Як вибрати дезодорант, антиперспірант

Вид

Дезодорант – пригнічує життєдіяльність бактерій, що викликають неприємний запах поту. При цьому потовиділення не зупиняється. Цей засіб наноситься на будь-яку ділянку тіла, діє 5 годин і може застосовуватися кілька разів на добу. У формулу дезодорантів виробники включають антибактеріальні компоненти (триклозан, спирт) та ароматичні віддушки.

Важливо : при використанні дезодорантів варто враховувати негативний вплив спирту та триклозану. Спирт провокує сухість та подразнення шкіри, а триклозан поряд із шкідливими знищує і корисні бактерії. Спиртові дезодоранти – рішення для жирної або нормальної шкіри, а ось власникам сухої та чутливої шкіри варто вибрати безспиртові аналоги. Щоправда, такі кошти повільніше висихають.

Антиперспірант – частково блокує роботу потових залоз і цим різко зменшує виділення поту. На відміну від дезодоранту, не сушить шкіру. Наноситься тільки на пахви, діє 24 години і застосовується раз на добу. Корисний людям, які страждають на гіпергідроз – надлишковим потовиділенням. Антиперспіранти містять солі алюмінію (хлоргідрат алюмінію, хлорид алюмінію), оксид цинку.

Важливо : не рекомендується використовувати антиперспірант щодня, оскільки цей засіб порушує природну терморегуляцію, а значить може негативно вплинути на стан здоров'я. Особливо шкідливо його застосовувати перед візитом у сауну та тренуванням у спортзалі. Краще скористатися антиперспірантом напередодні урочистостей чи ділової зустрічі. Увечері такий засіб потрібно змити.

Дезодорант-антиперспірант – поєднує властивості двох попередніх засобів. Захищає від поту та неприємного запаху.

Підвид

Роликовий (кульковий) – зручний у використанні, економно витрачається, точно наноситься, не залишає слідів на одязі, захищає від неприємного запаху за рахунок утворення бактерицидної плівки. Недоліки: короткочасна дія, необхідно почекати час, поки засіб не висохне (інакше косметика надрукується на одязі). Підходить для людей із нормальним потовиділенням та сухою шкірою.

Крем – дає більш надійний захист, оскільки формує дуже щільну плівку. Заспокоює, зволожує та пом'якшує шкіру. Мінуси: довго сохне, може забруднити одяг. Хороший вибір для споживачів із чутливою шкірою.

Стік (олівець) – поступово наноситься, добре захищає, швидко висихає, ощадливо витрачається, не сушить шкіру. Нестача – залишає сліди на одязі. Оптимальний для чутливої шкіри та людей, які страждають надмірною пітливістю.

Спрей – простий у застосуванні, дуже швидко висихає, не забруднює одяг. Найгігієнічніший засіб, оскільки відсутній контакт зі шкірою. Мінус: швидко витрачається, провокує сухість та подразнення шкіри. Не підходить алергікам, людям із чутливою шкірою та захворюваннями дихальної системи.

Гель – має освіжаючу дію, але в порівнянні зі спреєм наноситься менш легко. Ще один недолік – може залишити сліди на одязі

Стать та запах

Існують чоловічі та жіночі дезодоранти/антиперспіранти, а також засоби, що однаково добре підходять представникам обох статей (унісекс).

Кошти для чоловіків та жінок виготовляються з урахуванням їх фізіологічних особливостей. Оскільки потовиділення у чоловіків інтенсивніше, то косметика містить більше солей алюмінію та парабенів. Є відмінність і в ароматі: чоловічі засоби характеризуються освіжаючими нотами деревини, хвої, бергамота, жіночі – вишуканими квітковими, ягідними та фруктовими тонами.

Призначення

Крім основних функцій багато дезодорантів/антиперспірантів вирішують наступні завдання:

  • ароматизація – надає шкірі стійкого та вишуканого аромату (цей ефект забезпечують парфумовані дезодоранти, які можна використовувати замість парфуму);
  • освіження – дарує шкірі відчуття свіжості;
  • антибактеріальне – протидіє розмноженню грибків та бактерій;
  • охолодження – дає відчуття прохолоди;
  • заспокоєння – усуває подразнення та свербіж;
  • відновлення – покращує стан шкіри, пошкодженої депіляцією.

Галузь застосування

Крім класичних засобів для тіла та рук зустрічаються дезодоранти/антиперспіранти для ніг. Дана косметика має сильний протигрибковий ефект і має спокійніші аромати, наприклад, трав'янисті. Ці кошти особливо стануть у нагоді людям, які ведуть активний спосіб життя і носять закрите взуття.

Особливості

Мінеральний – є галун, що усуває запах поту. Шкідливі компоненти та спирт у такому засобі відсутні. Однак мінеральний дезодорант/антиперспірант погано переносить падіння та тривалий контакт із водою. Вибір для алергіків та людей з чутливою шкірою.

Не залишає слідів – не залишає на одязі жовтих чи білих плям. Після нанесення такого засобу можна одразу одягати одяг.

Гіпоалергенний – не містить речовин, здатних викликати алергію. Така косметика стане в нагоді людям зі шкірою, схильною до висипу. Підійде й чутливій шкірі.

Не містить алюмінію – поширена думка, що солі алюмінію в міру накопичення можуть провокувати рак молочної залози, захворювання шкіри та внутрішніх органів. Ці компоненти особливо негативно впливають на здоров'я людей із проблемними нирками, оскільки погано виводяться з їхнього організму. Крім того, солі алюмінію можуть викликати подразнення шкіри.

Без запаху – цей засіб не містить ароматів, які можуть стати причиною алергії. Крім цього, дезодорант/антиперспірант без запаху не перебиває аромат парфумерії та не змішується з ним. Рекомендується людям із чутливою шкірою, вагітним жінкам, споживачам, які не переносять запахи.

Класифікація

Мас-маркет – найдешевші дезодоранти/антиперспіранти, призначені для широкого кола споживачів. У цій косметиці міститься мінімум натуральних інгредієнтів.

Мідл-маркет – дезодоранти/антиперспіранти середнього класу, що характеризуються вищою концентрацією натуральних компонентів. Розумний баланс ціни та якості.

Професійні (салонні), елітні (люкс) – високоякісні та дорогі дезодоранти/антиперспіранти. Формула таких засобів збагачена рідкісними натуральними компонентами. Багато засобів мають яскравий і багатогранний аромат.

Аптечні (космецевтика) – містять спеціальні компоненти, що доглядають шкіру і перешкоджають розвитку грибка. Аптечна косметика є гіпоалергенною. Ці засоби підходять для людей із чутливою шкірою.

До цієї категорії входять і клінічні антиперспіранти, які містять більше солей алюмінію та краще захищають від поту. Ці кошти можуть діяти до 3 діб (72 години). У той самий час вони можуть викликати подразнення шкіри. Призначені для людей із гіпергідрозом.

Нішеві – ексклюзивна продукція, розрахована на вузьке коло поціновувачів. При виробництві таких засобів використовується унікальна сировина. Нішева косметика характеризується незвичайним ароматом та дуже високою вартістю. Зустрічається рідко.

Об`єм

Дезодоранти та антиперспіранти продають у тарі об'ємом 40-200 мл.

Відгуки про статтю