Як вибрати дитячу коляску

Вид

Візок-люлька – корзина, встановлена на шасі. Призначена для дітей від народження і до року. Люлька захищає малюка від снігу, вітру і дощу, забезпечує йому простір і комфорт. Такий візок має хорошу амортизацію. Однак люлька має великі габарити і вагу, що ускладнює її використання в громадському транспорті. До того ж, в будинку без ліфта її важко піднімати по сходах.

Прогулянковий – призначений для дітей, які вже вміють сидіти (від 6 місяців). Такий візок добре складається, має невеликі габарити і вагу, що спрощує її використання в громадському транспорті. Однак спати в такому візку не дуже зручно.

Трансформер – компромісний варіант між люлькою і прогулянковим візком. Конструкція трансформера (блоку) дозволяє легко і швидко перетворювати прогулянковий візок в люльку і навпаки. Його габарити і вага менше, ніж у люльки, але більше, ніж у прогулянкового. Такий візок можна використовувати від народження дитини до 3-4 років, однак, він менш теплий, ніж класична люлька.

Універсальний – включає в себе прогулянковий блок, люльку і шасі. Такий візок передбачає не трансформацію, а заміну одного блоку на інший, що дозволяє користуватися ним до досягнення дитиною віку 3-4 років. Разом з тим, універсальна модель важча і менш маневрена, ніж прогулянковий візок.

Транспортна система – складається з люльки, прогулянкового візочка і автокрісла. Стане в нагоді тим, хто користується автомобілем. Автокрісло можна встановлювати як в автомобілі, так і на прогулянкову коляску. Транспортна система розрахована на дітей від народження і до 3-4 років. Недоліком є висока вартість таких систем.

Місткість

Як правило, коляска розрахована на одну дитину, але зустрічаються моделі для двох або трьох дітей. Конструкція деяких одномісних колясок дозволяє встановлювати додатковий блок, щоб возити в ній двох дітей. Хороший варіант для близнюків або погодків.

Дво- та тримісні коляски бувають двох видів:

Сидіння встановлені паралельно – коляска дає можливість мамі тримати малюків в полі зору, а самим діточками забезпечує повноцінний огляд і власний простір. До того ж, такі коляски мають велику сітку для дитячих речей. Однак керувати коляскою складно, а її ширина не дозволяє користуватись ліфтом і дверима стандартної ширини.

Сидіння встановлені послідовно (паровозик) – більш маневрена і зручна в управлінні коляска, але в ній практично відсутня оглядова панорама у малюка, що сидить на задньому сидінні. Цікавим варіантом «паровозика» є «коляска-лімузин», в якій дітлахи знаходяться віч-на-віч, що дає можливість їм спілкуватись.

Кількість точок опори шасі

3 – такі коляски (як правило, триколісні) мають трикутну раму.

4 – такі коляски мають чотирикутну раму. Колеса можуть бути одинарними і парними. Ця конструкція більш стійка, ніж триколісна.

6 – рама у таких колясок також є чотирикутною, проте загальна кількість точок опори – шість. Колеса можуть бути одинарними і парними. Ця конструкція максимально міцна і стійка, застосовується в колясках для двійні або трійні.

Складання

Книжкою – спинка і сидіння складаються разом, як аркуші книги при її закритті. Такий спосіб зустрічається у багатьох прогулянкових колясок і трансформерів. Коляски мають суцільну ручку, що дозволяє її везти однією рукою і часто обладнуються спинками з можливістю повороту спинки в горизонтальну площину. Недоліком є більша вага і габарити, ніж у тростинових.

Важливо: деякі коляски, що складаються книжкою, в зібраному вигляді можуть стояти самостійно, що зручно для зберігання.

В тростину – коляска складається в довжину і в складеному стані нагадує дві палиці, з'єднані сидінням. Такі коляски мають дві роздільні ручки (вимагають управління двома руками) і рідко оснащуються розкладними спинками, тому підійдуть лише для дітей, які вже вміють сидіти. Разом з тим, вони відрізняються невеликою вагою, а сам механізм складання більш простий, ніж «книжковий».

Важливо: бажано, щоб коляска легко складалась і розкладалась.

Однією рукою – зручна функція, особливо якщо батьки часто подорожують з дитиною. Таким чином, сідаючи в автобус однією рукою можна скласти коляску, а іншою тримати дитину.

Колеса внизу – зустрічається у візка-тростини в складеному вигляді. Колеса в такому положенні не забруднять перехожих або одяг. Крім цього, таку коляску зручніше котити за собою.

