Як вибрати дитячий електро- і веломобіль

Дитячий автомобіль - поєднує в собі властивості іграшки та повноцінного транспортного засобу. Керуючи автомобілем, дитина розвиває уважність, координацію, навчається основам водіння. На деяких різновидах автомобіля, що мають невеликий розмір, дитина може кататись навіть вдома (якщо дозволяє площа).

Привод

Педальний - автомобіль приводиться в рух м'язовим зусиллям, як велосипед. Переваги: простий і надійний в експлуатації, автомобіль з таким приводом часто коштує недорого. Недоліки: вимагає фізичних зусиль, розвиває невелику швидкість.

Електричний - автомобіль приводиться в рух електричним мотором. Переваги: не вимагає фізичних зусиль дитини, дозволяє розвивати відносно велику швидкість. Недоліки: електромобіль, як правило, коштує дорожче, ніж машина з педальним приводом, більш складний в експлуатації, частіше схильний до поломок.

Вид

Веломобіль - три- або чотириколісна машина, що має педальний привод. Використовується, як правило, на дорогах з твердим покриттям. Це різновид велосипеда, але відрізняється більшою стійкістю, безпекою та комфортом.

Автомобіль - чотириколісний транспортний засіб, що імітує дорослий легковий автомобіль.

Джип - відрізняється від попереднього виду більш потужним корпусом, підвищеним дорожнім просвітом і великими колесами. Зустрічаються моделі з додатковою амортизацією. Це потужна і прохідна машина, проте, вона має більшу вагу і габарити, ніж звичайний автомобіль.

Баггі/карт - гоночний автомобіль, оснащений двома двигунами, що дозволяє розвивати високу швидкість. Комфортність, безпека в їзді та ефектний дизайн вигідно відрізняє баггі від інших машин. Ближнє світло дає можливість здійснювати подорожі в темний час доби.

Вантажівка - на вигляд нагадує джип, але має кузов. На такому автомобілі дитина може возити свої іграшки до місця прогулянки. Зустрічаються одно- і двомісні моделі.

Трактор/екскаватор - нагадує аналогічні машини для дорослих. Оснащується ковшем та/або причепом. Модель відрізняється від легкових автомобілів, підвищеним дорожнім просвітом. Крім цього, трактор забезпечується позашляховими шинами.

Мотоцикл - імітує мотоцикл для дорослих. Моделі оснащуються двома додатковими знімними колесами для дітей, які ще не вміють добре кататись. Оптимальний вік - від 2.5 років і старше.

Трицикл - триколісний мотоцикл. Призначений для дітей, які досягли 3-річного віку.

Квадроцикл - чотириколісний мотоцикл. Широкі колеса і збільшений дорожній просвіт забезпечують відмінну прохідність. Часто оснащується позашляховими колесами і активною підвіскою. Зустрічаються одно- і двомісні моделі. Купується, як правило, для дітей 2.5-3-х років.

Кількість місць

1 - зустрічається найчастіше.

2 - на такому автомобілі можна покататись з товаришем, керуючи машиною по черзі. Для сімей з двома дітьми двомісний автомобіль - ідеальний варіант.

Мінімальний вік

Вік малюка, з якого допустимо використання автомобіля. За цим параметром все моделі поділяються на такі категорії:

Для дітей віком 1-3 роки - машина-каталка на акумуляторі; посадка здійснюється зверху. Відрізняється невеликими габаритами і вагою, простотою в управлінні, розвиває низьку швидкість. Гальмування здійснюється відпуском педалі «газу». Ці машини бувають три-і чотириколісними, часто оснащуються ДУ.

Для дітей віком 3-7 років - відрізняється збільшеними розмірами і вагою, більш складним управлінням і наявністю двох швидкостей. Гальмування може проводитись як відпуском педалі «газу», так і за допомогою педалі «гальма». Такі машини бувають не тільки три- і чотириколісними, але і двоколісними зі знімними страхувальними колесами.

Для дітей віком 7-10 років - на вигляд нічим не відрізняється від справжнього автомобіля, крім розмірів. Це сама габаритна і важка модель, що вимагає від дитини навичок водіння. Деякі автомобілі оснащені справжньою коробкою передач і ручкою перемикання швидкостей. Є педаль гальма, ближнє світло, знімні покришки, відкривні двері і багато іншого.

