Як вибрати батарейний блок для фотокамери

Батарейний блок (бустер, батарейна рукоятка) – використовується в якості додаткового акумулятора і тим самим удвічі збільшує час роботи камери. Бустер запобігає раптовому перериванню зйомки.

Блок дозволяє комфортно тримати фотоапарат у різних позиціях, що є зручним для зйомки у вертикальному положенні (портретна орієнтація) та для макрозйомки. Гарному охвату фотоапарата сприяють також прогумовані ручки в більшості моделей.

Бустер робить камеру важчою, а отже, підвищує баланс і стабілізує апарат під час роботи з масивними довгофокусними об'єктивами. Батарейна рукоятка захищає камеру від пошкодження при падінні. Камера початкового рівня із бустером візуально нагадує солідну професійну модель – це оцінять новачки.

Батарейна рукоятка має також і недоліки: збільшує габарити камери (потрібен спеціальний чохол або кофр), зменшує надійність пристрою через часті збирання-розбирання, знижує жорсткість конструкції (камера + бустер). Усе це негативно впливає на зйомку зі штатива.

Батарейний блок стане в нагоді весільним, репортажним, пейзажним фотографам і всім, хто працює на виїзді.

Важливо: вибираючи бустер, зверніть увагу на стан його контактів, які з'єднують пристрій і батарейний відсік камери. Вони захищені спеціальною заглушкою. Не торкайтеся контактів руками – вони дуже чутливі до зовнішніх впливів, можуть вийти з ладу і навіть зіпсувати фотоапарат.

Елементи живлення

Батарейки АА – відмінне рішення для «польових умов», що не дозволяють заряджати акумулятор. Мінус – необхідність періодично купувати батарейки. Для роботи з батарейками бустер комплектується магазином (касетою), куди встановлюється 4-6 одиниць елементів живлення.

Важливо: не рекомендується надовго залишати батарейки АА в магазині, оскільки вони можуть швидко розрядитися і навіть потекти (особливо старі елементи живлення).

Акумулятор – заощаджує кошти при довгостроковому використанні (незважаючи на високу ціну «фірмової» моделі), але вимагає регулярної підзарядки, що не завжди можливо. Батарейний блок розрахований на 2 акумулятори (один – «рідний», другий купується додатково).

У деяких моделях застосовуються батарейки та акумулятори. Це дає можливість працювати в будь-якій ситуації.

Важливо: краще використовувати акумулятори та лужні (alkaline) батареї. Тоді як сольові батарейки є малоефективними.

Іноді можна зустріти думку, що 6 батарейок удвічі подовжують роботу фотоапарата у порівнянні з 2 акумуляторами. Насправді одна акумуляторна батарея видає енергії стільки ж, скільки 4-5 батарейок АА. Тоді як 6 батарейок займають більше місця, ніж 2 АКБ.

Сумісність

Батарейні блоки випускаються виробниками фотоапаратів (оригінальні, фірмові) та сторонніми виробниками (аналогові).

Оригінальна модель ідеально підходить до «рідної» камери, відрізняється високою якістю виконання. Такий бустер виготовляється з металу, що збільшує термін його експлуатації. Мінус – висока ціна.

Аналоговий бустер зі схожим функціоналом обійдеться значно дешевше. Пристрій виготовляється з пластика. Недоліки: коротший термін служби, не гарантується сумісність із конкретною моделлю камери.

Бустер сумісний не з усіма фотокамерами, тому переконайтеся, що він підійде до конкретної моделі фотоапарату.

Оснащення

Кнопки управління камерою – дають можливість швидко змінювати регулювання фотоапарата, що підвищує комфорт зйомки. Наприклад, кнопкою спуску затвора зручно користуватися для зйомок портретної фотографії.

Для роботи таких кнопок (а також пульта ДУ), слід з'єднати бустер і камеру спеціальним кабелем, який входить у комплект пристрою. Мінус – зовнішній кабель іноді створює незручності під час роботи з фотоапаратом.

Важливо: у разі зйомки на морозі фахівці рекомендують один з акумуляторів зберігати в кишені – так вдасться уповільнити розряд батареї.

Пульт ДУ – дозволяє управляти камерою на відстані. Сигнал з пульта приймає ІЧ-порт, розташований на бустері. Незамінний пристрій для автопортретів і групових фото разом із фотографом. Такий пульт зустрічається не у всіх моделях батарейних блоків.

Роз'єм для штатива – слугує для встановлення камери на штатив.

Відгуки про статтю