Як вибрати дитяче велокрісло

Дитяче велокрісло – спеціальне сидіння, призначене для спільних велосипедних прогулянок дорослого і дитини. Воно виготовляється зазвичай з ударостійкого і нетоксичного пластику з металевим каркасом і монтується на велосипед (раму, трубу під сидінням або багажник).

Кріплення

Переднє (рама) – закріплюється на кермову трубу або на труби переднього трикутника. Таким чином, дитина сидить перед велосипедистом. Таке велокрісло підійде для поїздок на невеликі відстані з низькою швидкістю по велосипедних доріжках і паркам з рівними покриттями.

Переваги:

 • батько може стежити за дитиною;
 • хороший огляд для малюка;
 • вільний багажник;
 • велокрісло можна встановити на велосипеди із заднім амортизатором.

Недоліки:

 • низький рівень безпеки при падінні або зіткненні;
 • дискомфорт для велосипедиста (при їзді необхідно широко розставляти руки та ноги) і малюка (жорстке і вузьке крісло);
 • ці крісла розраховані на дітей вагою лише до 15 кг.

Заднє (труба під сидінням) – зустрічається найчастіше. Закріплюється на рамі за допомогою спеціального замка, в який вставляються кінці штирів підвіски. Оптимальний варіант, що поєднує в собі надійність і амортизацію.

Переваги:

 • досить велика вантажність;
 • простота монтажу / демонтажу;
 • універсальність (підходить для більшості моделей велосипедів);
 • надійність і хороша амортизація;
 • при необхідності велокрісло може використовуватися для перевезення багажу.

Недоліки:

 • дитині доступний тільки бічний огляд;
 • батько не може спостерігати за малюком (ця проблема вирішується за допомогою додаткового дзеркала заднього виду);
 • не рекомендується встановлювати на велосипед з заднім амортизатором, оскільки збільшується амплітуда розгойдування велокрісла, що може привести до несправності амортизатора.

Заднє (багажник) – жорстко монтується на багажник. Велокрісло підійде для велодоріжок і рівних ґрунтових доріг. Оскільки навантаження припадає на багажник, то він повинен бути надійним.

Переваги:

 • найбільша вантажність (до 22-25 кг);
 • велокрісло підходить майже до всіх моделей велосипедів.

Недолік – амортизація відсутня (ця проблема вирішується установкою велокрісла, у якого є пружини між багажником і кріслом), що негативно позначається як на комфорті, так і на безпеці дитини.

Вага

Велокрісла для дітей розраховані на вагу до 22-25 кг. Однорічний малюк важить від 9 кг, трирічний – приблизно 15 кг, а дитина 5-6 років – 22 кг. Не слід купувати велокрісло з великим запасом по вазі: дитині може бути в ньому некомфортно на початку.

Захист

Мінімальний захист – захищає тазостегновий суглоб. Має неглибоке сидіння, підніжки виконані на розсувних штангах, невисока спинка. Малюк пристебнутий паском до сидіння, ноги – еластичними затискачами на підніжках. Таке крісло підійде для коротких прогулянок. При падінні може призвести до пошкодження рук і ніг.

Середній захист – закриває тазостегновий суглоб і ноги. Має глибше сидіння, ноги прикриті по всій висоті пластиковим відбійником, спинка трохи вище середини спини. Малюк закріплений поясом на сидінні, ноги – до підніжок. При падінні можуть постраждати руки.

Повний захист – має найглибше сидіння і високу спинку. Малюк пристебнутий ременями безпеки через плечі навхрест до поясу, ноги пристебнуті до підніжок, в результаті він може спокійно спати на ходу. При падінні можливий легкий забій плеча та стегна.

Оснащення

Амортизація – згладжує поштовхи, вібрації, удари при русі велосипеда по нерівній поверхні. Крісла з амортизацією не тільки більш комфортні для дитини, а й забезпечують його безпеку.

Виїмка спинки під шолом – призначена для зручного положення голови дитини в шоломі.

Вентильована спинка – спинка з отворами. Служить для запобігання потіння спини дитини.

Знімна підкладка – м'яка вкладка з тканини. Підвищує комфорт малюка. Бажано, щоб тканина цієї вкладки пропускала повітря.

Важливо: існують також ряд аксесуарів, які забезпечують комфортне перебування дитини в велокріслі. Серед них:

 • підлокітники та ручки, за які дитині буде зручно триматися;
 • С-подібний підголівник (надувний або м'яко набивний), м'яко і безпечно підтримує голову дитини під час сну;
 • спеціальні чохли та екрани, що захищають малюка від негоди й т.д.

