Як вибрати дошку для презентацій

Дошка для презентацій – панель прямокутної форми, яка використовується при проведенні лекцій, доповідей, презентацій. Дошка дозволяє представити інформацію наочно – у вигляді схем і креслень, що покращує сприйняття і засвоєння.

Поради щодо використання

  • Користуйтеся лише спеціальними маркерами, інакше дошка швидко втратить свій вигляд.
  • Не рекомендується тримати запис на дошці більше тижня. Чим довше написане залишається на поверхні дошки, тим важче його стерти.
  • Стирайте записи тільки спеціальними губками. Ні в якому разі не використовуйте для цієї мети розчинники, воду та абразивні детергенти.
  • Бажано хоча б 2 рази на місяць обробляти поверхню дошки спеціальним спреєм. Це засіб оновлює дошку, усуває старі сліди маркера і мікротріщини.

Тип

Магнітно-маркерна (стирається на суху) – інформація фіксується магнітами або пишеться маркерами. Кріпиться до стіни або стоїть на ніжках. Поверхня дошки – біла. Магнітно-маркерна дошка дешева і проста в експлуатації. Грає роль стенду, дозволяє наочно представити інформацію. Застосовується як робочий щоденник. Найбільш популярна дошка для презентацій.

Коркова аркуші кріпляться до дошки канцелярськими кнопками. Коркова дошка ефектна на вигляд і зручна у використанні.

Текстильна – як і в попередньому варіанті, друковані матеріали розміщуються за допомогою кнопок. Подібні дошки представлені в широкому асортименті, що дає можливість підібрати потрібний варіант під інтер'єр офісу.

Планер – має магнітно-маркерні поверхню, розділену на клітинки для кожного дня тижня. Ідеальне рішення для робочого щоденника.

Магнітно-текстильна – інформаційні матеріали кріпляться за допомогою магнітів або кнопок. Ця дошка практичніше, ніж магнітно-маркерна (магнітів може і не виявитися під рукою). Водночас на ній не можна писати маркером або крейдою.

Для крейди – відомості пишуться на дошці крейдою. Оснащена магнітною поверхнею зеленого кольору. Така дошка найчастіше застосовується в школах.

Комбінована – дозволяє записати інформацію крейдою і маркером. Характеризується очевидною перевагою в порівнянні з попереднім варіантом.

Фліпчарт – окремо стоїть дошка, забезпечена кріпленнями для блоку паперу формату А1, великого блокнота або рулону. В результаті листи перевертаються як блокнот. Велика частина фліпчартів має магнітно-маркерну поверхню. Деякі моделі мають висувні планки, які стануть в пригоді для завчасного розміщення друкованих матеріалів.

Фліпчарт зручніше дошки, оскільки дозволяє зберегти раніше написане і потім в процесі доповіді повернутися до вже викладеного матеріалу. Дошка передбачає видалення старої інформації для написання нових відомостей. Ця перевага обертається необхідністю регулярно купувати папір.

Розрізняють два види фліпчартів:

  • мобільний – має коліщатка для перевезення конструкції;
  • офісний – масивніша модель з триногою, розрахована на стаціонарне використання.

Покриття

Від матеріалу покриття залежать експлуатаційні якості та термін служби магнітно-маркерної дошки.

Пластик, меламін і лак (полімер) – дешеві, але недовговічні матеріали. Меланінове покриття розраховане на 2-3 роки, лакове – на 2-5 років. На пластик не можна причепити магніти, а полімер дає відблиски, а також погано переносить перепади температур і вологість. Дорожча емаль (металокераміка) зберігає свої властивості протягом 25 років.

Скло – ефектне на вигляд, стійке до подряпин і прекрасно вписується в будь-який інтер'єр. Іноді виробник дає на подібні дошки довічну гарантію.

Розміри

Чим більше розміри дошки, тим помітніше інформація, що особливо важливо для проведення лекцій і доповідей в просторих аудиторіях. Правда, великі дошки громіздкі й незручні в транспортуванні та зберіганні. Широко поширені моделі розміром 60х90 см; 70х100 см; 90х120 см.

Рама

Зазвичай дошки мають пластикову та алюмінієву рами. Пластик дешевше, проте алюміній надійніше. Іноді зустрічаються дошки, забезпечені дерев'яною рамою і зовсім безрамні моделі (кріпляться на стіну).

Конструкція

Зустрічаються дошки цільної або розкладної конструкції. Цілісна модель міцніша, але більш громіздка. Виріб зі збірною рамою зручніше в транспортуванні та зберіганні, але менш довговічний.

Додаткові функції

Коліщатка – полегшують переміщення дошки з одного приміщення в інше.

Перегородка – використовується для зонування простору офісу або залу. Дошка-перегородка володіє двома однаковими робочими поверхнями, часто забезпечується коліщатками. Ці дошки бувають магнітно-маркерними, текстильними або корковими.

Поворотний механізм – дозволяє обертати дошку у вертикальній площині. Це збільшує вдвічі робочу поверхню в порівнянні з дошкою, яка встановлюється на стіну. Положення дошки фіксується за допомогою болтів.

Вітрина – захисний екран, виготовлений з оргскла. Використовується для розміщення інформації або об'ємних предметів. Замикається на ключ. Дошку з вітриною встановлюють в громадських місцях, щоб забезпечити збереження розміщених на дошці об'єктів. Представлені текстильними, магнітно-маркерними, корковим моделями.

Тристулкова – має 5 робочих поверхонь (2 зовнішні та 3 внутрішні). Поверхня - кераміка або лак (полімер). Крім тристулкових, зустрічаються чотирьох і п'яти стулкові моделі.

Висувні планки – дозволяють фіксувати додаткові друковані матеріали магнітами.

Лоток для приладдя – поличка, куди можна покласти губку і маркери.

Аксесуари

Блок паперу – необхідний для презентації інформації на фліпчарт. Складається з 10-30 аркушів.

Маркери – застосовуються для написання інформації на дошці або паперовому аркуші (фліпчарт). Кольори маркерів – зелений, червоний, чорний, синій. Поділяються на дві групи.

  • Борд-маркери – розраховані на магнітно-маркерні дошки, стираються сухим способом. Пишуть на паперовому аркуші, однак просочують його.
  • Фліпчарт-маркери – відрізняються м'якістю написання і не просочують папір. Не пишуть на магнітній дошці.

Важливо: борд-маркер має напис «Whiteboard marker». Не пишіть перманентним маркером на дошці, оскільки він не стирається. В результаті презентаційне обладнання зіпсується.

Відмовтеся від покупки маркера, якщо він володіє різким запахом, погано стирається або зовсім не пише. Якісний маркер легко стирається і швидко висихає.

Маркування «Dry Safe» або «Cap Off» вказує на маркер, здатний тривалий час перебувати без ковпачка. А от інші моделі потрібно закривати після роботи, оскільки в іншому випадку вони засохнуть.

Губка – використовується для стирання запису на дошці маркером або крейдою.

Магніти – призначені для фіксації друкованих матеріалів на магнітній дошці.

Відгуки про статтю