Колеса

Матеріал

Пластикові – зустрічаються найчастіше у прогулянкових колясок. Мають невеликий діаметр. Ці колеса недорогі, легкі, але досить гучні. Вони дуже гарні для рівних поверхонь, а на пересіченій місцевості і в зимовий час пластикові колеса помітно поступаються гумовим.

Гумові – можуть бути маленькими і великими (діаметр до 30 см). Такі колеса важче пластикових, але менш гучні і краще амортизують нерівності дороги. Хороший варіант для пересіченої місцевості.

Надувні – бувають діаметром 25-30 см. Ці колеса відрізняються високою прохідністю і найкраще підійдуть для прогулянок взимку або по нерівній дорозі. Забезпечують найбільший комфорт при використанні коляски. Недоліки: надувні колеса важче пластикових, а також дуже чутливі до проколів. В цьому випадку доведеться міняти колесо або камеру.

Функції

Поворотні – колеса обертаються навколо вертикальної осі, що значно підвищує маневреність коляски при їзді по гладкій поверхні. Для повороту в потрібну сторону досить прикласти невелике зусилля.

Важливо: передні колеса в деяких моделях колясок (звичайні або триколісні) можуть обертатися на 360 градусів.

Знімні – колеса знімаються без використання інструментів. Як правило, це одинарні надувні колеса, які в разі проколу можна зняти, щоб спростити їх ремонт. До того ж, в коляски зі знімними колесами можна взимку встановлювати гумові, а влітку пластикові.

Фіксовані– поворотні колеса, які можуть закріплюватися в одному положенні. Така функція стане в нагоді при їзді по нерівній місцевості в парку або в лісі.

Діаметр (в межах 5.5-50 см)

Маленькі (до 15 см) – як правило, вони здвоєні і зустрічаються на найлегших візках. Перевага – висока маневреність. Недоліками є низька прохідність і складності у використанні взимку. Такі колеса можна зустріти в прогулянкових візках.

Середні (15-25 см) – поєднують в собі прохідність і маневреність.

Великі (від 25 см) – встановлюються на важкі коляски – трансформери, люльки та універсальні моделі. Перевага – висока прохідність. Оптимальний варіант для нерівній місцевості з вибоїнами і вибоїнами чи при частому подоланні перешкод (бордюри і т.д.).

Конструкція

Одинарні – на опорі шасі знаходиться одне колесо. Ця конструкція зустрічається найчастіше.

Спаровані – на опорі шасі знаходяться два колеса, що надає конструкції підвищену стійкість.

Обід

Конструкція обода колеса визначає його жорсткість і міцність. Бувають металеві та пластикові ободи. Металеві міцніші, ніж пластикові, проте мають більшу вагу.

Кількість

3 – коляски мають оригінальний дизайн, але деякі моделі менш стійкі, ніж чотириколісні аналоги. Крім того, такі коляски неможливо використовувати на пандусі.

4 – класичний варіант, що приваблює своєю надійністю і зручністю у використанні. Зустрічається найчастіше.

6 – відрізняються від чотириколісних здвоєністю передніх або задніх коліс. Ця конструкція характерна для прогулянкових колясок-тростин і транспортних систем. Здвоєні передні колеса, як правило, є поворотними.

8 – відрізняються від шестиколісних тим, що у них здвоєні не тільки передні, але і задні колеса.

9 або 12 – можна зустріти у двомісних або тримісних колясках.

Амортизація

Амортизаційна система служить для зниження вібрацій і поштовхів при русі коляски. Існує два різновиди такої системи:

 • пружинна – довговічна і міцна система, заснована на пружинному механізмі. Зустрічається найчастіше.
 • шарнірна – дозволяє розгойдувати коляску в різні боки, що зручно при заколихуванні дитини до сну. Заснована на шарнірному кріпленні з шкіряних ременів або пластику. Зустрічається в універсальних візках.

Регулювання

Висоти підніжки – дозволяє змінювати висоту сходинки, на якій знаходяться ніжки малюка. Висота підніжки регулюється виходячи із зросту дитини, а в деяких колясках вона може стати «подовженням» сидіння, збільшуючи довжину спального місця.

Висоти ручки – дозволяє змінювати висоту ручки (ручок коляски-тростини). Особливо актуально регулювання, якщо людина, що гуляє з коляскою, невисокого або дуже високого зросту.

Перекидна ручка – встановлюється в двох протилежних напрямках і дає можливість змінювати положення дитини щодо дороги (обличчям до дороги або обличчям до дорослого). Прогулянковий блок при цьому залишається нерухомим. Це дозволить захистити дитину від вітру або повернути його до цікавого видовища, не змінюючи напрямок руху.

