Як вибрати млинцю

Млинниці – кухонний пристрій для приготування млинців. Виконується у вигляді корпусу з робочою поверхнею та нагрівальним елементом. Млинець вигідно відрізняється від звичайної сковороди малим часом приготування, простотою використання та догляду, високою якістю готового продукту. Цей пристрій випікає млинці, не застосовуючи олію.

Клас

Побутова – малопотужний та компактний пристрій, призначений для приготування млинців вдома. Характерна риса – заглиблення на поверхні, якими розподіляється тісто. Розрізняють три типи побутових млинців: наливні, занурювальні та двосторонні.

Професійна – характеризується високою потужністю та великими габаритами. Оснащується спеціальними конфорками, на які заливається тісто. Використовується у кафе, ресторанах та інших закладах громадського харчування. Таке рішення підійде для великих сімей.

Промислова – система випікання млинців. Відрізняється дуже високою потужністю та вартістю. Не підходить для використання в домашніх умовах.

Тип

Наливна (класична) – плоский корпус із металевою пластиною та пластиковими ручками для перенесення. Для отримання млинця тісто наливається у поглиблення робочої поверхні.

Позитивні якості: можливість готування кількох млинців одночасно і зміни їх товщини. Мінус – необхідне точне дозування тесту. Надійні та прості в експлуатації наливні млинниці трапляються найчастіше.

Занурювальна – металева сковорода з дерев'яною рукояткою та дротом. Принцип роботи такої моделі відрізняється від попереднього варіанта: розігріту млинницю опускають у тісто, після чого витягують із прилиплим млинцем.

Плюс – не потрібне точне дозування тесту. Мінуси: складне регулювання товщини млинців, потрібне тісто високої якості. Занурювальна млинець не передбачає одночасне готування кількох млинців. Такі моделі мало поширені.

Важливо: занурювальна млинниця знадобиться цінителям дуже тонких млинців. За допомогою цього пристрою можна створити вишукані млинці.

Млинець-вафельниця (двостороння) – як і вафельниця, складається з двох плит із нагрівальним елементом, з'єднаних шарнірами. Тісто наливається на робочу панель, а потім закривається верхньою кришкою.

Переваги: обсмажування млинця з двох сторін (не потрібно перевертати), скорочення часу приготування до 3-4 секунд. Недоліки: висока ціна, ризик видавлювання надлишків тіста назовні, нерівні краї млинців.

Зустрічаються млинниці з незвичайними формами смаженої поверхні, наприклад, серцем або смайликами. Корисні пристрої, якщо у будинку є діти.

Максимальна кількість млинців

Цей параметр означає найбільшу кількість млинців, які можуть бути приготовлені за один цикл роботи млинці. На ринку представлені пристрої на 2, 4 та 6 млинців. Зверніть увагу: чим більше млинців, тим менший їхній діаметр. Якщо модель комплектується кількома змінними панелями, то ця характеристика вказується по панелі з максимальним числом блінових осередків.

Вибір млинниці за максимальним числом млинців залежить від кількості домочадців. Сім'ї з 2-3 осіб достатньо моделі на 1-2 млинці. Для численної родини знадобляться пристрої на 4-6 млинців.

Важливо: при виборі млинниці з великою кількістю осередків дізнайтесь у продавця, чи йдуть в комплекті змінні пластини. Також переконайтеся в достатньому розмірі млинців.

Діаметр млинців

Цей показник означає мінімальний/максимальний розмір приготованого млинця. Вибір максимального діаметра млинця залежить від конкретної страви та індивідуальних уподобань користувача:

  • оладки – 10 см;
  • млинці без начинки – 20 см;
  • млинці з начинкою – 25 см.

Мінімальний діаметр млинців наводиться, якщо млинниця має змінні панелі.

Потужність

Від цього параметра залежить швидкість роботи та продуктивність млинниці (кількість приготованих млинців за один раз). Одиниця виміру – вати (Вт). Потужність побутових моделей коливається в межах 900-1200 Вт, у професійних пристроях цей параметр сягає 2000 Вт і вище.

Чим вище потужність млинниці, тим краще вона підходить для смаження великої кількості млинців. У той же час зі збільшенням цієї характеристики зростає вартість приладу та споживання електроенергії.

Температура нагрівання

Ця характеристика означає максимальну температуру нагрівання робочої поверхні млинці. Щоб приготувати класичні млинці, пристрій повинен нагрітися до 200-250 ° C (стандартний параметр більшості приладів).

Зустрічаються дорогі професійні моделі, у яких температура нагрівання більша (300 °C). Вони мають терморегулятор і застосовуються для готування млинців, що потребують дуже високої температури.

