Як вибрати бігову доріжку

Вид

Механічна – бігове полотно приводиться в рух м'язовим зусиллям спортсмена (поки він біжить, стрічка обертається). Бігове навантаження регулюється шляхом зміни кута нахилу доріжки.

Переваги: порівняно низька ціна, не потрібне підключення до електромережі. Недолік – спортсмену доводиться витрачати великі зусилля, щоб обертати стрічку, що створює додаткове навантаження на ноги.

Магнітна бігове навантаження створюється шляхом впливу магніту. Переваги: в такій доріжці можна регулювати рівень навантаження без зміни кута нахилу. Більш дорогий варіант, ніж механічна, але менші розміри та вагу виправдовують ціну.

Електрична – зустрічається найчастіше. Бігове полотно рухається за допомогою електромотора. Бігове навантаження регулюється через зміну кута нахилу і швидкості руху бігової стрічки. Користуватися таким пристроєм набагато комфортніше, оскільки спортсмену не потрібно витрачати зусилля, щоб обертати стрічку.

Клас

Електричні бігові доріжки діляться на кілька класів.

Економ-клас – використовується в домашніх умовах; перевага – низька ціна; розмір полотна невеликий, набір функцій обмежений.

Аматорський клас – застосовується як вдома, так і в тренажерних залах; передбачені програми тренувань і можливість створювати власні.

Клас Hi-End – універсальний варіант. Відрізняється від аматорського класу функцією контролю пульсу, коректує навантаження. До того ж, цей тренажер має велику кількість програм тренувань.

Професійний – використовується в режимі жорсткої експлуатації (тренажерні зали, фітнес-клуби й т.д.). Відрізняється потужним двигуном і підвищеною стійкістю до зносу (допускається використання в режимі 24/7 – 24 години на добу 7 днів на тиждень), найбільшим числом вбудованих програм. Недолік – дуже висока ціна.

 • складана – конструкція бігової доріжки дозволяє її складати. Такі пристрої займають мінімум місця і можуть зберігатися під ліжком або шафою. Крім того, складні моделі легко перевозити в автомобілі.

Характеристики тренажера

Потужність двигуна

Від потужності двигуна безпосередньо залежить рівномірність ходу бігового полотна і максимальна швидкість. У моделях з більш потужним двигуном ці показники вище. Потужність двигуна електричної бігової доріжки варіюється від 0.75 до 23.0 к.с. (кінських сил).

Кожен клас бігових доріжок відрізняється потужністю двигуна:

 • економ-клас – до 1.5 к.с.;
 • аматорські – до 2 к.с.;
 • клас Hi-End – від 2 до 3 к.с.;
 • професійний клас – понад 3 к.с.

Важливо: максимальну потужність двигуна слід відрізняти від постійної потужності. Саме на останню необхідно орієнтуватися при виборі тренажера.

Максимальна швидкість

Швидкість руху бігового полотна варіюється від 2 до 40 км / год. У більшості випадків оптимальним варіантом стануть моделі зі швидкістю до 16 км / год. Це дозволяє встановлювати більшу кількість рівнів навантаження в процесі тренування.

Кожен клас бігових доріжок має свої показники:

 • економ-клас – до 15 км / год;
 • аматорський клас – до 16 км / год;
 • клас Hi-End – до 18 км / год;
 • професійний клас – до 25 км / год і вище.

Важливо: спортсменам бажано працювати з невеликою швидкістю, оскільки це допоможе адаптуватися до бігу на тренажері. До того ж максимальні оберти можуть спровокувати зрив бігового полотна, що спричинить травму.

Ширина полотна

Ширина бігового полотна коливається в межах від 31 до 87 см. Чим воно ширше, тим комфортніше тренування.

Слід зазначити, що чим ширше полотно, тим більше місця займає тренажер. Для тренування великих людей краще обрати широку доріжку.

Кожен клас бігових доріжок має свою ширину полотна:

 • економ-клас – 38-40 см;
 • аматорський клас – 40-45 см;
 • клас Hi-End – 45-50 см;
 • професійний клас – від 50 см і вище.

