Як вибрати дверний дзвінок

Дверний дзвінок – пристрій, який повідомляє господаря квартири або приватного будинку про прихід відвідувача. При натисканні сторонньою особою кнопки дзвінка подає звуковий сигнал, а в деяких електронних моделях спрацьовує і світловий сигнал. Встановлюється поблизу вхідних дверей або хвіртки.

Переважна більшість дверних дзвінків складається з викличної кнопки і сигнального приладу (динаміка). При цьому електромеханічні і електронні провідні моделі оснащуються комплектом проводів для з'єднання даних компонентів.

Залежно від типу сигналу дверні дзвінки поділяються на три види:

 • однотональний – найбільш дешеві і прості моделі;
 • двутональні (гонг, дзвіночок) – більш комфортні для слухового сприйняття;
 • з мелодіями – найбільш просунуті і дорогі дзвінки. Правда, такі сигнали з часом можуть набриднути і навіть викликати подразнення.

Технологія

Механічні – оснащені ударним механізмом, який приводиться в дію м'язовою силою людини. Виконуються у вигляді судового дзвони, молоточка, міфічного персонажа, чобітка, голови тварини. Легко встановлюються, мають найпростішу конструкцію, а значить прослужать довше інших дзвінків. Недолік: слабкий звуковий сигнал, дуже скромний функціонал.

Механічні дверні дзвінки давно застаріли, грають декоративну роль і застосовуються для оформлення дверного полотна в ретро-стилі.

Електромеханічні – забезпечені ударним механізмом, який приводиться в дію електромагнітними котушками. Переваги: низька вартість, довговічність, простота конструкції і монтажу. Мінуси: одноманітний сигнал, неможливість регулювати його гучність. На гучність звуку впливає розмір і матеріал резонатора. Підходять для просторих квартир, так як видають найгучніший сигнал.

Розрізняють два види електромеханічних дзвінків:

 • трансформаторні – підключаються до електромережі через понижуючий трансформатор, залежать від електрики, зустрічаються найчастіше;
 • автономні – живляться від батарейок або акумулятора, працюють і при відключенні електроенергії.

Електронні – нагадують попередній варіант, але генерують сигнал за допомогою електронної схеми. Перевага – можливість вибрати тон сигналу і регулювання його гучності. Недоліки: висока ціна, складність конструкції. Електронні дзвінки відтворюють звуки тварин, людську мову, звучання інших видів дверних дзвінків.

Підключення електронного дзвінка

Дротове – передбачає підключення дзвінка до електромережі (220 В) за допомогою кабелів. По дроту здійснюється і передача сигналу від кнопки до динаміка. Деякі моделі розраховані на 12 В або 24 В. Переваги: простота конструкції, стійкість до вандальним впливів, високих і низьких температур, стабільність роботи при наявності бетонних і металевих перешкод.

Недоліки дротових дверних дзвінків: залежність від електроенергії, необхідність свердління стін і прокладки проводів, небезпека для людини, так як більшість моделей підключається до мережі напругою 220 В.

Бездротове – має на увазі роботу дзвінка від батарейок або акумуляторів, що важливо при відсутності електромережі. Основний компонент таких пристроїв – передавач, який транслює сигнал з кнопки на динамік. Переваги: простота монтажу, стильний дизайн, можливість переважування з одного місця на інше, безпеку (напруга – 12 В).

До бездротовим дзвінків можна підключити додаткові кнопки, динаміки, камеру та інше обладнання.

Недоліки бездротових дверних дзвінків: чутливість до холоду, спеки, вологи, пилу, перешкод і вандальних впливів (легко вкрасти), необхідність регулярної заміни виснажених батарейок, ризик збоїв при наявності бетонних або металевих перешкод.

Бездротовий дзвінок – оптимальний вибір для приватного будинку, дачі, складу.

Також бездротові дзвінки поділяються на дві категорії:

 • аналогові – відносно недорогі, але сприйнятливі до перешкод і схильні до помилкових спрацьовувань;
 • цифрові – менш чутливі до перешкод і не схильні помилкові спрацьовування, але коштують дорожче.

Зв'язок з кнопкою (радіус дії)

За цим параметром оцінюють можливість встановлення бездротового дзвінка в конкретному приміщенні. Чим більше ця величина, тим далі один від одного можуть перебувати кнопка з передавачем і динамік. Зазвичай зустрічаються моделі, у яких радіус дії складає 80-150 м. Варто пам'ятати, що даний показник може змінюватися в залежності від матеріалу стін.

