Як вибрати бутербродниці

Бутербродниця (сендвічниця) – кухонний пристрій для приготування гарячих бутербродів і сендвічів. Бутербродниця складається з двох пластин, між якими міститься бутерброд з різною начинкою (шинка, сир, овочі) і присмажується з обох сторін. Такий пристрій дозволяє приготувати на сніданок бутерброд всього за 2-3 хвилини.

Бутербродниці

Потужність

Від цього параметра безпосередньо залежить час нагріву приладу і швидкість приготування бутербродів. Потужність більшості пристроїв коливається в межах 600-900 Вт.

Виходячи з цього показника, бутербродниці поділяються на три види:

 • малої потужності – 600-700 Вт;
 • середньої потужності – 750-800 Вт;
 • потужні – від 900 Вт і вище.

Хоча більш потужна сендвічниця приготує бутерброд швидше малопотужного аналога, різниця в часі не така велика. Зі збільшенням потужності зростає і ціна приладу.

Ємність

Визначає кількість бутербродів, яку здатний приготувати пристрій за один цикл. В різних моделях ємність варіюється в межах 2-8 сендвічів.

Зустрічаються три види бутербродниці:

 • маленькі – 1-2 сендвіча (1 скибочка);
 • середні – 4 сендвіча (2 скибочки);
 • великі – 8 сендвічів (4 скибочки).

Стандартна бутербродниця розрахована на приготування 2-4 сендвічів. Вибір ємності пристрою залежить від кількості членів сім'ї, але краще придбати модель на 6-8 бутербродів. Такий пристрій приготує необхідну кількість їжі за один раз, що заощадить час і електроенергію.

Форма внутрішніх пластин

Трикутна і квадратна – для тостерного хліба. Трикутні сендвічі виходять з розрізаних по діагоналі скибочок, а квадратні – з цілих.

Округла – для стандартного хліба.

Зустрічаються моделі з одним плоским відділенням, що дозволяє готувати в них бутерброди з будь-якого різновиду хліба. Однак такі сендвічниці незручні у використанні: при готуванні розплавлена начинка розтікається і бруднить внутрішню поверхню пристрою.

Матеріал

Корпус

Бутербродниці виготовляються з пластика і неіржавіючої сталі. Металева сендвічниця міцніше і ефектніше на вигляд, але дорожче і важче. Пластикова модель не повинна мати синтетичний запах.

Пластини сендвічниці виконуються тільки з металу.

Функції

Функція вафельниці і гриля – дозволяє готувати бутерброди, вафлі, шаурму, м'ясні і рибні стейки, омлет і ряд інших страв. Цей пристрій («3 в 1») оснащується змінними пластинами (насадками) для приготування різноманітної їжі. В результаті багатофункціональна бутербродниця перетворюється в зменшену міні-піч (ростер). Правда, з розширенням функціоналу моделі, зростає і її ціна.

Функція горішниці – передбачена в деяких моделях поряд з вафельницею і грилем («4 в 1»). Як і в попередньому випадку, бутербродниця забезпечується спеціальною змінною пластиною (насадкою) для приготування домашнього печива «горішки».

Захист від перегріву – автоматично відключає бутербродницю після досягнення нею гранично допустимої температури. Це підвищує рівень безпеки використання бутербродниці і подовжує термін її служби.

Блокування панелей (замок) – запобігає відкриттю пластин в процесі приготування страви, знижує ризик отримання випадкового опіку. Також замок «склеює» дві половинки бутерброда, надаючи йому апетитний вигляд.

Захист від опіків – корпус і ручка пристрою виготовлені з теплоізоляційного матеріалу, завдяки чому не нагріваються під час роботи.

Хот-дог мейкер – особливий вид бутербродниці особливої форми для приготування сосисок і окремого місця для підігріву булочок.

Оснащення

Антипригарне (тефлонове) покриття – запобігає пригоряння страв і полегшує чищення пластин.

Знімні пластини – дозволяють змінювати призначення приладу (бутербродниця, гриль, вафельниця) і спрощують догляд за ним.

Індикатори роботи – повідомляють про функціонування пристрою. Сендвічниця забезпечується двома індикаторами:

 • індикатор включення (червоний колір);
 • індикатор готовності (зелений колір).

Дорожчі бутербродниці оснащуються таймером, який задає час приготування страви. Після закінчення готування їжі спрацьовує автовідключення і оповіщення звуковим або світловим сигналом. Зустрічаються і пристрої з дисплеєм, що відображає відомості про роботу сендвічниці.

Важливо: індикатори повинні бути яскравими, тоді буде легко відстежувати роботу сендвічниці.

Термостат – регулює ступінь обсмажування продукту для правильного приготування страви. Наприклад, для приготування вафель потрібна порівняно низька температура, а для готування страв з участю гриля – висока.

Прогумовані ніжки – надають стійкості бутербродниці, що запобігає її перекидання.

Відсік для шнура – призначений для зберігання кабелю.

Поради щодо вибору

 • Купуйте якісну бутербродницю відомих брендів.
 • Перевірте, наскільки зручно закривається верхня кришка, і витягуються готові страви. Пластини повинні щільно прилягати одна до одної. Переконайтеся в надійності замку, який скріплює пластини.
 • Зверніть увагу на довжину шнура: він повинен бути достатнім для підключення бутербродниці в розетку, не використовуючи подовжувач (такий пристрій підвищує пожежонебезпеку). Короткий шнур зручніше, але якщо сендвічниця знаходиться далеко від розетки, то варто придбати модель з довшим кабелем.

Поради по експлуатації

 • Перед першим використанням, ввімкніть і прогрійте бутербродницю, щоб позбутися від усіх мікроорганізмів.
 • Бажано змащувати олією пластини для отримання рум'яної скоринки.
 • Не можна віддирати прилиплі продукти ножем або виделкою – це може пошкодити антипригарне покриття.
 • Для чищення нагрітих пластин краще використовувати вологі серветки, остиглі можна мити проточною водою.

Виробник

Продукція марок Aurora, First, MPM, Magio, Maxwell, Saturn, Scarlett, Steba, VES, Vitek мають середній рівень якості і зазвичай середню ціну. Серед недоліків варто відзначити нерівномірний прогрів поверхні, швидке зношування антипригарного покриття (воно просто стирається). Серед цих моделей можливо знайти вдалу шляхом вивчення відгуків користувачів.

Хорошим співвідношенням ціна-якість відрізняються бутербродниці Clatronic, DEX, Gorenje, Moulinex, Philips, ProfiCook, Russell Hobbs, Tefal, Zelmer. Не дивлячись на деяку екзотичність типу цієї побутової техніки, в багатьох будинках вона дуже багато і часто використовується в господарстві. Тому висока надійність і якість матеріалів грають у виборі моделі головні ролі. Вартість деяких бутербродниць може бути злегка завищена через розкрученість бренду, наприклад, Philips або Tefal. Однак, якість цієї продукції гідна.

Відгуки про статтю

Дякую за статтю

Спасибі,завдяки Вашій статті, буде легше обрати бутербродницю для дому🤗

Добрый вечер, спасибо что понятно всё описали,информация полезная и без лишних слов

Вдячність автору за корисну інформацію

Дякуємо

Велике дякую автору.

Вам дякуємо, що читаєте!

Дякую вам,це було корисно

Дякую за інформацію!

Прекрасна стаття

дякую,написано зрозуміло,чітко і доступно.