Як вибрати чохол та накидку для рюкзака

Чохол / накидка для рюкзака – шматок водонепроникної тканини, розрізаний певним чином. Захищає рюкзак від дощу, снігу, бруду, пилу, механічних пошкоджень. Чохол / накидка зберігає первинний вигляд рюкзака протягом тривалого часу. Застосовується туристами, рибалками, мисливцями, грибниками та іншими любителями активного відпочинку.

Важливо: чохол / накидка виробляється з тонких і легких матеріалів. Тому при експлуатації з часом зношується, втрачає водонепроникні властивості та потребує регулярної заміни.

Добре, якщо сам чохол / накидка забезпечений мішечком, виготовленим з водостійкого матеріалу. Це дозволяє компактно скласти навіть намоклу модель і помістити її в рюкзак.

Оцініть якість виконання швів: вони повинні бути герметично проклеєні. Інакше чохол / накидка буде пропускати вологу.

Тип

Чохол – повністю закриває рюкзак, крім пояса і плечових лямок. Зустрічається найчастіше. Розрізняють два види чохлів.

  • Чохол на гумці – швидко надівається / знімається, але через наявність дна недостатньо практичний. Подібна модель стирається і накопичує всередині воду, що негативно впливає на рюкзак і може намочити його вміст. Чохол може злетіти з рюкзака в вітряну погоду.
  • Чохол з ремінцями / шнурками – на відміну від попереднього варіанту не має дна. Цей виріб довше служить і не збирає вологу. Цей чохол краще, ніж аналог на гумці, переносить сильні пориви вітру. Шляхом використання стяжки модель можна перетворити в чохол з дном, якщо рюкзак порівняно невеликий.

Важливо: модель на гумці слід додатково закріпити до рюкзака за допомогою фіксації стяжки на вантажні петлі рюкзака. А ось чохол з ремінцями / шнурками зв'язуйте міцними вузлами, щоб вони не розповзлися в поході та при сильному вітрі.

Накидка – повністю закриває рюкзак і людину. Тим самим накидка захищає від природних впливів самого туриста, але водночас створює незручності при русі.

Матеріал

Поліестер – стійкий до зносу та УФ-променів, швидко висихає. Недолік – велика вага.

Нейлон – буває двох видів.

  • З поліуретановим просоченням (PU Nylon) – зносостійкий, швидко сохне, легше поліестеру. Мінус – чутливість до УФ-променів.
  • З силіконовим просоченням (силнейлон, Si Nylon) – вигідно відрізняється від попереднього різновиду нейлону малою вагою і більш тривалим терміном служби. Силнейлон стійкий до УФ-променів. Недолік – висока ціна.

Щільність матеріалу – визначає міцність і довговічність чохла / накидки. Цей параметр позначається двома способами:

  • Denie – товщина ниток в переплетенні (приклад маркування – 60D);
  • Thread Count – число ниток в кв. дюймі в поперечному і поздовжньому напрямку (приклад маркування 100T).

Чим більше число, тим щільніше матеріал.

Розмір

Для комфортного надягання / знімання чохол повинен дещо перевищувати розмір (об'єм рюкзака. Якщо ж розмір чохла буде набагато більше, то виріб буде ускладнювати рух (парусність, чіпляння за гілки). Також чохол повинен забезпечувати комфортний доступ до найважливіших ніш і кишень рюкзака. Розмір чохла зазвичай регулюється, що дозволяє його підігнати під потрібний об'єм рюкзака.

Багато виробників не враховують можливість носіння килимка (каремат) в парі з рюкзаком. Тому для рюкзака об'ємом 80-90 л з каремати підійде чохол не на 80-90 л, а виріб, призначене на обсяг 110-120 л.

Водонепроникність

Водонепроникність чохла / накидки вимірюється в міліметрах водяного стовпа (мм в / с). Цей параметр повинен становити не менше 1000 мм в / с. В іншому випадку вона не вбереже в повній мірі рюкзак від зовнішніх впливів. Максимум, на що здатний такий чохол / накидка – захист від дрібних пошкоджень і пилу.

Вага

Чим щільніше тканина чохла / накидки, тим вона важча. Також вага виробу прямо залежить від потрібного розміру (вага чохла менше накидки). Вага більшості моделей не перевищує 100-200 г.

Відгуки про статтю