Як вибрати дитяче крісло, шезлонг

Крісло-гойдалка і шезлонг полегшують догляд за дитиною – в кріслі малюк може приймати їжу, сидіти, лежати, грати і спати. Конструкція таких меблів забезпечує спині малюка анатомічно правильне і зручне положення.

Головна перевага подібного вироба полягає в тому, що малюк може перебувати в ньому протягом тривалого часу, дозволяючи батькам займатися домашніми справами. При цьому дитина буде в безпеці. Кріслом-гойдалкою і шезлонгом можна користуватися вдома, брати з собою в гості, поїздку, на природу.

Вид

Шезлонг – складається із сидіння і вигнутих опор. Особливість конструкції – жорстке з'єднання спинки і сидіння (нахил спинки регулюється разом із сидінням). Сидіння шезлонга нагадує гамак і погойдується за рахунок рухів малюка.

Порівняно недорогий, компактний і легкий шезлонг підійде для малогабаритного приміщення. Така модель використовується, перш за все, для новонароджених, що знаходяться переважно в лежачому положенні.

Крісло-гойдалка – відрізняється від попередньої моделі більшою функціональністю: виріб використовується як люлька для сну, стільчик для годування, місце для ігор. Це крісло приводиться в рух активними діями малюка. В кріслі-гойдалці положення спинки можна міняти окремо від сидіння, що дозволяє підлаштовувати крісло під новонароджених і дітей старшого віку.

Гойдалка має округлі ніжки, що забезпечують плавне погойдування сидіння. За вагою крісло-гойдалка трохи важче шезлонга.

Електронне крісло-гойдалка – складається із сидіння і статичних ніжок. Подібна модель працює від електромережі або батарейок, що дозволяє батькам заколисувати дитину і при цьому займатися домашніми справами. Швидкість заколисування регулюється за допомогою коліщатка або кнопок.

Електронне крісло-гойдалка забезпечує більш широку амплітуду гойдання, ніж попередні пристосування і часто оснащується спеціальним механізмом автоматичного заколисування. Завдяки нерухомій основі гойдалка стійка і не пошкоджує покриття підлоги, але вимагає багато місця в кімнаті і коштує дорожче механічних шезлонгів і крісел-гойдалок.

Заколисуючий центр – найдорожче пристосування з великою кількістю функцій і забезпечує максимальний комфорт дитині. Подібний виріб працює від мережі або батарейок. Існує кілька режимів гойдання, наприклад, стрибки кенгуру, хвилі, танці, їзда на авто.

Заколисуючий центр – стаціонарний і великогабаритний і для перенесення/перевезення його розбирають. Це пристосування оснащується інтуїтивно зрозумілою панеллю керування.

Вік і вага дитини

Цей параметр потрібно враховувати при виборі крісла, оскільки кожна модель призначена для конкретної вікової групи.

Одні моделі для новонароджених, інші підійдуть малюкам, які досягли 3-х місячного віку. Велика частина гойдалок перестає використовуватися після досягнення дитиною 9-12 місяців. Основні параметри: до 9 місяців; до 1 року; до 2 років; до 3 років.

Залежно від віку змінюється і максимальне навантаження – гранично допустима вага малюка, при якій можна безпечно користуватися кріслом. Зустрічаються вироби, що можуть витримати вагу до 9 кг; до 13 кг і навіть до 18 кг (вони застосовуються як стільчики). Маса самих крісел становить до 3.5 кг; 3.5-6 кг; 6-10 кг. Категорично заборонено перевищувати максимальне навантаження на крісло.

Важливо: переносні шезлонги використовуються до 9 місяців. Після досягнення цього віку слід використовувати моделі з коліщатками. Однак медики категорично забороняють переносити шезлонг разом з малюком – це небезпечно.

На думку лікарів, крісла-гойдалки і шезлонги не бажано використовувати до досягнення малюком 1.5 місяців. Надто сильний вплив маси тіла на ще слабкі і незміцнілі м'язи і хребет, може викликати порушення в розвитку внутрішніх органів і опорно-рухової системи.

Кількість положень спинки

Число положень спинки крісла в залежності від моделі варіюється в межах від 2 до 4. Більшість крісел мають дві позиції – «сидячи» і «лежачи» (для сну). Зустрічаються вироби, в яких передбачаються ще два положення – «напівсидячи» і «напівлежачи», що забезпечують дитині максимальний комфорт. Деякі моделі взагалі не дозволяють регулювати нахил спинки.

Чим більше положень спинки, тим більш функціональне крісло: воно використовується як місце для відпочинку, стільчик для годування, ігровий майданчик.

