Як вибрати дитячу залізницю

Дитяча залізниця - іграшка, що імітує справжню залізну дорогу з багатьма її атрибутами. Вона однаково добре підійде як для хлопчиків, так і для дівчаток. Залізниця здатна надовго захопити дитину, адже граючи, він зможе побудувати свій власний світ. В процесі гри у малюка розвивається дрібна моторика, координація, кмітливість, уява і логіка.

Приклад стартового набору ж / д дороги

Вид

Вагон - транспортний засіб, який використовується разом з локомотивом. У вагонах перевозяться пасажири і різні вантажі.

Локомотив - транспортний засіб, призначений для тяги вагонів.

Склад - складається з локомотива і одного (декількох) вагонів.

Стартовий набір - включає в себе з/д потяг та рейки. Згодом такий набір можна перетворити у велику залізничну мережу, набуваючи додаткові елементи. В цьому випадку важливо, щоб деталі були сумісні один з одним (зазвичай виробник стартового набору і елементів повинен бути один).

Важливо: бажано придбати набір, що дозволяє створювати різні конфігурації з/д полотна: це зробить гру більш цікавою.

Види локомотива

Паровоз - наводиться в рух «паровою машиною». Іноді в паровозах передбачена функція імітації диму, що робить їх більш реалістичними, а гру - цікавіше.

Тепловоз - наводиться в рух «двигуном внутрішнього згоряння».

Електровоз - наводиться в рух «тяговим електродвигуном».

Види вагонів

Моторний - має «тяговий двигун», і таким чином, поєднує в собі функції локомотива і вагона. У наборах зустрічається рідко.

Пасажирський - призначений для перевезення пасажирів. Є у всіх наборах.

Поштовий - використовується для перевезення пошти. Зустрічається рідко.

Критий - оснащений дахом і застосовується для перевезення вантажів. Він захищає їх від несприятливих погодних умов, пошкоджень і крадіжок. Такий вагон є важливою частиною повноцінного з/д потягу.

Напіввагон - не має даху і призначений для перевезення вантажів, які не потребують захисту від несприятливих погодних умов. Поряд з критим, такий вагон стане в нагоді в будь-якому з/д потязі.

Платформа - використовується для перевезення вантажів великої довжини, що не вимагають захисту від несприятливих метеоумов. На платформі можна транспортувати іграшкові легкові машинки, будівельну техніку, наприклад, екскаватори та інше. Входить до вантажопасажирських і товарних з/д потягів.

Цистерна - призначена для перевезення рідин, скрапленого газу. Часто зустрічається в наборах товарних і промислових з/д потягів.

Хопер - використовується для перевезення сипких вантажів (цемент, вугілля). Важливий компонент для будівельного з/д потягу. В комплектацію набору входить рідко.

Тендер - прикріплюється до паровоза і служить для перевезення необхідного йому палива. Зустрічається в наборах, стилізованих під старовину.

Іграшковий - вагончик для самих маленьких, не має реального прототипа або виконаний без точного наслідування оригіналу. В такому вагоні часто знаходяться казкові герої або тварини, та й сам він може виглядати як «жива» істота - з «очима» і «ротом».

Вік

Для дітей до 3-4 років оптимальним варіантом стануть прості моделі. Іграшка для малюків, як правило, пофарбована в яскраві кольори і не відрізняється реалізмом: на вагонах зображені казкові герої, а паровоз має «ротик» і «оченята». Деталі в такій залізниці не повинні бути занадто маленькими, щоб малюк не зміг їх проковтнути.

Діти 5-7 років зацікавляться більш складними іграшками. В ці набори часто входять додаткові елементи (дерева, вежі, фігурки людей, залізничні станції), що розширює можливості гравця і дозволяє йому моделювати різні ситуації. З/д шляхи в таких іграшках можуть мати досить складну конструкцію.

Дітям від 7 років підійдуть набори, які точно копіюють реальні з/д шляху і транспорт. В такі набори можуть входити тунелі і мости, елементи ландшафту, різні будівлі, локомотиви, що імітують дим, а сама дорога насичена звуковими і світловими ефектами. Крім цього, передбачається можливість опускати і піднімати шлагбауми, переводити стрілки.

Важливо: набори для дітей від 7 років дозволяють подорожувати не тільки в просторі, але і в часі - для цього достатньо вибрати залізницю, стилізовану під XIX століття.

Кількість вагонів

Чим більша кількість вагонів, тим різноманітніше моделюються ситуації і цікавіше гра. В наборах для малюків, як правило, вагонів небагато (1-3). Старші діти воліють велику кількість вагонів в з/д потязі.

Важливо: розумніше придбати стартовий набір з мінімальною кількістю вагонів. Згодом дитина визначиться, який саме склад він хотів би зібрати - пасажирський, товарний або будівельний.