Безпека

Поясний ремінь – найпростіший засіб пристібання дитини до крісла. Їм оснащено кожне крісло. Забезпечує мінімальний захист.

3-точкові ремені – надійніші, оскільки утримують дитину за плечі та між ногами.

5-точкові ремені – забезпечують високий рівень захисту, оскільки дитина пристібається за талію, за плечі та між ногами.

Важливо: в ременях повинна бути передбаченого регулювання по висоті та довжині кріплення, щоб вони могли підлаштовуватися під розміри дитини та під його одяг. З одного боку, ремені не повинні врізатися в тіло дитини, з іншого – натяг не повинен бути занадто слабким.

Особливу увагу слід звернути на замок – він повинен бути досить міцним, щоб малюк не зміг розстебнути ремені.

Бічний захист – захист уздовж бічної поверхні велокрісла (від спинки до підніжок). Забезпечує безпеку дитини в разі падіння велосипеда.

Широкий захист ніг / фіксація ніг – запобігає потраплянню дитячих ніг в колесо велосипеда, що крутяться, а також захищає від травм в результаті падіння велосипеда. Ноги дитини закриваються по всій довжині пластиковим корпусом, а також фіксуються спеціальними ремінцями.

Передній бампер – утримує малюка в правильному положенні та до нього можна прикріпити іграшки. До того ж, за такий поручень дитині буде зручно триматися.

Регулювання

Висота спинки – змінюється висота спинки. Корисне регулювання, якщо велокрісло придбане «на виріст».

Нахил спинки – можна змінювати положення спинки (сидяче, напівлежаче і лежаче). Для того, щоб дитині було зручно спати.

Висота підніжок – можна підібрати для дитини найкомфортніше положення ніг (зігнуті в колінах, розігнуті), а також велокрісло може «рости» з малюком.

Поради

 • Перед покупкою велокрісла необхідно переконатися, що малюкові комфортно в ньому сидіти, а також перевірити, що воно підійде до вашого велосипеду. «Примірка наживо» дасть відповіді на ці питання.
 • Слід пам'ятати, що користуватися велокріслом можна дітям починаючи з 1 року.
 • З точки зору безпеки дитини, заднє велокрісло краще переднього. Спинка повинна бути високою, а посадка – глибокою.
 • Важливо, щоб велокрісло легко і швидко встановлювалося.
 • Перед кожною поїздкою необхідно провести технічний огляд велосипеда.
 • У велосипедиста завжди під рукою повинна бути аптечка і необхідні інструменти для ремонту велосипеда.
 • Під час велопрогулянки на дитину має бути надітий захисний шолом.

Важливо: за допомогою спеціальних регулювальних ремінців шолом може використовуватися протягом кількох років.

 • Не слід їздити по шосе та узбіччях доріг з інтенсивним рухом.
 • Велосипед з дитячим велокріслом повинен бути добре видимим для інших учасників руху. Його слід оснастити світловідбивачами, переднім і заднім ліхтарями. Бажано використовувати попереджувальний червоний прапорець на довгій штанзі.

Важливо: існують велокрісла, в спинку яких вбудований задній червоний ліхтар, що працює від батарей в трьох режимах: «Горить постійно», «Блимає», «Вимкнений».

 • Не бажано прикріплювати додатковий багаж безпосередньо до велокрісла, оскільки це може привести до втрати стійкості та перевищення максимально допустимого навантаження.
 • Не можна залишати сидіти в велокріслі дитину без нагляду.

Важливо: для дітей, які вже виросли з велокрісла, але ще неготових до самостійної їзди на велосипеді, існують спеціальні причепи-велосипеди. Це звичайні велосипеди без переднього колеса, з'єднані з батьківським за допомогою жорсткого зчеплення (труби).

Виробник

При виборі дитячого велокрісла категорично не рекомендуємо купувати продукцію безіменних брендів. Це дуже важливо, оскільки мова йде про безпеку дитини. У дешевого крісла можуть швидко вийти з ладу кріплення і навіть тріснути корпус, тому що він не завжди насправді розрахований на те навантаження, яке вказав виробник.

Якісним вибором стануть велокрісла марок Bellelli, Kettler, Longus, Thule, Topeak. Це надійні та міцні вироби. Як правило, зручні для дитини в плані посадки, розміщення ніг. Оснащені якісними кріпленнями, системою безпеки та амортизаторами.

Відгуки про статтю