Як вибрати автомобільну присадку

Автомобільні присадки – хімічні препарати, що покращують експлуатаційні характеристики палива, масла та інших речовин, а також подовжують ресурс вузлів автомобіля. Окрема категорія присадок – очисники (промивання) видаляють забруднення у двигуні, масляній, паливній та інших системах.

Недоліки автомобільних присадок: токсичність, ризик придбання продукції низької якості, негативна побічну дію. Октан-коректор або цетан-коректор зменшують ресурс двигуна, промивання роз'їдає гумові прокладки та ущільнювачі й сприяють засміченню систем і вузлів (вони не знищують бруд, а «переносять» його в інші місця). Деякі присадки є причиною утворення відкладень.

Практика показує, що присадки дають короткочасний ефект, а зловживання ними призводить до виходу з ладу двигуна, систем і механізмів авто. Ці препарати не є альтернативою повноцінного ремонту і заміни зношених деталей – вони можуть лише відстрочити проведення цих заходів.

Найбільш виправдано використання присадок для продовження «життя» старого і зношеного мотора, що не підлягає ремонту.

Важливо: щоб визначитися з вибором присадки та промивання, дізнайтеся думку про неї досвідчених автомобілістів. Купуйте присадки та промивання відомих торгових марок, які цінують свою репутацію. Використання неякісної продукції виведе з ладу двигун, системи та вузли авто.

Обов'язково дотримуйтесь інструкції по застосуванню препарату. Автомобілісти рекомендують використовувати присадки кожні 2-10 тисяч кілометрів. Не можна змішувати різні препарати – це погіршить їх властивості та зашкодить системі та вузлам авто. Також не варто купувати автохімію, що містить нафталін, свинець, марганець.

Автомобільні присадки

Призначення і тип

Реставруючі – усувають дрібні пошкодження деталей двигуна, що виникли внаслідок інтенсивної роботи. Вузли застосування: двигун, паливна система, АКПП (автоматична коробка перемикання передач), МКПП (механічна коробка перемикання передач), трансмісія, ГПК (гідропідсилювач керма). Реставруючі присадки представлені наступними варіантами.

  • Ревіталізант – відновлює деталі шляхом формування тонкого шару металу на деталях, що труться. Тим самим збільшується ресурс механізмів і вузлів, поліпшуються технічні характеристики мотора, зменшується тертя.
  • Кондиціонер металу – знижує тертя і підвищує ресурс деталей за допомогою посилення мастильної плівки. Від ревіталізанта кондиціонер металу відрізняється додатковими корисними властивостями: зменшує витрату пального, продовжує термін служби мастила, спрощує «холодні» пуски.
  • Антифрикційна – збільшує ресурс вузлів і механізмів шляхом формування захисного покриття на поверхні деталей, що труться. Крім цього, зменшується витрата пального і знос (при використанні в складних умовах, наприклад, в спеку).

Очисники (для паливної системи, системи мастила) – зустрічаються у двох різновидах.

  • Комплексний – прибирає всі відкладення, повністю очищує систему. Оптимальний для авто з малим пробігом.
  • М'який – усуває лакові та мазеподібні відкладення. При цьому тверді частинки бруду залишаються в системі. Рекомендується для старих машин і моделей, що мають великий пробіг. М'який очищувач підходить і для двигунів.

Вузли застосування очищувачів: двигун, інжектор, карбюратор, форсунки, паливна система, масляна система, вихлопна система.

Осушувачі (дегідруючі) – усувають вологу, яка проникає в паливний бак разом з пальним. Такі присадки збільшують термін експлуатації паливної системи, допомагають здійснити «холодний» пуск двигуна (при мінусовій температурі). Вузол застосування – паливна система.

Присадки, що підвищують якість палива або масла – призначені для паливної системи. Зустрічаються в таких варіантах.

  • Октан-корректор / Цетан-корректор – покращує якість бензину / дизельного палива шляхом підвищення його октанового / цетанового числа на 5-7 одиниць. Багато присадок мають властивості очисника, осушувача і кондиціонера металу. Оптимальне рішення при заправці паливом низької якості.
  • Стабілізатор в'язкості – збільшує в'язкість мастила та покращує його характеристики. Подібна присадка знижує витрату мастила, димність вихлопу і гучність мотора, продовжує ресурс двигуна.

Герметизирующие – прибирають течі в системах і вузлах за допомогою заповнення мікротріщин. Вузли застосування: МКПП, АКПП, ГПК, масляна система, радіатор, трансмісія.

Комплексні (універсальні) – мають ряд корисних властивостей внаслідок багатокомпонентного складу. Так, присадка для паливної системи зменшує тертя і знос деталей, знижує утворення відкладень, захищає від корозії. Вузли застосування: мотор, паливна система, форсунки.

Окрема категорія – присадки, що полегшують пуск двигуна (пускові) в холодну пору. Вузол застосування – паливна система. До них належать такі препарати.

  • Антигель (депресорна) – запобігає замерзанню (загустінню) палива шляхом зниження його температури парафінізації.
  • Розморожувач дизельного палива – розчиняє кристали парафіну, що виникли при застиганні пального. Дозволяє завести мотор, якщо дизпаливо замерзло.
  • Швидкий запуск – дає можливість завести бензиновий або дизельний мотор в складних умовах (при підвищеній вологості, низькій температурі або мокрих свічках запалювання).

Також зустрічаються паливозберігаючі присадки, які зменшують витрату пального на 15-20% шляхом збільшення його енергетичної цінності.

Метод використання

Цей параметр безпосередньо залежить від вузла застосування. Присадки для двигуна найчастіше додають в моторне мастило та паливо, препарати для коробки передач і трансмісії – в трансмісійне мастило, автохімію для ГПК – в гідравлічне масло і так далі.

Об'єм / вага

Об'єм / вага присадки коливається від 4 мл до 200 л, від 20 г до 54 кг і більше. Правильний вибір за цим параметром визначається призначенням присадки, брендом, маркою та особливостями конкретної ситуації.

Варто враховувати й частоту використання присадки – одноразово або постійно. Ревіталізанти, розраховані на одноразове застосування в малих дозах, поставляють в невеликих пакуваннях. А ось промивання використовуються періодично та у великих об'ємах – вони фасуються у великі ємності.

Відгуки про статтю