Як вибрати чохли для лиж та сноубордів

Чохол для лиж / сноуборду / черевиків – оболонка з тканини або іншого матеріалу, призначена для зберігання і транспортування спортивного інвентарю. Чохол захищає спорядження від механічних пошкоджень і забруднень, а також полегшує його перевезення.

Конструкція чохла і його функціональність залежать від призначення. Для зберігання або транспортування на невеликі відстані підійде модель з тонкого матеріалу без захисного прошарку і спеціальних ущільнювачів. Однак при зіткненні з металевими конструкціями або дверним косяком спорядження в такому чохлі може пошкодитися.

Якщо необхідно переносити інвентар на значні відстані (в тому числі, йти в гори), то для цієї мети оптимальним варіантом стане дорожча і надійніша модель з міцного матеріалу, що має жорсткий каркас з прогумованими ручками та коліщатками.

Найчастіше чохли розраховані на одну пару лиж або сноуборд (одномісні). Зустрічаються також моделі на дві та більше пар лиж або сноубордів (багатомісні). Такі чохли добре підійдуть для сімейного відпочинку.

Матеріал

Полімерний матеріал – має високу стійкість до вологи, але недостатньо міцний. До того ж, зовнішній вигляд такого чохла буде погіршуватися протягом усього часу його використання. Однак можна зустріти зносостійкі поліестерові чохли, які коштують дорожче.

Тканина – міцніше попереднього матеріалу і краще захищає від пилу, але погано переносить вплив УФ-променів. В результаті такий чохол може вигоріти та втратити свій первісний вигляд.

Натуральна шкіра або шкірозамінник – міцний і стійкий до всіх негативних впливів, але за ціною перевершує інші матеріали.

Довжина (ростовка)

Обирати чохли слід виходячи з довжини лиж / сноуборду. Розмір чохла збігається з довжиною лиж і варіюється в межах 165-210 см.

У занадто довгому чохлі спорядження буде перекочуватися, може подряпатися або пошкодити іншу екіпіровку. Порожня частина чохла буде звисати та заважати при перевезенні. У занадто вузький чохол лижі / сноуборд просто не помістяться або для їх пакування будуть потрібні великі зусилля, що з часом призведе до псування чохла або спорядження.

Добре, якщо довжина чохла буде на 5 см більше довжини лиж / сноуборду – це істотно полегшить пакування інвентарю навіть замерзлими руками.

У деяких чохлах можна змінити довжину, підвернувши верхню частину і закріпивши її на засувку.

Виконання

Жіноча модель – виготовляється з більш м'яких матеріалів і відрізняється меншими розмірами, красивими кольорами та регулювальними ременями для перенесення на плечі. Жіночі моделі чохлів маркуються словом «Women».

Наплічні лямки – дозволяють нести спорядження на спині. Лямки мають регулювання для комфортного перенесення інвентарю.

Оснащення

Колеса – дозволяють легко перевозити навіть важкий інвентар.

Роздільник лиж – виключає зіткнення між лижами й тим самим захищає їх від подряпин.

Кишені – дозволяють зберігати корисні аксесуари (маску, окуляри, рукавички, черевики).

Ручки – полегшують транспортування спорядження. Добре, якщо в чохлі є дві ручки: одна – для перенесення, інша – для перевезення на колесах.

Люверс – знаходиться в нижній частині чохла і служить для відведення талої води.

Поради

  • Бажано обирати чохли з щільними бічними стінками, м'яким набиванням і посиленим дном (армована тканина). Такий чохол прослужить довго і захистить спорядження від пошкоджень.
  • Обираючи чохол, слід звернути увагу на надійність замку і наявність регульованих стяжок для надійної фіксації інвентарю всередині чохла.

Виробник

Сьогодні на ринку спортивного обладнання чохли для лиж та сноубордів випускає не велика кількість виробників. Найбільш відомі з них: Burton, Fischer, Head, Rossignol, Axon, Dakine, Elan. Особливої різниці між моделями чохлів цих марок немає. Вони всі як правило добре пошиті з якісних і міцних матеріалів. Різні функціональні кишені, накладки та інші фішки залежать виключно від вартості чохлів.

Відгуки про статтю

Меня не сильно парит, что ткань выгорит и будет не такой красивой. Думаю, многим сноубордистам это тоже не прицнипиально. Кожа тоже может выгореть, кстати. Ткань лучше задерживает пыли и более гибкий, чем тот же полимер, но доступнее, чем кожаные чехлы.

Возможно