Перестановка блоку спиною/обличчям – дає можливість повертати прогулянковий блок або люльку навколо вертикальної осі. Виконує функцію перекидної ручки, однак сама ручка при цьому залишається нерухомою.

Регулювання висоти блоку – дає можливість змінювати висоту знаходження блоку на каркасі коляски. При цьому, різні варіанти мають свої переваги: при низькому установленні коляска буде більш стійкою, що особливо важливо на нерівній дорозі, а при високому – дитина буде перебувати ближче до супроводжуючого.

Ручне гальмо – крім обов'язкового ножного гальма, деякі коляски оснащуються ручним гальмом, що підвищує безпеку малюка.

Спинка

Регулювання нахилу – дозволяє змінювати положення спинки коляски щодо її сидіння для забезпечення комфорту дитини, як під час сну, так і в бадьорому стані (полегшить йому огляд). Зазвичай коляски мають три таких положення – для неспання, відпочинку і сну.

Горизонтальне положення – дозволяє перевести спинку коляски в горизонтальну площину, щоб вкласти дитину спати. Спинка коляски повинна розкладатися на 180 градусів. Якщо ви плануєте, щоб дитина іноді спала в колясці - зверніть увагу на наявність такої функції. Вона є не у всіх моделей.

Люлька

Люлька найкраще підійде для малюків від народження і до 6 місяців, коли вони вже можуть сідати самостійно.

Ручка – використовується для зручного перенесення люльки. Прикріплюється до зовнішніх боковин люльки і має дугоподібну форму. Зустрічаються як жорсткі, так і м'які ручки.

Можливість установлення – передбачена в колясках-колисках і універсальних варіантах колясок. В деяких моделях колясок також існує можливість установлення на шасі окремо придбаної люльки.

Переноска

Спеціальна сумка з тканини з ручками, часто має жорстке дно. До неї вкладається дитина і поміщається разом із сумкою в коляску. Переноска, як правило, входить в комплект постачання колясок-трансформерів. Цей аксесуар забезпечує додаткове тепло, захищає дитину від вітру. Переноска дуже зручна при транспортуванні малюка з коляски в приміщення.

Жорстке дно – захищає хребет дитини від навантаження. Переноска з жорстким дном рекомендується для новонароджених малюків.

Автокрісло

Автокрісло входить в комплект транспортної системи і використовується для перевезення дітей (від народження до року) вагою до 10-13 кг. Також автокрісло можна придбати окремо.

Можливість установлення – передбачена в транспортних системах і в більшості універсальних колясок. При цьому саме автокрісло (в транспортних системах) може встановлюватися не на шасі, а на прогулянковий блок.

Важливо: у якісного крісла повинна бути сталева основа, м'яке оздоблення по краях, 5 точок кріплення до сидіння, м'які, широкі і міцні ремені. Слід пам'ятати, що для установлення автокрісел необхідні спеціальні пристрої – адаптери.

Транспортна система: трансформер + автокрісло

Матеріал капюшона

При виборі коляски слід звернути увагу на матеріал капюшона.

 • тканинний – зустрічається найчастіше, як правило, він водонепроникний і легкий в пранні.
 • шкіряний або зі шкірозамінника – ефектний на вигляд, але більш щільний і погано пропускає повітря.

Капюшон також може бути оздоблений хутром, що забезпечує додаткове утеплення коляски. Можна зустріти комбіновані моделі, виготовлені з тканини, оздоблені хутром або облямовані шкіряними вставками.

Тип ручки

Цілісна (суцільна) – П-образна рамка або інша схожа конструкція. Такою ручкою зручно управляти як однією, таки і двома руками.

Ріжкова (подвійна) – дві окремі ручки, не поєднаних перемичками між собою. Зручна в управлінні двома руками.

Розміри

Якщо ви мешкаєте в багатоповерховому будинку з ліфтом, то перед придбанням коляски необхідно виміряти ширину дверного отвору квартири, а потім – глибину і ширину ліфта. Важливо звернути увагу і на компактність коляски в складеному вигляді (актуально для сімей з автомобілем).

Глибина сидіння

Сидіння повинно бути глибоким, щоб малюкові було комфортно. Вибираючи коляску, слід виходити із зросту дитини. Глибина сидіння також залежить від виду коляски, наприклад у прогулянкового блока, вона коливається в межах 15-86 см, а у трансформерів становить від 24 до 30 см.

Ширина сидіння

Цей показник особливо важливий в зимову пору року, коли тепло одягнений малюк займає більше місця в колясці. Купуючи коляску, слід відповісти на питання, чи поміститься дитина в коляску в теплій ковдрі (конверті) або комбінезоні. Ширина сидіння у прогулянкового блока варіюється від 20 до 66 см, а у трансформерів – від 30 до 40 см.