Рівень гучності

Чим більше рівень гучності, тим вище ймовірність того, що звук дверного дзвінка буде почутий мешканцями в будь-якому місці квартири або в умовах сильного шуму (робота пральної машини, дрилі, пилососа, кухонного комбайна). Одиниця виміру – децибел (дБ). Слабочуючим людям краще взяти модель з рівнем гучності від 60-70 дБ. У найгучніших моделей цей параметр становить 80-100 дБ.

Кількість мелодій

У різних моделях мелодійних дверних дзвінків кількість мелодій становить 1-60. Чим більше таких мелодій, тим ширше вибір звукового сигналу. Набір мелодій в сучасних дзвінках включає фрагменти саундтреків і цитати з популярних фільмів, пісні, інструментальні композиції, звуки природи.

Функції

Регулювання гучності – робить звук тихіше або голосніше. Дозволяє налаштувати гучність сигналу в залежності від індивідуальних переваг користувача або конкретної ситуації (сон одного з членів сім'ї, ремонтні роботи, прання).

Відключення звуку – дає можливість комфортно провести особистий час і не відволікатися від улюблених занять. Якщо ж планується прийом гостей, то звук включається.

Світлова індикація – спрацьовує при натисканні на кнопку дзвінка. Сповіщає про прихід гостей, коли вимкнено звук, а також відіграє декоративну роль. Дзвінки зі світловою індикацією – оптимальний варіант для людей з вадами слуху людей.

Сполучення з декількома кнопками – дозволяє розмістити кнопки в декількох місцях, наприклад, на ворота (хвіртку) і вхідні двері в будинок.

Комплектація

2 дзвінка (приймача, динаміка) – можливість встановити один динамік поблизу вхідних дверей, а інший – в одній з кімнат. Дзвінки з такою комплектацією підходять для просторих квартир або приватних будинків.

Елементи живлення – дозволяють користуватися бездротовим дзвінком відразу ж після покупки, не купуючи окремо батарейки.

Камера (відеоочко) – включається при натисканні на кнопку дзвінка або коли відвідувач наблизився до вхідних дверей. Отримане фото або відео транслюється на спеціальний дисплей (входить в комплект), смартфон, ПК, планшет. Деякі моделі оснащуються інфрачервоним підсвічуванням і автовідповідачем.

Домофон – забезпечує зв'язок господаря будинку з гостем. По голосу користувача абонент може дізнатися, хто прийшов. Деякі моделі працюють в тандемі з камерою.

Датчик руху – повідомляє господареві будинку про появу гостя до того, як він натисне на кнопку дзвінка. Датчик руху може включати камеру.

Кардрідер, функція MP3 – відтворює мелодії, записані на карту пам'яті з комп'ютера. Тим самим можна регулярно міняти тон дзвінка.

Клас захисту

Цей параметр актуальний при виборі вуличного дверного дзвінка для приватного будинку. Кнопка такого дзвінка встановлюється на хвіртку і потребує захисту від зовнішніх факторів. Подібні моделі мають міцним корпусом з антикорозійним покриттям, часто забезпечуються козирком, який оберігає від дощу. Вуличні дверні дзвінки застосовуються при температурі від -40 °C до + 40 °C.

Клас захисту записується за допомогою буквено-цифрового коду IPXX, де перша цифра вказує на ступінь захисту від пилу, а друга – на ступінь захисту від вологи. Зазвичай зустрічаються дверні дзвінки з наступними класами пило- та вологозахисту:

 • IP20 – захист від сторонніх предметів діаметром 12.5 мм і більше, захист від вологи відсутній;
 • IP44 – захист від предметів діаметром 1 мм і більше, захист від водяних бризок з будь-якого напрямку;
 • IP54 – пилозахищений корпус, захист від бризок з будь-якого напрямку;
 • IP55 – пилозахищений корпус, захист від водяних струменів з будь-якого напрямку;
 • IP65 – пилонепроникний корпус, захист від струменів з будь-якого напрямку.

Харчування

Провідні дверні дзвінки живляться від електромережі. В якості елементів живлення бездротових дзвінків використовуються батарейки наступних типорозмірів: AA, AAA, A23, CR2032.

Відгуки про статтю