Як вибрати бритву

Тип

Станок для вологого гоління – звичайний станок, при виборі слід звернути увагу на наступні характеристики:

  • кількість лез в бритвеній голівці – 2, 3 або 5 краще, ніж 1;
  • наявність змащувальних смужок – робить процес гоління більш м'яким і зменшує подразнення;
  • мікрогребінь – підіймає волоски і полегшує процес гоління.

Переваги – забезпечує найбільш чисте гоління, недолік – часто викликає подразнення. Леза в змінних голівках поступово тупляться і їх необхідно міняти. З урахуванням їх вартості при частому голінні електробритва може бути більш економічним варіантом.

Небезпечна бритва – іміджевий і модний варіант, розрахований скоріше на професійні барбершопи (цирюльні). Потребує певного досвіду, але забезпечує максимально гладке гоління.

Електробритва – пристрій, що працює від електромережі або на батарейках. Леза заховані в спеціальних голівках, тому не відбувається прямого контакту зі шкірою.

Переваги – підходить для самої чутливої шкіри і для шкіри з великою кількістю родимок, не вимагають додаткових засобів таких, як піна або гель для гоління. Користуватися ними можна в будь-яких умовах, у відрядженні або навіть в машині.

Недоліки – вартість вище, ніж у звичайного станка, а також залежність від електрики або батарейок.

Так як вибрати станок для вологого гоління досить просто, розглянемо далі особливості електробритв.

Система гоління

Роторні бритви – щетина зголюється за допомогою обертових лез, які знаходяться в голівці бритви.

Перевага – ефективність гоління.

Недолік – призначені в основному для гоління короткої щетини. Також багато хто стверджує, що такі бритви дають сильне подразнення. Але це спірне питання, оскільки сучасні роторні бритви більш вдосконалені і підходять навіть для дуже чутливої шкіри.

Сіткові бритви – щетина зголюється за допомогою коливних або вібруючих лез. Переваги – підходять до надчутливої шкіри, справляються зі щетиною будь-якої довжини.

Батарейки та акумулятори

Не дуже зручний варіант для повсякденного гоління, вони важкі і мають більший розмір, ніж інші. Також швидко розряджаються. Мабуть, такі бритви найкраще вибирати для частих поїздок або подорожей. При виборі цієї моделі слід звернути увагу на тип акумулятора.

Краще взяти бритву з типом акумулятора Li-Ion (літій-іонний), так як заряджати її можна, не чекаючи повної розрядки. Інший тип акумулятора – Ni-Cd (нікель-кадмієвий). Якщо він не повністю розряджений, його ємність при частій зарядці поступово скорочується.

Кількість голівок для гоління

Залежить від системи гоління.

  • Роторні бритви зазвичай мають дві або три голівки. Бритва з двома голівками – це компактна дорожня модель.
  • Сіткові бритви можуть мати від однієї до чотирьох голівок. Чим їх більше, тим вище швидкість гоління, але і вартість також збільшується.

Оснащення

Плаваюча голівка – голівка бритви вільно рухається вліво і вправо (сіткові бритви) або в будь-якому напрямку (роторні бритви) незалежно одна від одної. Це дозволяє пристрою підлаштовуватися під вигини обличчя. Дуже зручна для області підборіддя.

Рухомий бритвений блок – вдосконалена альтернатива плаваючої голівки. Рухомий блок робить процес гоління більш ефективним. Деякі дорогі бритви мають функцію регулювання рухомого блоку. Залежно від моделі можлива наявність від 2 до 5 ступенів регулювання з повною фіксацією.

Вологе гоління – деякі бритви дозволяють використовувати під час гоління гарячу воду або піну. Це значно знижує рівень подразнення. Також такі моделі значно простіше очищувати: досить лише промити їх під струменем проточної води.

Додаткове зволоження – альтернатива функції вологого гоління. В корпус бритви встановлюється спеціальний картридж, заповнений гелем. Таким чином, бритва самостійно розподіляє гель по ділянці шкіри і пом'якшує її. У цих бритв є істотний недолік – картриджі заправляються спеціальною рідиною, яку можна придбати тільки в певних магазинах або відділах.

Пристрій для зарядки і очищення – це так звані «розумні» пристрої, які самостійно очищуються і заряджаються, необхідно тільки встановити їх в спеціальний блок. Такі бритви дуже дорогі. Також процес самостійного очищення досить тривалий.

Комплектація

Залежно від моделі та вартості в комплект бритви можуть входити: насадка для стриження волосся, підставка для зарядки, щіточка для чищення, мастило для змащення, дорожній чохол, дисплей, індикатори зарядки і заміни ножів, відсік для збору волосків, підсвічування і інше.

Поради

  • Новий станок часто голить занадто «гостро», може зрізати волосся дуже глибоко і поранити шкіру.
  • Будь-яка електробритва вимагає деяких навичок у використанні. Якщо у вас не вийшло гладко поголитись з першого разу – не впадайте у відчай і тренуйтеся.
  • Леза електробритви не будуть гладко голити занадто густе волосся. При виборі оцініть товщину і жорсткість волосся: можливо, електробритва вам не підійде і для гладкості необхідно буде доголювати звичайним станком.
  • При покупці електробритви поцікавтеся наявністю змінних ножів і сіток. Іноді на застарілі моделі їх купити просто ніде.

Виробник

Групу найдешевших електробритв становить продукція Breetex, Orion, Saturn, Supra, Vitek, Микма, Новий Харків. Це найпростіші і неякісні вироби: незручна ергономіка, слабка збірка, недовговічні акумулятори. Слід зазначити, що деякі моделі (наприклад, Vitek) варті своєї ціни, однак виділити їх серед маси посередньої техніки складно.

Лідерами серед виробників вважаються Braun, Panasonic, Philips і Remington. У цих електробритв як правило леза виготовляються з якісної сталі, що позначається на чистоті гоління. Також вироби добре зібрані і лежать в руці, не віддають сильною вібрацією і шумом. Різні функції, наприклад, індикатор зарядки акумулятора дозволяє правильно і вигідно використовувати його ресурс, а системи самоочищення роблять використання електробритви зручним і приємним. Довговічність роботи цієї техніки виправдовує їх більш високу вартість. Однак можна підібрати і базову модель на більш скромний бюджет.

Відгуки про статтю

огромное спасибо! самая лучшая статья! помогли выбрать.

Дуже дякую за статтю! Хороша структурованість матеріалу і зрозумілість тексту. ...частково, це вже історія, але зявляється бажання розібратися далі)

Дякую за статтю. Просто і зрозуміло описано.

Спасибо! Все просто и доходчиво. Очень помогла статья определиться с выбором.