Як вибрати дитячий стільчик для годування

Стільчик для годування малюків використовується з 6 місячного віку, коли вони починають самостійно сидіти. В цей час діти починають знайомитися з «дорослою» їжею. Відзначимо, що дитині важливо не тільки їсти «дорослу» їжу, а й приймати їжу «як дорослий». Такий стільчик робить цю процедуру більш комфортною. Крім того, у малюка з'являється власне місце, на якому можна не тільки їсти, а й грати.

Вид стільчика

Звичайний (не складаний) – найпростіша і дешева конструкція стільчика. Відрізняється надійністю і довговічністю, оскільки практично не має рухомих частин. Однак його не можна скласти, а отже, стільчик буде постійно займати певне місце. Це не дуже зручно для зберігання і перевезення.

Складаний – конструкція може складатися, що зручно для зберігання і перевезення. Такі стільчики зустрічаються найчастіше.

Універсальний – підійде дітям різного віку (навіть школярам). Пропонована модель має знімну спинку, стільницю і обмежувач, а сидіння можна регулювати по висоті.

Трансформер – розрахований на малюків і дошкільнят. Це розбірна конструкція, яка в зібраному вигляді нагадує звичайний стільчик. Коли дитина підросте, форму стільчика можна змінити – сидіння зняти, перетворивши його в низький дитячий стілець, а основу – в столик для творчості, ігр та їжі. Недоліки: велика вага і габарити, а також відсутність регулювань (наприклад, висоти сидіння).

Бустер – додаткове дитяче сидіння, що кріпиться до «дорослих» стільців. Такі стільчики більш компактні і легше інших моделей – ідеальний варіант для поїздок. Деякі види бустерів мають стільниці і можуть застосовуватися при відсутності стола. Слід звернути увагу на стілець для бустера – він повинен бути стійким і міцним. В іншому випадку дитина може впасти.

Підвісний – сидіння, яке не має власної підставки. Такий стільчик прикріплюється безпосередньо до столу. Його достоїнства аналогічні бустеру. Однак для підвісного стільчика потрібен стіл, здатний витримати його вагу разом з малюком. Крім того, існує обмеження по вазі дитини – не більше 15 кг.

Стільчик для годування - трансформер

Матеріал каркаса

Метал – зустрічається найчастіше (не використовується в бустерах і трансформерах). Поєднує в собі високу міцність, надійність, середню вагу і порівняно невелику ціну.

Дерево – звичний і приємний на дотик матеріал. По міцності і вазі наближається до металу. Зустрічається, перш за все, в трансформерах, де основа конструкції служить столиком для дитини.

Пластик – найлегший, дешевий, але і найменш міцний матеріал. Використовується, як правило, в бустерах і складаних моделях, для яких невелика вага грає важливу роль.

Метал+пластик – комбінований варіант, що поєднує переваги двох матеріалів – високу міцність і невелику вагу.

Регулювання

Стільниця – можливість змінювати відстань між спинкою стільчика і стільницею. Це регулювання дозволяє налаштовувати положення стільниці під зріст малюка.

Нахил спинки – дозволяє змінювати кут нахилу спинки стільчика в залежності від ситуації: коли малюк приймає їжу, спинка повинна бути вертикальною, а якщо він заснув у кріслі – спинку можна нахилити. Ця функція обов'язково присутня у моделей, здатних трансформуватися в люльку.

Висота сидіння – можливість змінювати висоту установки сидіння стільчика. Подібна функція знадобиться для регулювання висоти стільчика під звичайний стіл. Деякі моделі можна використовувати як крісло-гойдалку, якщо сидіння встановити максимально низько. Універсальні моделі завжди мають цю функцію.

Висота підніжки – можливість змінювати висоту підніжки щодо сидіння. Така функція дозволяє підлаштовувати стільчик у міру зростання малюка, що забезпечує необхідну опору для його ніжок.

Важливо: кожне регулювання складається з декількох рівнів. Більше число таких рівнів, збільшує точність установки під індивідуальні умови. При цьому плавне регулювання робить настройку максимально точною, зате ступінчасте – стійкіше і надійніше.

Функції

Поворотне сидіння – дозволяє повертати сидіння навколо своєї осі при нерухомій основі. Дає можливість розгортати дитину обличчям в різних напрямках без повороту всієї конструкції.

Функція гойдалки – можливість використовувати стільчик як крісло-гойдалку. В такій конструкції розгойдується сидіння. Таким чином, можна заколисати засинаючого малюка або розважити його.

Стопор коліс – запобігає випадкове переміщення стільчика, що має коліщатка.

Знімний столик – дозволяє зняти стільницю і використовувати стільчик як звичайний стілець.

Знімний чохол крісла – після їжі можна відстебнути і почистити. Чохли з клейонки краще тканинних, так як простіше в догляді. Зате тканинний чохол приємніше на дотик.

Трансформація в люльку – дозволяє встановити спинку стільчика горизонтально. Отриману люльку іноді можна використовувати в якості ліжечка, особливо для дітей перших місяців життя.

Дуга з іграшками – розташовується над сидінням і зустрічається в стільчиках з функцією трансформації в люльку. Для годування дуга знімається.

Оснащення

Таця – встановлюється на стільницю і знімається з неї. Полегшує доставку їжі та прибирання посуду зі стільниці.

Підставка під чашку/пляшечку – запобігає перевертання чашки або пляшечки під час годування.

Ігрова панель – конструкція, що складається з декількох іграшок. Встановлюється на стільницю стільчика і служить для розваги малюка.

Коліщатка – дозволяють легко переміщати стільчик з дитиною.

Підніжка – опора для ніжок малюка (щоб вони не бовталися). Підвищує комфорт дитини і сприяє формуванню правильної постави.

Ремені безпеки – дозволяють надійно пристебнути малюка до стільчика, щоб не допустити його випадання.

Важливо: бажано обирати п'ятиточкові ремені безпеки як більш надійні (фіксація пояса, ніжок і плечей дитини). Також слід звернути увагу на легкість пристібання ременів. Добре, якщо буде можливість регулювати їх натяг.

Пластиковий обмежувач – запобігає вислизання дитини з крісла. Має вигляд перегородки між стільницею і сидінням. Як правило, не регулюється. Існує як знімний, так і фіксований обмежувач.

Бортик – розташовується по периметру стільниці. Запобігає випадкове падіння посуду на підлогу, а також затримує пролиту рідину на поверхні стільниці. Бортиком оснащується більшість стільчиків.

Кошик для іграшок – розташовується, як правило, під сидінням. Дозволяє мати під рукою кілька іграшок, які можна використовувати, якщо малюк розкапризується або заплаче.

Поради

  • Стільчик повинен бути стійким. Якщо стільчик має колеса, необхідно перевірити наявність і роботу стопорів.
  • Необхідно переконатися в тому, що на стільчику відсутні нерівності і гострі кути. Пам'ятайте, що навіть незначна зазубрина може поранити ніжну шкіру дитини.
  • Краще обирати стільчик для годування спокійних кольорів (блідо-рожевого, зеленого, блакитного), щоб не дратувати малюка і не відволікати його від їжі.
Відгуки про статтю