Матеріал

Робоча поверхня

Матеріал робочої поверхні визначає якість готового продукту. Також від нього залежить простота/складність догляду за млинницею.

Рекомендується вибирати моделі з алюмінієвою та сталевою робочою поверхнею, що має антипригарне покриття. Ці матеріали швидко нагріваються і тим самим заощаджують енергію. Краще пройти повз пристрої з чисто металевою поверхнею: вони припікають млинці і складні в очищенні.

Чавунна поверхня зустрічається у професійних та промислових млинцях. Чавун довго утримує та рівномірно розподіляє тепло (продукти менше прилипають). Але така поверхня нагрівається тривалий час і потребує спеціального догляду.

Важливо: щоби захистити чавунну поверхню від корозії, змащуйте її вазеліновим маслом.

Корпус

Цей параметр впливає на термін служби млинці. Пластикова модель обійдеться дешевше, але швидко вийде з ладу. Проте дорожча модель із корпусом із нержавіючої сталі міцніша і ефектніша на вигляд.

Оснащення

Антрипригарне покриття – запобігає пригоранню млинців, забезпечує їх рівномірне прожарювання. Покриття полегшує зняття готового продукту та догляд за робочою поверхнею. Тефлонові покриття дуже чутливі до механічних впливів – для них підійдуть лопатки із силікону або дерева.

Терморегулятор – змінює температуру нагрівання млинниці. Це дає можливість настроювати роботу пристрою під певні кулінарні рецепти, товщину млинця та види тіста. У результаті препарат не пересушиться і не пригорить.

Змінні панелі – знімні робочі поверхні млинці. Вони відрізняються між собою діаметром та числом осередків. Змінні панелі, можна готувати різні види млинців (у тому числі класичні, оладки).

Індикатор нагрівання – повідомляє про готовність млинці до роботи (для заливання тесту). Він спрацьовує при нагріванні поверхні пристрою до робочої температури. Індикатор нагрівання реалізований у вигляді лампочки або наклейки, у якої змінюється колір при зміні температури.

Захист від перегріву – автоматично відключає млинницю під час перевантаження. Запобігає виходу з ладу приладу та його спалаху.

Живлення через базу – передбачається лише у занурювальних млинцях. Такі моделі мають основу живлення, на яку встановлюється сковорода з ручкою. Для нагрівання або збереження температури млинниця ставиться на основу, після чого опускається в тісто.

Млинниці з такою опцією зручніші, оскільки провід не обмежує свободу рухів користувача і не заважає під ногами, на відміну від звичайних моделей зі шнуром. У той же час подібне рішення менш надійне за вищої ціни і потребує дбайливого поводження.

Таймер – автоматично відключає млинницю після завершення готування млинця. Корисна опція дозволить спокійно займатися іншими справами, не відволікаючись на контроль роботи пристрою. Таймером оснащуються дорогі моделі.

Відсік для аксесуарів – використовується для зберігання та транспортування додаткових пристроїв (лопатка, ополоник і т. д.).

Лопатка – застосовується для перевертання млинця та його вилучення з робочої поверхні. Також запобігає псуванню антипригарного покриття (за умови сумісності з ним). Іноді млинниця комплектується кількома лопатками. Це актуально для моделей, що дозволяють готувати 2 та більше млинців одночасно.

Половник – служить для виливання тіста на робочу поверхню млинниці. При цьому обсяг половника, що йде в комплекті, часто збігається з розміром робочої поверхні пристрою. В результаті вийдуть млинці однакового розміру та товщини.

Розподільник тіста – дозволяє рівномірно розподілити тісто по робочій поверхні пристрою. Зазвичай виконується у вигляді Т-подібної палички. Таке пристосування є обов'язковим для млинців з великою робочою поверхнею, оскільки тісто часто не встигає розтектися по ній.

Місткість для тіста – необхідний аксесуар для занурювальних млинниць. Розмір такої ємності повинен збігатися або, принаймні, бути не меншим за розмір робочої поверхні млинниці. В іншому випадку пристрій не працюватиме. Наливним моделям достатньо стандартних мисок.

Крім того, багато млинниць комплектуються книгою з рецептами, решіткою для піци, шнуром, що знімається, а також гумовими ручками і термостійкими ручками (для безпечної експлуатації пристрою).

Поради щодо догляду

  • Протирайте млинницю сухим паперовим рушником або серветкою. Сильні забруднення видаляються м'якою губкою з рідиною для миття посуду. Після цього мило акуратно та ретельно витирається, а робоча поверхня просушується рушником/серветкою.
  • Не можна мити млинець під краном або замочувати його у воді, інакше волога та мило проникнуть усередину корпусу. Це спричинить поломку електричних частин пристрою. А ось змінні панелі можна промивати під проточною водою.
Відгуки про статтю