професійного класу оснащуються шлангами довжиною 10-12 м.

Оснащення

Фільтр – очищає воду від домішок, здатних пошкодити помпу АВТ і тим самим подовжує термін експлуатації пристрою.

У деяких пристроях зустрічається двоступеневий фільтр, що затримує пісок і інші великі частки (грубого очищення) і очищаючий від хімічних речовин (тонкого очищення). Фільтр буває одноразовим (змінний картридж) і багаторазовим, який періодично промивається. Краще використовувати багаторазовий фільтр.

Насадки – розширюють функціональність АВТ і полегшують процес миття.

 • Стандартна – сталева струменева трубка, яка дає можливість обробляти об'єкт на відстані.
 • Точкова – створює вузький струмінь води для обробки важкодоступних ділянок (внутрішня сторона коліс, днище машини).
 • Віялова – розбризкує воду широким струменем, що дає можливість швидко очистити велику поверхню. Віялова насадка стане в пригоді й для поливання рослин.
 • Поворотна – сталева трубка, яка повертається на 360° і направляє струмінь води в певну зону. Така насадка використовується для очищення важкодоступних ділянок.
 • Піскоструминна – за допомогою піску очищає поверхню від іржі, масла, старого ЛФП. Подібний варіант підійде для обробки фасадів споруд.
 • Фреза для бруду – поєднує якості попередніх насадок і застосовується для очищення поверхні від застарілого бруду. Працювати з такою насадкою потрібно акуратно, інакше можна пошкодити делікатну поверхню.
 • Мийна щітка – дозволяє легко обробляти забруднені ділянки без придбання спеціальної щітки. Застосовується при низькому тиску та особливо гарна в поєднанні з мийними засобами.
 • Роторна щітка – вдосконалений варіант попередньої насадки: очищення поверхні стає ще простіше. Така щітка використовується для дбайливої обробки полірованих і гладких ділянок. Як і в попередньому випадку роторна щітка застосовується при низькому тиску і дає максимальний ефект в тандемі з мийними засобами.

Важливо: у продажу зустрічається безліч насадок для АВТ, що розширюють його можливості. Але купувати додаткове оснащення завжди витратно. Тому краще перед вибором міні мийки окреслити коло завдань, які вирішуватиме пристрій. У ряді випадків вигідніше купити дорогий АВТ з великою кількістю насадок, ніж придбати дешеву міні мийку з мінімальною комплектацією.

Зверніть увагу на тип сопла стандартної насадки, оскільки він визначає кількість струменів:

 • 2-х позиційний – для віялової високого і віялової низького тиску (для нанесення мийного засобу);
 • 3-х позиційний – для точкової, віялової високого і віялової низького тиску;
 • 4-х позиційний – для точкової, віялової високого і віялової низького тиску, а також грязьовий фрези.

Відсік для насадок – призначений для зберігання насадок без ризику їх втрати.

Запобіжний клапан – запобігає підвищенню тиску в помпі при короткочасній паузі в роботі з АВТ (пристрій не буде вимкнено). Користуватися таким режимом понад 10 хвилин не рекомендується – це викликає передчасний знос обладнання.

Автоматичне відключення – мотор автоматично відключається, якщо протягом деякого часу пристрій не використовується (немає подачі води) Така опція безпечніше для АВТ, ніж запобіжний клапан. Крім цього, автоматичне відключення економить пальне або електрику.

Відключення пальника (для АВТ з підігрівом води) – активується при появі нагару або нестачі води.

Садовий шланг – підключає АВТ до системи водопостачання. Також за допомогою такого шланга міні мийка забирає воду з бака або басейну. Забір води з ємності стане в пригоді, якщо немає можливості під'єднатися до водопроводу. Відмінне рішення для дачних умов.

Ручка для перенесення – полегшує транспортування побутової міні мийки. Зустрічається у двох виконаннях:

 • висувна – компактна, дає можливість змінювати висоту, але може вийти з ладу;
 • фіксована – набагато надійніше висувної, але не настільки зручна.

Захист від накипу – реалізована у вигляді невеликого бака, куди заливається спеціальний розчин, що запобігає виникненню накипу. Подібна функція продовжує термін служби АВТ і зустрічається в професійних моделях.

Захист від перегріву – автоматично відключає мотор при перевищенні критичного параметра температури. Знову включити пристрій можна тільки після охолодження двигуна. Така функція захищає мотор від передчасного виходу з ладу.