Вага

Вага коляски (сюди входить люлька, шасі, прогулянковий блок і т.д.) становить від 2.9 до 37 кг в залежності від моделі. Наприклад, люльки важать більше, ніж прогулянкові.

 • вага люльки – від 3 до 9 кг (без шасі);
 • вага автокрісла – від 2.5 до 4.8 кг;
 • вага трансфомера – від 6.1 до 20.5 кг (без шасі).

Вибираючи коляску, слід виходити зі своїх фізичних сил, так як можлива ситуація (наприклад, поломка ліфта), при якій необхідно нести і дитину, і важку коляску, піднімаючись по сходах. Важливо й те, наскільки часто доведеться заносити і виносити коляску. З іншого боку, занадто легка коляска буде менш стійкою.

Важливо: варто звернути увагу і на матеріал рами шасі (сталь, алюміній, карбон). Сталева рама – найдешевша, але має велику вагу, алюмінієва – легше і не схильна до корозії, але коштує дорожче, карбонова – відрізняється високою жорсткістю і є найлегшою.

Ширина шасі

Цей параметр означає відстань між колесами однієї осі. Він може становити до 85 см. Якщо коляска має три колеса або з вісями різної ширини, то позначається величина найширшої вісі. Ширина шасі має значення при транспортуванні коляски в ліфті або якщо пандус біля під'їзду вашого будинку має два напрямних. Бажано, щоб ширина шасі коляски і відстань між напрямними збігалися.

Максимальна вага дитини

Гранично допустима вага малюка, на яку розрахована конкретна коляска. Цей параметр варіюється від 3 до 32 кг. Слід пам'ятати, що якщо користуватись коляскою, не розрахованої на вагу дитини, що перевозять, то вона може вийти з ладу. Тому при виборі коляски бажано враховувати час її використання і то, наскільки збільшиться вага малюка.

Внутрішнє оснащення

Перекладина (бампер) спереду – дугоподібний поручень, який служить дитині в якості опори і підвищує її безпеку під час поїздки. Крім того, на ній можна закріпити іграшки. Перекладина може бути як широкою (з підставкою), так і вузькою. Однак дитину доведеться щоразу високо піднімати, щоб посадити його в коляску.

Знімна перекладина (бампер) – зручніша, ніж незнімна, так як дитину не потрібно високо піднімати для садіння в коляску. Досить поперечину зняти, посадити дитину і закріпити її знову.

Оглядове вікно – виготовлено з прозорого матеріалу і знаходиться в сонцезахисному козирку або капюшоні коляски. Таке вікно дає можливість супроводжуючому коляску стежити за дитиною.

Чохол – дуже важлива і корисна функція, так як час від часу чохол забруднюється і його треба прати. Це особливо актуально для колясок світлих тонів.

Ремені безпеки – запобігають випадання дитини з коляски під час спускання з бордюрів або по сходах, а також дозволяють утримати на місці занадто активних дітей. Ремені безпеки повинні бути в будь-якому типі коляски, а батькам важливо не забувати їх пристібати. Існує кілька типів ременів:

 • 3-точкові – два ременя йдуть по плечах, а один між ніг малюка. Застібка розташована в районі живота;
 • 5-точкові – до трьох ременів додаються два додаткових в районі талії. Така система надійніша, оскільки малюкові важче звільнитися;
 • паховий – зустрічається в колясках з бампером. В результаті виходить конструкція, що нагадує 3-точкові ремені: в якості поясних ременів виступає бампер, а паховий розміщується між ніг малюка.

Важливо: центральний замок ременів безпеки повинен мати спеціальну систему (жорсткий фіксатор), яка не дозволить дитині його самостійно розстебнути.

Накладка на ремені – м'які накладки знижують тертя, тим самим забезпечуючи комфорт дитині, пристебнутому ременями безпеки.

Зовнішнє оснащення

Кошик – знаходиться в нижній частині коляски. До нього можна покласти покупки, речі, дитячі іграшки. Кошиками оснащуються всі типи колясок за винятком прогулянкових моделей, що складаються «тростиною». Залежно від матеріалу, кошики бувають двох видів – тканинний і металевий. Металевий варіант більш міцний, але заважає при з'їзді з високих бордюрів і подоланні перешкод.

Козирок від сонця – захищає дитину від яскравого світла і сонячних променів. Деякі коляски не мають такого козирка, але його можна придбати окремо.

