Як вибрати дитячий стіл, парту

Вид

Стіл – призначений для різних занять дитини (навчання, гра). Звичайний стіл складається з розташованої горизонтально стільниці і декількох опор. Стіл часто має ящики і полиці.

Парта – на відміну від звичайного столу має похилу стільницю. Така конструкція зручна для дитини і корисна для його постави, так як основне навантаження переноситься з хребта на поверхню столу.

Парта-трансформер – дозволяє змінювати кут нахилу і висоту стільниці, що дає можливість підлаштовувати модель під кожну дитину. При цьому трансформер прослужить довше звичайного столу або парти – досить періодично регулювати зазначені вище параметри під зростаючу дитину.

Важливо: існують такі багатофункціональні меблі, як ліжко-стіл-трансформер, які при необхідності перетворюється як в ліжко, так і в стіл. Вони призначені для підлітків.

Парта-мольберт – має спеціальну дошку для малювання або розвиваючих ігор. На магнітній стільниці малюк може складати слова з намагнічених літер, малювати картинки. Крім того, стіл можна використовувати і для читання-письма. Парта має кілька регулювань кута нахилу стільниці – горизонтально (для настільних ігор), під певним кутом (для письма) і майже вертикально (для малювання).

Важливо: дитина може користуватися різними матеріалами для малювання, наприклад, крейдою. Але при всіх її достоїнствах, крейда забруднить і дитину, і одяг, і меблі. Хорошою альтернативою в цьому випадку стане дошка для маркера – на ній можна легко стерти все намальоване без сліду і бруду.

Форма

Прямий (прямокутний, рідше – квадратний) – оптимальний варіант для занять. За таким столом малюк не буде тримати лікті у висячому положенні.

Круглий – підійде для їжі та ігор. Оскільки в ньому відсутні гострі кути, то ризик отримати травму під час активної гри різко знижується.

Кутовий – розташовується тільки в кутку кімнати. Такий стіл дозволяє заощадити простір, він має більше ящиків, ніж звичайний і часто поєднує в собі функції письмового та комп'ютерного столу – є місце для комп'ютера.

Фігурний – має оригінальну форму і стане прикрасою дитячої кімнати.

Матеріал

Дерево – екологічний, міцний, приємний на дотик, ефектний на вигляд, але і найдорожчий матеріал. Крім того, поверхня дерева не стійка до механічних впливів – залишаються відколи й подряпини. Найчастіше в якості матеріалу для дитячих столів використовуються вільха, бук, береза, клен.

Важливо: регульовані дерев'яні столи мають 2-3 положення, чого може бути недостатньо. Краще обрати стіл, який має металевий каркас, в якому передбачені досить широкі межі регулювання.

ДСП (деревно-стружкові плити) – коштує набагато дешевше дерева і в меншій мірі схильні до пошкоджень. Однак цей матеріал може виявитися токсичним для дитини через формальдегід, який використовується у виробництві найдешевших і неякісних ДСП.

МДФ (деревноволокниста плита середньої щільності) – оптимальне поєднання міцності, екологічності, стійкості до пошкоджень і доступної ціни. Можна зупинити свій вибір на столі з МДФ в разі, якщо фінанси не дозволяють придбати дерев'яний стіл.

Важливо: існує загальний недолік для столів з ДСП і МДФ – низька стійкість до вологи їх покриття (в разі, якщо воно не ламіноване). Тому що потрапившу на стільницю воду слід негайно витерти, щоб запобігти її розбухання.

Пластик – легкий, недорогий, простий у догляді матеріал, якому можна надати будь-яку форму і колір. Однак пластикові столи найменш міцні.

Важливо: обираючи дитячий стіл, слід звернути увагу на його безпеку для дитини (відповідність санітарно-гігієнічним нормам), що підтверджується сертифікатом якості.

Стать дитини

Для хлопчика – стіл повинен бути зручним не тільки для уроків, а й для гри, наприклад, збірки конструктора. В ящиках, крім книг та підручників, повинні поміщатися машинки і солдатики, а під столом – більші іграшки. Старші діти в ящиках столу можуть зберігати інструменти, пристосування, невеликі технічні пристрої.

За бажанням дитини стіл може бути прикрашений зображеннями суперменів або чарівників. Колірна гамма – різна (як світлі, так і темні тони).

Для дівчаток – крім самого столу потрібна ще тумба з ящиками для ляльок та інших іграшок. Якщо немає можливості розташувати в кімнаті окремий туалетний столик, то в цьому випадку підійде стіл з полицями – на них можна помістити і косметику.

Стіл для дівчаток може бути прикрашений зображеннями фей і принцес. Колірна гама – пастельні тони.

Важливо: для школярів знадобиться стіл, що дозволяє помістити комп'ютер, а також необхідні книги і зошити.

Зріст

Важливо правильно підібрати стіл (і стілець) по зросту дитини, в іншому випадку вони будуть незручними і шкідливими для хребта і зору. Це основний критерій вибору столу. Існують наступні рекомендації:

 • при зрості 80-100 см, висота стільниці становить 40 см, висота сидіння стільчика від підлоги – 20 см;
 • при зрості 100-115 см, висота стільниці – 45 см, висота сидіння – 26 см;
 • при зрості 115-130 см, висота стільниці – 52 см, висота сидіння – 30 см;
 • при зрості 130-145 см, висота стільниці – 58 см, висота сидіння – 34 см;
 • при зрості 145-160 см, висота стільниці – 64 см, висота сидіння – 38 см;
 • при зрості 160-175 см, висота стільниці – 70 см, висота сидіння – 42 см;
 • при зрості більше 175 см, висота стільниці – 76 см, висота сидіння – 46 см.

Важливо: не забувайте, що дитячі регульовані столи і стільці повинні періодично підлаштовуватися під зміну зросту дитини.

При правильному регулюванні ноги сидячої дитини не повинні упиратися в стіл, стільниця повинна знаходитися на рівні або трохи нижче його грудей, а лікті не звисати зі столу.

Оснащення

У комплект столу можуть входити тумби з ящиками, полиці для книг, табурети і стільці. Існують також дитячі стінки з письмовим столом – відмінний варіант для малогабаритної кімнати.

Поради

 • Стільниця повинна бути плавних обрисів без гострих кутів, щоб знизити ризик ударів.
 • Добре, якщо на стільниці буде протиударна кромка, здатна витримати механічні дії. Важливо, щоб поверхня стільниці була стійка до вологи.
 • Переконайтеся в тому, що ніжки столу і сама стільниця добре регулюються.
 • Варто звернути увагу на зручність в прибиранні і компактність столика.
 • Обирайте дитячі столи разом з дитиною.
 • Якщо в сім'ї є діти приблизно одного віку, то для них підійде спеціальний письмовий стіл для двох дітей.
Відгуки про статтю

Корисно! Дякую