Довжина полотна

Довжина бігового полотна знаходиться в межах від 80 до 224 см. Цей показник повинен бути достатнім для того, щоб спортсмен не оступився на тренуваннях (125 см). Довше полотно вимагає і більш потужного двигуна, що позначається на вартості тренажера. Слід зазначити, довжина полотна впливає на розміри бігової доріжки.

Важливо: щоб визначитися з оптимальними параметрами довжини та ширини бігового полотна, варто спробувати бігову доріжку на практиці в магазині або тренажерному залі.

Максимальний нахил

Максимальний кут нахилу варіюється від 3 до 40 градусів. Щоб імітувати ходьбу або біг по пересіченій місцевості, в більшості тренажерів передбачена можливість змінювати кут нахилу. Чим вище кут нахилу, тим більше зусиль витратить спортсмен на подолання дистанції. Ряд моделей дозволяє змінювати нахил безпосередньо в процесі тренування (програма «Пагорби»).

Регулювання нахилу

Ручне – використовується в механічних і недорогих електричних моделях. Перед тренуванням спортсмен фіксує передню частину доріжки на одному з рівнів.

Автоматичне – застосовується в дорогих електричних моделях. Для регулювання кута нахилу досить натискання кнопки на панелі управління, що набагато зручніше ручного варіанту.

Кількість рівнів навантаження

Існує безліч комбінацій швидкості та кута нахилу, тому дуже складно підрахувати точну кількість рівнів навантаження.

Навантаження змінюється ступеневим способом або безперервно (безступенева система).

 • ступенева система – має кілька заданих величин навантаження. На відміну від безступеневої тут не можна встановлювати проміжні параметри навантаження.
 • плавна система дозволяє змінювати навантаження в широких діапазонах. Таке регулювання набагато точніше дозволяє задати потрібні параметри.

Програми тренування

Постійного пульсу – дозволяє автоматично підтримувати частоту пульсу на заданому рівні. При його зниженні навантаження буде збільшуватися, а при зростанні – знижуватися.

Quick Start («швидкий старт») – застосовується для підготовки організму до інтенсивного тренування (розминка).

Cool Dawn («заминка») використовується для розслаблення організму після інтенсивних вправ (відновлення нормального серцевого ритму, м'язового тонусу). Ця програма заснована на ступеневій зупинці тренажера.

«Пагорби» застосовується для імітації бігу або ходьби по пересіченій місцевості. В результаті постійної зміни кута нахилу бігового полотна, змінюється і навантаження, що підвищує витривалість організму. За допомогою такої програми можна зробити тренування більш різноманітним.

Створені користувачем – дозволяють записати в пам'ять тренажера свої налаштування тренування (час заняття, рівень навантаження та інші параметри). Такою функцією забезпечені дорогі моделі.

На час – задається тривалість тренування. Система повідомить про її завершення звуковим сигналом або подасть інформацію на дисплей.

На відстань – задається відстань, яку планується «пробігти» за тренування. В процесі на дисплей подається інформація про проходження дистанції, а по завершенні – система повідомить про це написом або звуковим сигналом.

Важливо: кількість програм тренування варіюється від 1 до 100. Велике число програм дозволяє спортсмену точно підібрати оптимальний варіант. Менша кількість програм може бути компенсовано можливістю їх самостійного створення (програмування).

Тип кардіо датчика

Кардіо датчик – пристрій для вимірювання пульсу. Дозволяє правильно розрахувати рівень навантаження для кожного спортсмена.

Існує кілька типів.

Вбудований – розміщується на ручках тренажера. Зустрічається досить часто. Дозволяє постійно контролювати пульс, тримаючись руками за ручку. Перевага – не потрібно прикріплювати датчик до тіла.

Провідний – розміщується на тілі спортсмена (поясний, на палець, на мочку вуха, нагрудний) і з'єднується з комп'ютером тренажера. Переваги: простота, надійність і низька ціна. Недолік – дроти сковують рухи спортсмена.

 • поясний – відрізняється від інших дротяних датчиків тим, що меншою мірою обмежує руху спортсмена. Разом з тим він менш точний, ніж нагрудний. Зустрічається рідко.
 • нагрудний – точно вимірює пульс, оскільки розташовується на близькій відстані від серця.
 • Кліпса на вухо – високоточний пристрій, що реагує на зміну світлопроникності мочки вуха (залежить від пульсу). Набула широкого поширення.

