Як вибрати бак, ємність, рукомийник

Вид

Бак – використовується для зберігання харчової / нехарчової води, технічних рідин, хімічних речовин, палива, мазуту. Такі резервуари відрізняються великим об'ємом і використовуються стаціонарно.

Бідон – розрахований на зберігання рідких і в'язких харчових продуктів (мед, молоко, олія). Зустрічаються бідони і для технічних рідин. В порівнянні з баками дані ємності менш місткі, що дозволяє їх транспортувати.

Рукомийник – бак для води, яка застосовується при митті рук і умивання.

Тип

Харчовий – зберігає властивості харчової рідини і продуктів, захищає їх від негативного впливу сторонніх речовин і мікроорганізмів.

Важливо: вибираючи харчову ємність, зверніть увагу на наявність сертифікату, що підтверджує придатність виробу для зберігання питної води, продуктів харчування. Така тара повинна бути виготовлена з харчового поліетилену.

Нехарчовий – накопичує та / або зберігає рідину, не призначену для харчових цілей (дощова вода, стоки, вода для душу або поливання, технічні рідини).

Обсяг

Обсяг бака або ємності для рідини залежить від поставленого завдання:

  • літній душ – 100-200 л;
  • для питної води та інших рідин – 20-1000 л;
  • для технічних рідин – 30-200 л.

Чим вище цей параметр, тим важче перевозити і зберігати тару (займає більше місця).

Для приватного будинку найчастіше вибирають пластикову ємність об'ємом 1000 л. Баки з великим об'ємом застосовуються в фермерських господарствах, на промислових підприємствах.

При виборі обсягу бака для води для дачі виходьте з кількості членів сім'ї та параметрів середньодобової витрати води:

  • на 1 людину потрібно приблизно 150 л (прання одягу, приготування їжі, каналізація);
  • на 1 м2 необхідно 10 л (полив рослин).

Конструктивне виконання

Горизонтальний – застосовується для зберігання і транспортування рідини. Такий бак коштує досить дорого, оскільки має ребра жорсткості – ці елементи зміцнюють конструкцію. Горизонтальна ємність більш стійка, ніж вертикальна.

Вертикальний – використовується тільки для зберігання рідини через відсутність ребер жорсткості. Обійдеться дешевше горизонтальних моделей.

Плоский – призначений для зберігання і перевезення різних рідин, сипучих матеріалів, пального, мастил. Баки для душа мають плоске конструктивне виконання. Плоска ємність – найкомпактніша.

Форма

Квадратна і прямокутна – хороша для наземного або підземного зберігання рідини. Правильна форма ємності забезпечує оптимальне використання його корисної площі. Такі моделі широко застосовуються в промисловості.

Циліндрична – призначена для наземного зберігання рідини. Ці вироби вибирають для використання в господарсько-побутових цілях.

Конічна – підходить для облаштування літнього душа. Конусоподібне дно і широка горловина полегшують закачування і злив рідини.

Кутова – використовується для зберігання рідини в приміщенні. Дана ємність займає мінімум місця, що корисно в умовах обмеженого простору.

Матеріал

Більшість баків, ємностей і умивальників виконуються з поліетилену. Цей матеріал відрізняється екологічністю, довговічністю, порівняно невеликою ціною і малою вагою, стійкістю до УФ-променів, корозії і перепадів температури (від -40°С до + 50°С).

Поліетилен не змінює властивостей вмісту і дозволяє виготовляти суцільнолиту, а отже, герметичну тару. Такі ємності легко перевозити і складувати. Недолік – відносно низька міцність.

Стінка

Товщина стінок визначає міцність резервуара і зручність транспортування. Чим товща стінка, тим надійніше бак. В той же час зростає вага виробу.

Широко поширені одношарові і двошарові ємності (зовнішній шар захищає вміст від УФ-променів, внутрішній – від появи бактерій). У порівнянні з одношаровими аналогами двошарові ємності довше зберігають вміст. А ось одношарова тара надійніше і довговічніше. Двошарова тара чудово підходить для зберігання питної води.

Рідше зустрічаються тришарові ємності. Таким виконанням характеризуються деякі баки для душа.

Оснащення

Штуцер (відведення з бака) – дозволяє підключати до ємності додаткове обладнання, наприклад, пристрій автоматичного наповнення і зливу.

Ручка для перенесення – стане в нагоді для транспортування ємності. Подібної ручкою оснащуються бідони.

Кран – замикає або регулює потік рідини. Зустрічається в ємностях для душа і рукомийниках.

Поплавцевий клапан – автоматично перекриває подання рідини в тару при її заповненні. Використовується в багатьох харчових ємностях.

Вуха кріплення – застосовуються для установлення ємності на стіну. Цим кріпленням забезпечені лише рукомийники.

Також ємності оснащуються кришкою, головкою, рівнем, повітряним клапаном, а моделі для душа – відповідною лійкою.

Розмір

Цей показник впливає на зручність транспортування, складування і монтажу резервуара. Розмір бака, ємності або рукомийника безпосередньо залежить від обсягу і конструктивного виконання. Так, при однаковому обсязі у горизонтального резервуара більше довжина, але менше висота, у вертикального – навпаки.

Діаметр горловини – визначає зручність обслуговування резервуара. Бак з широким отвором простіше мити, ніж модель, у якої горловина вужча. Найчастіше зустрічаються моделі з діаметром горловини 220-280 мм.

Колір

Чорний – забезпечує швидке нагрівання рідини, при цьому вміст захищено від впливу УФ-променів. У чорній або затемненій ємності рідше відбувається цвітіння води. Такий колір мають ємності, призначені для зберігання або накопичення рідини на відкритому повітрі (літній душ, системи поливу, технічні рідини).

Білий / синій – універсальні варіанти, які підходять для зберігання питної і технічної води в закритих приміщеннях.

Відгуки про статтю