Як вибрати донний клапан

Донний клапан – сантехнічний елемент, що запобігає зливу води з раковини, кухонного миття, ванни або біде шляхом замикання зливного отвору. Знижує витрати води і цим дозволяє заощадити кошти на оплаті комунальних послуг. Також за допомогою клапана умивальник легко перетворюється на таз для миття брудного посуду, продуктів або ручного прання.

Вид

Натискний (push-open, click-clack) – забезпечений пружинним механізмом, який приводиться в дію натисканням кнопки. Естетично виглядає, працює незалежно від змішувача. До переваг клапана відноситься і проста конструкція, що збільшує термін служби та полегшує догляд. Недолік – для замикання або відкривання зливу необхідно занурювати руки в брудну, дуже холодну або гарячу воду.

Важільний (pop-up) – оснащений більш просунутим механізмом, який замикає та відкриває зливний отвір шляхом натискання на важіль. Монтується на змішувач. Основна перевага – важільний клапан позбавляє необхідності опускати руки у воду. Мінуси: висока ціна, складна конструкція, монтаж та очищення деталей механізму. Деякі користувачі вважають, що важіль клапана псує зовнішній вигляд змішувача.

Пробковий – працює як звичайна зливна пробка. Найпростіший і найдешевший варіант. Але таким клапаном незручно користуватись.

Незамкнений – на відміну попередніх видів пропускає воду. Призначений для раковин без отворів переливу та тонкостінних моделей.

Перелив

З переливом – має спеціальний отвір, який не дає воді перелитися через край раковини. Внаслідок цього запобігається затоплення санвузла. Такий донний клапан купують для раковини з отвором переливу.

Без переливу – вибирається для раковини, яка не має отвору переливу. При використанні цього клапана необхідно контролювати рівень води в раковині, щоб уникнути потопу.

Заглушка

Форма

Кругла – донні клапани з круглою кришкою зустрічаються найчастіше.

Квадратна – на сьогоднішній день такі моделі мало поширені.

Поверхня

Глянцева – привабливо виглядає, але з часом втрачає первісний вигляд. На такій поверхні добре помітні подряпини, розводи від води, плями.

Матова – виглядає скромніше, проте приховує різні дефекти та забруднення.

Матеріал

Кераміка (заглушка) – гарний матеріал. Мінуси: висока вартість, крихкість.

Нержавіюча сталь/метал – характеризується міцністю, довговічністю, гігієнічністю. Недолік – висока ціна.

Латунь – надійний та відносно недорогий матеріал. Мінус – мінімальний термін служби в порівнянні з нержавіючою сталлю.

Силумін – дешевий, але неміцний матеріал. Такі донні клапани трапляються дуже рідко.

Пластик – також коштуватиме недорого. Але при тривалому контакті з водою пластик тьмяніє та руйнується.

Різьбове з'єднання з сифоном

За цим параметром оцінюють сумісність донного клапана з умивальником (раковиною), кухонною мийкою, ванною, біде. Вказується у дюймах.

1 1/4" (5/4") – подібний діаметр різьбового приєднання має більшість донних клапанів. Оптимальний вибір для умивальників (раковин) та біде.

1 1/2" (6/4") – властивий клапанам для ванн та деяких моделей раковин.

Призначення

Для умивальника (раковини)/ванни – такі донні клапани оснащені пружинним механізмом.

Для кухонного миття/біде – забезпечені важільним механізмом. Це зручно, оскільки в мийці вода брудніша, ніж у раковині через наявність харчових відходів.

Відгуки про статтю