Масштаб

Цей параметр позначає співвідношення розмірів між іграшкою і реальним прототипом. Масштаб актуальний для точних копій з/д шляхів і транспорту, виконаних в певному співвідношенні з розмірами оригіналів. Зазначений на наборі масштаб, наприклад H0 1:87, вказує, що реальний прототип більше іграшки в 87 разів.

Привід

Ручний - локомотив приводиться в рух рукою дитини. Такий «привід» зустрічається в іграшках для малюків, яким цікаво самим катати паровозик з вагончиками.

Механічний - локомотив приводиться в рух за допомогою заводного механізму (енергія скрученої або стиснутої пружини). Іграшки з механічним приводом коштують дешевше і не залежать від батарейок, але вимагають додавання фізичних зусиль. Крім того, такий локомотив доведеться постійно заводити, що незручно.

Від батарейок - локомотив приводиться в рух за допомогою електродвигуна, що живиться від батарейок. Електричні іграшки не вимагають зусиль по їх заведенню, але залежать від стану батарейки.

Від мережі - локомотив приводиться в рух за допомогою електродвигуна, який отримує живлення по рейках. Такий привід зустрічається в елітних наборах, що відрізняються максимальним ступенем деталізації.

Управління

Система управління локомотивами, стрілками, освітленням. Зустрічається в наборах, в яких використовується постійний струм в якості приводу.

Аналогове - добре підійде для з/д потягу, в якому є один локомотив. Якщо використовувати два локомотива, то вони будуть рухатися з однаковою швидкістю в одному напрямку.

Цифрове - більш складний і цікавий варіант управління, що дозволяє рухатися декільком локомотивам в різному напрямку і з різною швидкістю. Крім того, цифрове управління дає можливість вмикати і вимикати освітлення в кожному поїзді окремо.

Матеріал

Пластик - порівняно дешевий матеріал, якому можна надати будь-яку форму і колір. З іншого боку, локомотиви і потяги не дуже схожі на свої прототипи і не можуть похвалитися високою міцністю. Пластикові набори найчастіше розраховані на дітей 3-4 років.

Пластик + метал - поєднання двох матеріалів дозволяє домогтися високого ступеня деталізації залізниці. Крім того, такі набори відрізняються високою міцністю і тривалим терміном служби. Однак і коштують вони недешево.

Дерево - екологічний і міцний матеріал, але і досить дорогий. Також, можливості дерева не дозволяють створити реалістичну залізницю. Дерев'яні набори добре підійдуть навіть для 2-х літніх діточок, так як вони мають великі деталі, безпечні для малюка.

Розміри

Розміри залізниці (довжина локомотива, вагонів і полотна) залежать від ступеня її деталізації та віку дитини. Для малюків виготовляються набори, що займають невеликий простір. Старшим дітям цікавіше реалістична залізниця. Відповідно зростають і її розміри.

Слід враховувати розміри залізниці, якщо ви плануєте добудовувати її разом з дитиною, докуповуючи нові частини.

Ефекти

Для підвищення реалістичності гри використовуються різні ефекти.

Освітлення - створюється світлом ліхтарів, світлофорів, фар локомотива.

Імітація диму - проводиться спеціальним димогенератором, вбудованим в паровоз.

Звукові - імітація стуку коліс, гудків.

Комплектація

Пульт дистанційного керування - дозволяє управляти залізницею на відстані, що робить гру більш комфортною.

Декорації - різні будови, елементи ландшафту, інфраструктура перетворюють залізницю в цілий світ. Гра стає більш цікавою та захоплюючою.

Поради

  • Перш за все, слід звернути увагу на безпеку іграшки. Набір повинен бути виготовлений з нетоксичних матеріалів, в чому можна переконатись, ознайомившись з сертифікатом якості.
  • Потім треба перевірити стикування рейок, стійкість потягів, справність поїздів, будівель, стрілок і комплектацію набору.
  • З'ясуйте, чи можна нарощувати цю залізницю, набуваючи додаткові поїзди, рейки, будови.

Виробник

Не варто купувати залізні дороги невідомих виробників: найчастіше вони швидко виходять з ладу, а так само є небезпека використання низькоякісних матеріалів. Це може позначитися на здоров'ї дитини.

Хорошим вибором будуть дороги марок Bambi, Chuggington, Dickie Toys, Kiddieland, Hape, Thomas & Friends. Це міцні іграшки, здатні витримати навіть найактивніших малюків. До того ж, у продажу є маса додаткових частин і комплектуючих для залізниці.

Варіантом дешевше можуть стати моделі брендів Na-Na, ТехноК, Технопарк, а так само інші місцеві виробники з виробництвом в Китаї. При купівлі такої залізниці варто уважно вивчити кріплення, перемикачі та інші складові частини. Сказати напевно, що якість цих іграшок висока - не можна, однак за прийнятну ціну можна вибрати надійні варіанти.

Відгуки про статтю