Використання мийного засобу – підвищує ефективність миття і рекомендується для очищення особливо забруднених поверхонь.

Інжектор мийного засобу – дає можливість регулювати витрати мийного засобу в залежності від складності забруднення.

Клавіші на пістолеті – змінюють тиск і витрату води. Подібне конструктивне рішення полегшує мийку, оскільки позбавляє від необхідності нахилятися і припиняти роботу.

Намотування мережевого кабелю – призначене для зручного зберігання кабелю і регулювання його довжини. Намотування проводиться двома способами:

 • вручну – користувач намотує кабель;
 • автоматично – кабель намотується самостійно (користувачеві потрібно натиснути на відповідну кнопку).

Скручування шлангу високого тиску – забезпечує зручність зберігання шланга і тим самим подовжує термін його експлуатації. Шланг намотується за допомогою двох пристроїв:

 • тримач (гачок);
 • котушка – вигідно відрізняється від попереднього варіанту можливістю регулювати довжину шланга. Тому котушка зустрічається в АВТ з довгим шлангом (10 м і більше).

Поради щодо вибору

 • Купуйте АВТ відомих брендів, їх продукція пройшла випробування часом. Вимагайте у продавця сертифікат відповідності, обов'язково дізнайтеся умови гарантії на пристрій.
 • Переконайтеся, чи не пошкоджений шланг високого тиску, кабель, корпус мийки та помпа.

Поради з миття авто

 • Користуйтеся автомобільною хімією (піна, шампунь), щоб якісно вимити авто та уникнути появи розводів на ЛФП. Дешеві мийні засоби навряд чи забезпечать гарний результат.
 • Перш за все, позбудьтеся від бруду сильним напором води з АВТ. Дочекайтеся, поки стече з кузова велика частина води.
 • Спочатку нанесіть слабкий концентрат піни на кузов щоб розчинити бруд. Потім промийте поверхню водою.
 • Після цього за допомогою АВТ нанесіть під тиском основний мийний засіб. Зачекайте 4-5 хвилин, щоб автохімія подіяла, а поки очистить колісні диски та днище авто. Змийте решту суміші з кузова.
 • Мікрофібровою серветкою насухо витріть кузов і скло. Щоб уникнути розводів краще використовувати кілька таких ганчірок: одна промокла – використовуйте іншу.
 • Для надання автомобілю блискучого вигляду і захисту ЛФП нанесіть на кузов віск.
 • Мийний засіб наноситься від низу до верху, щоб не допустити швидкого стікання і рівномірно розподілити детергент.

Пошкодити ЛФП авто може:

 • Мийка під сильним тиском, особливо, якщо кузов ремонтувався за допомогою шпаклівки.
 • Піднесення пістолета дуже близько до ЛФП, оскільки виникає сильний тиск. Пам'ятайте, що не можна мити авто під прямим кутом: пістолет повинен знаходитися в такому положенні, щоб вода потрапляла на кузов під кутом 45 °.
 • Занадто сильна піна – вона роз'їдає верхній шар неякісного покриття.
 • Використання грязьової фрези. Така насадка повинна застосовуватися тільки для очищення колісних дисків або днища авто, але не для мийки кузова.
 • Занадто часте миття авто (понад 1-2 рази на місяць) знімає лак.

Не мийте автомобіль з розпеченим кузовом, оскільки це може привести до появи корозії. Дайте кузову охолонути.

Поради по експлуатації

 • Не перевищуйте допустиму тривалість робочого циклу мийки (20-60 хвилин в залежності від моделі), інакше АВТ перегріється.
 • Обов'язково встановіть фільтр тонкого очищення води, навіть якщо використовується вода з водопроводу. Річковою водою, що містить безліч домішок краще взагалі не користуватися.
 • Готуючи мийку на зимове зберігання, заправте її антифризом.
 • Не допускайте часту активацію запобіжного клапана.
 • Уникайте перегинів і тріщин на шлангу високого тиску.
 • При роботі з електричним АВТ краще не користуватися подовжувачем.
 • Слідкуйте за станом ДВЗ: при необхідності міняйте свічки запалювання, користуйтеся стабілізатором палива (актуально, якщо пристрій довго зберігається).
 • Обережно поводьтеся з АВТ, щоб збільшити термін його експлуатації.
Відгуки про статтю