Важливо: вибираючи автомобіль, слід враховувати вік дитини. Для зовсім маленьких дітей не варто купувати великий автомобіль «на виріст» - він важкий і складний в управлінні.

З метою економії, краще купити малюкові автомобіль до 2-3 років, так як зовсім маленька машина прослужить недовго - діти з неї швидко виростають, і вона перестане бути їм цікавою.

Гранично допустима вага дитини для безпечного використання автомобіля. Цей параметр варіюється в межах 20-60 кг, причому моделі, розраховані на навантаження 50-60 кг в основному - двомісні.

Важливо: категорично заборонено саджати в одномісний автомобіль двох дітей навіть в тому випадку, якщо їх загальна вага не перевищує зазначене навантаження на конструкцію.

Потужність

Від потужності електромобіля залежить його швидкість. Літера V позначає напругу на акумуляторі (вольтаж двигуна). Чим вище це число, тим більшу швидкість може розвинути автомобіль.

 • для дітей віком 1-3 роки - 6 V (до 3 км/год)
 • для дітей віком 3-7 років - 12 V (до 7 км/год)
 • для дітей віком 7-10 років -24 V (12-15 км/год)

Моделі 36 V (до 20 км/год) зустрічаються рідко.

На потужність також впливає кількість ведучих коліс - коліс, до яких підключено мотор. Найчастіше зустрічаються автомобілі з одним (для самих маленьких) або двома (для дітей старшого віку) провідними колесами, рідше - із чотирма. Чим більше таких коліс, а значить моторів, тим потужніше автомобіль, має велику прохідність, витримує вагу і розвиває швидкість. Але одночасно з цим зростає його вартість і маса.

Важливо: для грунтових доріг слід вибирати автомобілі з більшою потужністю, ніж для міських доріг.

Час роботи

Чим більше ємність акумулятора, тим довше дитина може їздити без підзарядження. Батарея на 6 вольт забезпечує годинну поїздку, 12-ти вольтна - 2 години їзди. Відповідність ваги автомобіля встановленої в ньому акумуляторної батареї має велике значення. Чим легше автомобіль, тим довше він може їздити без підзарядження.

Матеріал коліс

Пластик - має невелику вагу і низьку вартість, однак такі колеса видають сильний шум під час їзди (особливо по асфальту) і недовговічні - можуть вийти з ладу при ударі об перешкоду. Автомобіль з пластиковими колесами добре підійде найменшим водіям для їзди по квартирі.

Пластик+гума (прогумовані) - колеса, що складаються з пластикового обода і гумових вставок, набагато менше шумлять при русі. До того ж, їх зламати значно важче через хорошу амортизацію.

Гума - найкращий варіант, що забезпечує безшумну і м'яку їзду не тільки по асфальту, але і по піску, бездоріжжю, гравію. Гумові колеса - це максимально комфортний рух і відмінне зчеплення з дорогою.

Важливо: слід зазначити, що автомобілі з широкими колесами більш стійкі.

Передачі

Перемикання передач дозволяє збільшувати або зменшувати швидкість автомобіля. Чим більше передач, тим більшу швидкість може розвинути автомобіль. Наприклад, перша передача зазвичай розвиває швидкість до 4 км/год, друга - до 8 км/год. При цьому передні передачі відповідають за рух вперед, а задня - рух назад (до 4 км/год).

Гальмо

В педалі з акселератором (педаль газу) - зустрічається найчастіше. Найзручніший варіант: для гальмування досить відпустити педаль «газу».

Педаль гальма - окрема педаль. Зустрічається в машинах для дітей від 3-х років.

Ручне - зустрічається в веломобілях і деяких квадроциклах.

Зворотний хід педалей - зустрічається в веломобілях і педальних автомобілях. Принцип гальмування такий же, як в деяких велосипедах: досить повернути педалі в зворотному напрямку, щоб загальмувати.

Матеріал

Пластик - легкий, недорогий і досить міцний матеріал. Однак при сильному ударі може пошкодитись. Пластикові корпуси зустрічаються найчастіше.