Бездротовий – існує в декількох різновидах (ті ж варіанти, що і в дротовому, за винятком кріплення «на палець»). Переваги: забезпечує найвищу точність вимірювання пульсу і не сковує рухи спортсмена. Недолік – дорожчий, ніж провідний.

Відображення інформації

Сканувальний режим – на дисплеї комп'ютера бігової доріжки постійно відображується інформація, пов'язана з тренуванням (частота пульсу, витрата калорій, пройдена відстань, середня швидкість).

Оцінка показників

Фітнес-оцінка – дозволяє оцінити швидкість відновлення організму. Така програма існує лише у тренажерах з датчиками пульсу.

Body Fat – дозволяє оцінити вміст жирової тканини (у відсотках) в організмі спортсмена. Не відрізняється високою точністю.

Граничне навантаження – оповіщає спортсмена про перевищення максимально можливого навантаження за допомогою світлового або звукового сигналу.

Максимальна вага користувача

Цей показник виражає гранично допустиму вагу спортсмена, при якій використання бігової доріжки буде безпечним. Як правило, тренажери розраховані на людей масою до 150-160 кг. Якщо вага спортсмена перевищує цей показник, то рекомендується обирати тільки професійні моделі.

Оснащення

Підключення до ПК – дозволяє переносити інформацію про результати занять на ПК або з комп'ютера встановлювати на тренажер програми тренувань. Така функція передбачена в дорогих професійних моделях.

Підключення до кардіографа. Кардіограф – пристрій, що відстежує роботу серця. Підключення бігових доріжок до цього приладу особливо важливо для підготовки спортсменів або при реабілітаційних тренуваннях.

Вібромасажер – пристрій, що розігріває м'язи перед заняттями та знімає втому після них. Зустрічається лише кількох моделях бігових доріжок з вібромасажером.

Амортизаційна система – дозволяють зменшити навантаження на зв'язки та суглоби, а також пом'якшити удари. Така функція є в більшості електричних бігових доріжок.

Коліщатка / ролики – дозволяють легко переміщувати тренажер з місця на місце.

Регульовані ніжки – можна регулювати положення тренажера відносно підлоги.

Також бігові доріжки можуть бути оснащені підставкою для склянки (пляшки), книжковою підставкою, вентилятором, упорами для віджимання і т.д.

Виробник

До бюджетного сегмента бігових доріжок можна віднести продукцію російських, українських і китайських брендів Eurofit, EnergyFIT, Jada Fitness, USA Style. Тренажери цих виробників можуть відрізнятися наступними недоліками: не найкраща збірка (люфт, скрип деталей), не стійкий і не ергономічний корпус, підвищений рівень шуму. Щоб задовольнити потреби початківця, любителя бігу, можливо, таких моделей і вистачить. Однак розраховувати на високу надійність тренажера не варто. Також слід уникати покупок продукції так званих брендів-перевертнів, наприклад, Torneo. Завдяки рекламі ці тренажери є одними з найпопулярніших на ринку, проте це не так. Досить почитати відгуки користувачів: бігові доріжки дуже часто ламаються.

При виборі тренажера слід звернути увагу на відомі та перевірені часом марки AeroFIT, BH Fitness, Cybex, HouseFit, Kettler, LifeGear, NordicTrack, Precor, Sports Art, Star Trac. Ці бігові доріжки рекомендовані професійними спортсменами. Деякі виробники випускають обладнання виключно для фітнес-центрів і тренажерних залів, проте можна знайти моделі для домашнього використання в середньому ціновому сегменті. Не варто економити на тренажері, адже така покупка робиться не дуже часто. Якісна і надійна доріжка прослужить довго при будь-якому навантаженні, буде працювати тихо, але ефективно.

Відгуки про статтю

Хорошо расписали все .по крайней мере на доступном языке.

Хочу подобрать хорошую полупрофессиональную беговую дорожку домой. Посоветуйте, пожалуйста, какую-нибудь хорошую.

Добрый день. Изучите нашу статью об основных характеристиках и особенностях беговых дорожке и выбирайте надежный бренд оборудования с гарантийными обязательствами.