Як вибрати чохол для фотоапарату

Вид

Залежно від існуючої техніки, сумки та чохли діляться на декілька видів:

Сумки або чохли для фотокамер – можуть бути різних розмірів, від супер-компактних до середніх, залежно від того, для якої моделі фотоапарату вони призначені. Зазвичай квадратної або прямокутної форми.

Сумки для відеокамер – часто мають видовжену форму, обладнані внутрішніми кріпленнями для апаратури.

Універсальні сумки – їх можна використовувати для перенесення як відео- так і фотоапаратури, зазвичай мають прямокутну форму та м'які внутрішні перегородки.

Чохли для об'єктивів – можуть мати різні розміри, тому що підходять для різних моделей об'єктивів. Не містять внутрішніх перегородок, проте мають жорсткий каркас для запобігання механічних пошкожень оптики.

Тип

Чохол – найбільш компактний тип, призначений здебільшого для компактних фотокамер. Найчастіше подібні чохли мають прямокутну форму та можуть бути різноманітних розмірів. Містять невелику кишеню для дрібниць, накшталт карт пам'яті, акумуляторів тощо.

Сумка – найпопулярніший тип. Існує велика кількість варіацій розмірів сумок: для відеокамер, для дзеркальних фотокамер з об'єктивами та спалахами. У сумках завжди передбачені кишені, внутрішні відділення для зберігання аксесуарів. Конструкція часто жорстка, всередині є рухливі перегородки, які дозволяють організувати внутрішній простір під конкретного користувача.

Рюкзак – підходить людям, які часто подорожують. До фото-рюкзака можна вмістити масу обладнання немалої ваги. Конструкція рюкзаків дозволяє рівномірно розподілити навантаження по хребту завдяки спеціальній спинці. Також у рюкзаках може бути присутнім відділення для особистих речей, що є важливим, якщо ви зібралися в дорогу.

Аквабокс – найменш поширений тип. Застосовується або для перевезення обладнання в умовах підвищеної вологості, або для підводної зйомки. Може бути виготовлений із щільного, цілком герметичного пластику – такі моделі підбираються виключно під марки фотоапаратів. Також може бути вигтовлений із м'якого поліетилену з герметичною застібкою – подібні чохли підходять під будь-які моделі апаратури.

Матеріал

Текстиль – найпоширеніший матеріал чохлів. Вибираються найбільш міцні, зносостійкі синтетичні тканини, які дозволяють виробу служити протягом довгого терміну. Деякі моделі чохлів мають просочення, що відштовхує вологу.

Силікон / резина – з такого матеріалу найчастіше виготовляються чохли для компактних фотокамер. Зазвичай являють собою чохол, що сильно прилягає, має отвір для об'єктива та кнопок управління.

Пластик – також слугує для виготовлення чохлів для компактних камер. Перевагою є міцність, що дозволяє захистити техніку від ударів. Також дає можливість створити масу варіантів дизайну чохлів.

Шкіра – цей матеріал слугує для виготовлення іміджевих моделей чохлів для компактних камер. Може використовуватися як натуральна, так і штучна шкіра.

Оснащення

Кишеня для ноутбука – можливість помістити ноутбук або планшет у чохол. Найчастіше такою кишенею оснащені рюкзаки та великі сумки для дзеркальних фотокамер.

Бічна блискавка – забезпечує максимально швидкий доступ до техніки. Може бути важливою, якщо людина займається репортажної зйомкою.

Кріплення для штатива – дозволяє прикріпити складений штатив до сумки або рюкзака. Стане у нагоді, якщо ви плануєте багато часу проводити в дорозі.

Захист від води – у виготовленні чохлів із текстилю мається на увазі вологовідштовхувальне просочення матеріалу.

Дощовик – наявність спеціальної накидки, яка відповідає габаритам чохла або сумки. Дозволяє захистити апаратуру від снігу та дощу.

Коліщатка – спеціальні транспортувальні коліщата, які дозволяють перетворюють велику сумку на сумку-візок. Використовуються для перевезення великої важкої апаратури.

Ручка для перенесення – деякі моделі сумок можна носити тільки на плечі. Такий аксесуар дозволяє переносити чохли в руках.

Виробник

Першу групу брендів сумок і чохлів для фото- та відеотехніки становлять Canon, Casio, JVC, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Samsung, Sony. Це дуже відомі марки електроніки. Випускають досить якісні сумки: вони добре зшиті з міцних матеріалів. Можна відзначити майже стовідсотковий збіг розмірів техніки та чохлів під неї. Тобто під відеокамеру Panasonic можна сміливо купувати сумку від того ж виробника: вона точно ідеально підійде. Це, безумовно, дуже зручно. Однак, якщо серед ваших планів є придбання додаткових аксесуарів, тоді слід придивитися до продукції другої групи.

Найкращі сумки та чохли сьогодні виробляють бренди Case Logic, HAMA, Sumdex, Golla, Riva case, Tamrac, Tucano, Vanguard, а також лідер – Lowepro. Основна відмінність цієї продукції полягає в тому, що вона здатна задовольнити всі потреби будь-якого користувача: від любителя до професіонала. Величезний модельний ряд включає у себе як чохли для компактних фотокамер, так і рюкзаки для професійних фотокореспондентів і відеооператорів. Вироби якісно зшиті із технологічних, довговічних матеріалів. Як правило, ці сумки складніше забруднюються, витримують активну експлуатацію. Коштують вони зазвичай дорожче за інші, але їх ціна повністю виправдана.

Відгуки про статтю