Метал - міцний і довговічний матеріал, але важкий і дорогий. Тому повністю металеві корпуси зустрічаються рідко.

Метал+пластик - компромісний варіант, що поєднує в собі переваги двох попередніх.

Регулювання

Сидіння - забезпечує комфортне перебування дитини в автомобілі. Регулювання проводиться по зросту дитини.

Положення керма - дозволяє змінювати положення керма, що забезпечує додатковий комфорт в керуванні. Опція передбачена в дорогих автомобілях.

Вага автомобіля

 • для дітей віком 1-3 роки - 5-10 кг
 • для дітей віком 3-7 років - 10-20 кг
 • для дітей віком 7-10 років - 40-50 кг

Оснащення

Дистанційне керування (ДУ) - дозволяє батькам коригувати траєкторію руху автомобіля (вправо-вліво), коли дитина освоює управління машиною. Також застосовується в автомобілях з декількома швидкостями: пульт буде працювати тільки на першій - найменшій швидкості. Актуально для самих маленьких водіїв.

Батьківська ручка - аналог ДУ, що дозволяє контролювати траєкторію руху автомобіля.

Клаксон - з його допомогою дитина подає сигнал, який сповіщає про наближення автомобіля. Служить як в цілях безпеки (запобігає від зіткнення), так і імітує оснащення дорослого автомобіля.

Ремінь безпеки - надійно фіксує малюка в кріслі, а також знижує ризик травми при аварії. Їх наявність особливо актуально в автомобілі, що розвиває досить високу швидкість.

Шолом - захищає дитину від черепно-мозкової травми при аварії.

Захисний бампер - знижує негативні наслідки від аварій, як для дитини, так і для автомобіля.

Також автомобіль може оснащуватись дисковими гальмами (для потужних моделей), дзеркалами заднього виду, м'якими накидками на сидіння, килимком на підлозі, FM-приймачем. Для більшої схожості з дорослим автомобілем, деякі моделі мають ключ запалювання та імітацію роботи двигуна, бардачок, лобове скло. В таких авто можна відкривати капот і двері.

Поради

 • Перед придбанням автомобіля слід визначитись з місцем його зберігання, так як це досить велика і важка іграшка. Також великі автомобілі викликають складності в транспортуванні. Не варто забувати, що більшість дитячих автомобілів не розбираються. Тому враховуйте розміри дверного отвору, габарити ліфта, поверховість будинку.
 • Купуючи машину необхідно перевірити її комплектацію (наприклад, наявність зарядки, ДУ) і її технічні можливості, включаючи роботу музичної панелі (якщо вона є).
 • Перевіряйте сертифікати якості іграшки та звертайте увагу на репутацію бренду. Однак не завадить і зовнішній огляд машини (міцність ходової частини і кузова, розміри і якість коліс, захист вузлів і механізмів від пилу і вологи).
 • Якщо дитина буде кататись на вулиці, то можна купувати будь-який автомобіль, а якщо тільки в кімнаті, то варто звернути увагу на малогабаритні моделі.
 • Дизайн автомобіля повинен подобатись дитині, тому вибирайте його разом з майбутнім водієм.

Виробник

Найдорожчими електромобілями для дітей є моделі лідера серед виробників Peg-Perego. Це одні з найбільш надійних, потужних і довговічних варіантів. Відмінно зібрані з якісних і безпечних матеріалів. Однак, коштують дорого. В разі поломки електромобіля його ремонт обійдеться теж недешево. Особливість - точні копії відомих марок автомобілів. Продукція іспанського бренду Injusa також відноситься до високого цінового сегменту, і не поступається Peg Perego за якістю.

Дешевше можна купити моделі азіатських і місцевих марок Alexis, Bambi, CT, Geoby, Smoby, Pilsan, Rastar, Майстерня Чарівного Світу. Зовні вони будуть виглядати не гірше дорогих італійських. При виборі варто звернути увагу на розміри посадкового місця, так як вони часто бувають занадто маленькими. В цілому, продукція непоганої якості. У деяких брендів є проблеми з відсутністю запчастин. Тому в разі поломки машини, простіше буде купити нову.

Відгуки про статтю