Антимоскітна сітка – захищає дитину від комах, що особливо актуально під час сну. Сітка може бути вбудованою в капюшон коляски, йти в комплекті поставки або продаватись окремо.

Задня таця – горизонтальна поличка, яка прикріплюється на ручку або між ручками. На цю тацю можна поставити напій або покласти дрібні предмети.

Вбудовані динаміки – знаходяться в капюшоні коляски, мають кабель для підключення плеєра або іншого аудіопристрою. Через такі динаміки можна програвати колискові пісеньки, навчальні програми, аудіокниги (наприклад, казки) і т.д.

Підсклянник – підставка для склянки, пляшки або іншої ємності, розташована на батьківській ручці.

Світлодіодна підсвітка – допомагає помітити коляску в темний час доби, тим самим підвищується безпека пересування.

Сходинка для старшої дитини – розташована в задній частині коляски, на якій може стояти старша дитина, якщо він втомиться під час прогулянки. Хороший варіант, коли різниця між діточками невелика.

Додаткові аксесуари

Дощовик – накидка з непромокаючого матеріалу, що захищає малюка від сильного вітру і дощу. Накидка може бути вбудованою в капюшон коляски, йти в комплекті поставки або продаватися окремо.

Накидка на ноги – захищає від вітру і зігріває ніжки дитини. Входить в комплект деяких моделей і продається окремо.

Парасолька – захищає дитину від яскравого сонця і може використовуватись замість козирка або бути його доповненням. Входить в комплект деяких моделей і продається окремо.

Сумка для речей – в неї можна покласти іграшки, підгузки, їжу для дитини. Вішається на ручку коляски. Входить в комплект деяких моделей і продається окремо.

Теплий конверт для новонароджених – захищає від холоду і вітру ручки і ніжки дитини, яка народилась восени або взимку. Входить в комплект постачання деяких колясок. Також його можна придбати окремо.

Насос – актуальний для колясок з надувними колесами.

Поради

 • Купуючи коляску, слід відповісти на питання, до якого віку дитини вона буде використовуватись.
 • Варто уважно оглянути коляску. Зверніть увагу на зручність ручок, перевірте хід коліс, їх повороти, чи скриплять вони.
 • Дуже важливий момент – прання коляски. Тканина коляски повинна бути якісною і легко митися. Тканинні частини коляски повинні відстібатися.

Виробник

Групу найдешевших колясок складає ноунейм продукція, яку купувати категорично не рекомендується. Ці коляски швидко ламаються, дуже гримлять на нерівній поверхні, штовхати їх важко.

До недорогим моделям можна віднести коляски китайських і місцевих брендів Baby Care, Geoby, Little Trek, Стрілець. Вони володіють прийнятною якістю, якої вистачить в середньому на один сезон: часто слабка амортизація, рами досить важкі, непродумані дрібниці, наприклад, невідстібний чохол і т.д. Що важливо, універсальні моделі особливо доступні за вартістю.

Гарною якістю при помірній ціні відрізняються коляски марок AKO, Lonex, Caramelo, Roan, Baby Design. Серед недоліків можна відзначити малі габарити посадкових місць, іноді все-таки велику вагу колясок і недостатню прохідність.

Лідерами серед виробників колясок є марки Peg Perego, Chicco, Inglesina, Silvercross, Bebecar, Adamex. Самі легкі алюмінієві рами, відмінна колісна база і амортизація, а також прохідність і маневреність – всі ці риси роблять експлуатацію таких колясок легкою і приємною. З особливостей варто відзначити особливо привабливий дизайн, зносостійкі матеріали, які легко прати.

Відгуки про статтю

Еще важно где покупать коляску, чтобы помогли с выбором коляски.

Хорошая статья, мне помогли выбрать коляску, по всем характеристикам мне подошла, и в использовании надеюсь тоже подойдет.

Благодаря этой статье, мы приобрели классную коляску для нашего малыша. В дождь капюшон не промокает это плюсик. Отличная амортизация.

Спасибо, выбрали благодаря вам, на мой взгляд это самый оптимальный вариант и по дизайну мне очень нравится.

Рады, что смогли помочь.

Спасибо за актуальную статью, ві по полочкам разложили все мои мысли и определится с выбором стало намного проще. Кстати, следуя советам выбрала коляску. Еще раз спасибо, благодаря вам у сыночка теперь достойный транспорт.

Рады, что смогли помочь вам с таким важным выбором :)

классная статья! а нам в свое время очень помог сам магазин, мы смогли там коляску нашу пощупать и покатать. в интернете заказывать боялись. "нащупали" себе коляску. очень классная и приятная на ощупь.