Як вибрати Blu-ray плеєр

Тип

За типами DVD і Blu-ray плеєри можна поділити на два види.

Стаціонарні– працюють при підключенні до телевізора або в комплекті з домашнім кінотеатром.

Портативні – мають рідкокристалічний екран і можуть працювати як автономно від акумуляторної батареї, так і разом із телевізором.

Тип носіїв

DVD – такий пристрій програє та записує тільки DVD-диски.

DVD/HDD – у цьому випадку можна записувати відео та дивитися DVD-диски, а також подібні пристрої мають вбудований жорсткий диск для запису необхідної інформації.

Blu-ray – такі плеєри призначені для роботи з дисками формату Blu-ray. Також вони підтримують CD- та DVD-диски. Blu-ray Disc дозволяє зберігати фільми у високій роздільній здатності HDTV. На диски Blu-ray можна записувати у декілька разів більший обсяг інформації, ніж на DVD.

Blu-ray / HDD – це пристрої, що дозволяють записувати та відтворювати дані як з Blu-ray Disc, так і з вбудованого жорсткого диска.

Підтримка HD

Пристрої, залежно від моделі, можуть відтворювати зображення в різних режимах, серед яких: 720p, 1080i, 1080p і 24p True Cinema.

HD – це широкоформатне зображення зі співвідношенням сторін 16:9 і з роздільною здатністю 1280x720 (у випадку з режимом 720p) або 1920x1080 (у випадку з режимами 1080i і 1080p).

Буква «i» означає, що один повний кадр виводиться за два рази: у перший прохід відтворюються непарні рядки, а в другій – парні. Буква «р» показує, що всі рядки (парні та непарні) виводяться за один прохід.

Режим 1080p забезпечує найвищу якість зображення з усіх можливих відеорежимів телебачення високої чіткості.

Окремо слід відзначити режим 24p True Cinema. Ця технологія забезпечує оригінальну швидкість відтворення 24 кадри на секунду без спотворення. 24p True Cinema наближає якість перегляду до рівня, який раніше був можливий виключно в кінотеатрах. Щоправда, для відтворення цього режиму телевізор також повинен підтримувати 24p True Cinema.

Діагональ екрану

Як уже зазначалося, портативні DVD-плеєри мають РК-екран. На ринку поширені екрани з діагоналлю від 7 до 14 дюймів і більше. Звісно, чим більший розмір екрана, тим комфортніше дивитися відео. Водночас це значення впливає і на вартість плеєра.

Оснащення

Інтерфейси – залежно від моделі це може бути інтерфейс USB тип A, USB тип B – за його допомогою можна під'єднати DVD-плеєр до PictBridge-сумісного принтера та друкувати фотографії з диска без використання комп'ютера. Ethernet, Wi-Fi, BD-Live – підключення до Інтернету для завантаження онлайн-ігор, додаткових матеріалів до фільмів, трейлерів, інтерв'ю тощо.

Формати відтворення – серед таких форматів можуть бути MPEG4, MPEG4 HD, H.264 (стандарт, що забезпечує високу ступінь стиснення зі збереженням якості зображення), VC-1 (альтернативний стандарт H.264) та багато інших.

Масштабування до роздільної здатності HDTV – дає можливість вивести відео стандартної якості у форматі високої чіткості HDTV.

Також DVD та Blue-Ray плеєри можуть бути оснащені вбудованим DVD-ресивером, TV-тюнером, пристроєм для зчитування карт пам'яті, захистом від дітей, караоке, поворотним екраном, універсальним пультом та іншими можливостями.

Виробник

До групи бюджетних плеєрів можна віднести продукцію багатьох китайських, тайваньських і місцевих брендів: 3Q, Bravis, DEX, DESO, Ergo, Elenberg, Gemix, Mystery, Orion, Rainford, Reellex, Saturn, Supra, West. Подібні плеєри часто не розпізнають усіх заявлених форматів, особливо з носіїв типу USB-флешки. Можлива повільна робота, проблеми у програмному забезпеченні. До того ж у цьому ціновому діапазоні можна вибрати плеєр із простішим функціоналом, проте від надійнішого виробника.

Вдалим поєднанням ціни та якості відзначаються плеєри AEG, ASUS, BBK, LG, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony. Ці пристрої надійні, якісно зібрані, зазвичай на фірмових заводах-виробниках, а на всі моделі надається гарантія. Завдяки цим факторам подібні плеєри дуже популярні серед споживачів.

Групу лідерів серед Blu-Ray плеєрів складають Denon, Dune, Harman / Kardon, Onkyo, OPPO, Pioneer, Yamaha. Ці фірми займаються виробництвом акустичного та телеустаткування, Hi-Fi компонентів. Як правило, особливостями таких пристроїв є стабільність роботи, широка функціональність, універсальність у розпізнанні форматів. Ці плеєри знаходяться у вищому ціновому діапазоні, зазвичай їх купують поціновувачі звукового та телевізійного обладнання.

Відгуки про статтю