Оснащення і функції

Складане – така конструкція займає мінімум місця і полегшує транспортування і зберігання виробу. В той же час, подібні крісла швидше виходять з ладу, ніж нескладані.

Знімний чохол – при необхідності можна його зняти і випрати.

Знімне крісло – дозволяє перенести сплячу дитину по квартирі, не розбудивши.

Знімний столик/бампер – трансформує крісло-гойдалку в столик для годування і майданчик для ігор малюка. Цей аксесуар грає роль бар'єру, що перешкоджає випаданню дитини з крісла. Столик для годування буде необхідний малюкові після досягнення ним півроку.

Автоматичне заколисування – проводиться спеціальним механізмом, який розгойдує сидіння з малюком, допомагаючи йому заснути. Така функція економить час і сили батьків для домашніх справ. Живлення – від батарейок або електромережі.

Таймер заколисування – дозволяє задавати час заколисування, після закінчення якого, механізм відключається. Зручна функція, що рятує від необхідності відключати режим заколисування вручну.

Поворотне сидіння – дає можливість змінювати положення сидіння в горизонтальній площині, не рухаючи основу крісла.

Підголівник/вкладиш – забезпечують правильне положення голови/тазу малюка і знижують навантаження на шию/хребет. Такі аксесуари необхідні, перш за все, для новонародженої дитини. Крім того, підголівник/вкладиш підвищує комфортність виробу.

Тент (навіс) або каптур – захищають малюка від сонця, вітру і дощу.

Ручки для перенесення – спрощує транспортування крісла. Щоб знизити вагу і розміри, подібні ручки виготовляються з тканини.

Підключення mp3-плеєра – дозволяє підключати плеєр і програвати музику через динамік, вмонтований в крісло. Таким чином, батько може самостійно скласти для дитини музичне «меню». Подібна опція зустрічається рідко.

Більш поширені моделі, в яких передбачена функція «музична шкатулка» (вбудований плеєр+динамік), що програє вже записані дитячі пісні, колискові, приємні звуки природи. Недоліком музичної шкатулки є неможливість визначати програний репертуар.

Знімна дуга з іграшками (мобіль) – використовується для розваги і заспокоєння дитини. Вона розвиває і корисні навички, наприклад, фокусування погляду і дрібну моторику.

Важливо: переконайтеся в надійності закріплення іграшок на дузі, щоб вони не виявилися в роті малюка.

Вібраційний блок – розслаблює м'язи дитини шляхом масажу.

Світлові ефекти – різнокольорові лампочки, що працюють в різних режимах. Такі ефекти розважають малюка.

Коліщатка – дозволяють переміщати шезлонг разом з дитиною.

Пульт ДУ – дає можливість управляти функціями крісла на відстані.

Важливо: перед придбанням виробу, слід перевірити роботу всіх пристроїв.

Чим більше функцій, тим дорожче модель. Обираючи виріб, постарайтеся заздалегідь визначитися з необхідним функціоналом. Це дозволить заощадити кошти, адже крісло використовується протягом порівняно короткого періоду часу. Краще обрати оптимальний варіант, в якому достатня кількість функцій поєднується з оптимальною ціною.

Поради щодо вибору

  • Перш за все, крісло повинно бути безпечним для здоров'я малюка. Купуйте якісні вироби, які мають відповідний сертифікат, в спеціалізованих магазинах. В ньому вказується допустимий вік і вага малюка.
  • Слід купувати моделі із сидінням анатомічної форми.
  • Зверніть увагу на наявність ременів безпеки. Такі ремені бувають 3 або 5-точковими. Краще обрати другий варіант, оскільки він більш надійно утримує малюка в кріслі. Ремені не повинні заважати рухам дитини і занадто сильно тиснути на нього.
  • Перевірте стійкість виробу – він не повинен перевертатися. Віддавайте перевагу моделі з широкою основою.
  • Переконайтеся в надійності з'єднань і міцності конструкції.
  • Крісло повинно мати фіксатори, які при необхідності утримують його в статичному положенні.
  • Помістіть малюка в обрану модель до покупки: з поведінки дитини можна оцінити комфортність виробу.
  • Матеріали повинні бути натуральними, екологічно безпечними, міцними (каркас), гіпоалергенними, стійкими до зносу, простими у догляді (оббивка). Кращий варіант – металевий каркас і оббивка з натуральної тканини.

Поради щодо використання

  • Не залишайте надовго без нагляду малюка, що знаходиться в кріслі.
  • Не варто використовувати крісло більше 3 годин на день або для нічного сну. Ніяке крісло не замінить повноцінне ліжечко.
Відгуки про статтю

Кресло качалка помогает малышу быстрее уснуть, и мы с удовольствием в нем не только спим, но и играем.