Як вибрати електрогрілку

Електрогрілка – пристрій для локального обігріву тіла. Прилад виконується у вигляді постільних речей або предметів одягу з нагрівальним елементом.

Електрогрілка застосовується в наступних цілях:

 • для зігрівання в холодну пору року;
 • для профілактики і лікування простудних захворювань;
 • для поліпшення кровообігу;
 • для релаксації і відпочинку;
 • для усунення болю в суглобах і спазмів у м'язах, при розтягненнях, ревматизмі, остеохондрозі, артриті, радикуліті, а також гематомах і ударах (легкої та середньої тяжкості).

Важливо: існують протипоказання до використання пристрою, наприклад, гострі болі в животі. Тому перед придбанням електрогрілки для терапії, обов'язково проконсультуйтеся у лікаря. В іншому випадку існує ризик, що замість лікувального ефекту буде завдано шкоди.

Рекомендації по вибору електрогрілки:

 • переконайтеся, чи не пошкоджені вироби;
 • не забудьте попросити у продавця сертифікат, що засвідчує безпеку виробу.

Тип

Універсальна – компактна прямокутна або квадратна подушка, якою зручно обігрівати будь-яку ділянку тіла (живіт, коліна, поперек). Така грілка буде завжди під рукою – вдома, на роботі, в дорозі. Оптимальний вибір для більшості випадків.

Для тіла – велика грілка, що впливає на великі ділянки тіла. Використовується для обігріву в холодну пору року. Подібний варіант обійдеться дорожче, а через значні габарити не застосовується поза приміщенням.

Різновиди електрогрілки для тіла.

 • Електроковдра / електропростирадла / електропледи – нагадує звичайну ковдру / простирадло. Відрізняється великою площею нагріву. Рекомендуються для комфортного сну в погано опалювальному приміщенні.
 • Грілка-крісло – накидка на крісло (в тому числі автомобільне). Передбачає регулювання температури нагріву різних ділянок. Це найдорожча і габаритна електрогрілка. Хороший варіант для далекобійників.

Спеціалізована (анатомічна) – обігріває конкретну ділянку тіла (поперек, шию, спину, ноги). Така електрогрілка корисна при захворюваннях окремих органів або суглобів, наприклад, ревматизмі або остеохондрозі.

Різновиди спеціалізованої електрогрілки:

 • електроподушка – для голови та шиї;
 • електропояс – для попереку;
 • електрожилет – для попереку і спини (деякі жилети обігрівають і шию);
 • електронакидка – для шиї і спини;
 • шийний прогрівач (комір) – для шиї;
 • електрочоботи, електровалянки, електротапочки – для ніг. Також зустрічаються грілки, виконані у формі килимка або підставки з вологостійкою поверхнею. Такі моделі стануть в нагоді для сушіння взуття.

Характеристики

Потужність – впливає на швидкість прогрівання пристрою, кількість температурних режимів. Одиниця виміру – вати (Вт). Чим вище потужність, тим швидше нагріється пристрій і тим більше у нього температурних режимів. В той же час у потужної грілки вище енергоспоживання.

Потужність залежить від величини грілки: великої моделі, на зразок електроковдри, буде потрібно більш потужний нагрівальний елемент. Зустрічаються пристрої потужністю до 50 Вт, 50-100 Вт, понад 100 Вт.

Температурні режими – регулюють ступінь нагріву приладу. Чим більше таких режимів, тим точніше налаштування комфортного рівня для користувача. Із зростанням цього параметра збільшується і ціна грілки. У бюджетних малопотужних моделей 2-3 температурні режими, більш просунуті і дорогі рішення можуть похвалитися 5-6 і навіть 9 режимами.

Розмір (універсальні грілки, для тіла) – впливає на площу нагріву. Чим більше електрогрілка, тим більше ділянок тіла вона обігріє. Правда, і ціна такого приладу вище. Розмір універсальних моделей коливається в межах від 30х40 см до 50х120 см.

За цим параметром розрізняють два розміри електропростирадла і електроковдр:

 • одинарний – призначений для дитячого ліжка;
 • подвійний – розрахований на двоспальне ліжко.

Одинарна зона нагріву розподіляє тепло рівномірно на все простирадло, а подвійна – передбачає регулювання температури з тим, щоб дві людини змогли вибрати для себе оптимальний варіант.

Важливо: одинарне електропростирадло / електроковдра цілком здатне зігріти і двох осіб – для цього розстеліть його впоперек ліжка. Але краще вибирати подібний виріб з урахуванням параметрів ліжка.

Живлення

Від мережі – класичний варіант, який розрахований на експлуатацію грілки в домашніх умовах.

Акумулятор – дозволяє використовувати прилад вдалині від електромереж (на природі, в дорозі). Мінус – більш висока ціна в порівнянні з грілкою, що живиться від мережі.

Важливо: збираючись в дорогу, переконайтеся, що акумулятор грілки заряджений.

Матеріал зовнішнього чохла

Фліс – легкий, м'який, «дихаючий» матеріал. Зберігає комфортну температуру, стійкий до зносу і гіпоалергенний. Фліс не вбирає вологу.

Поліестер – відносно дешевий, простий у догляді, не мнеться, стійкий до деформації і зносу. Як і фліс не поглинає вологу, але може викликати алергію.

Мікрофібра – володіє перевагами поліестеру, але добре вбирає вологу. Цей матеріал накопичує статичну електрику і деформується при сильному нагріванні.

Бавовна – вигідно відрізняється від попередніх варіантів екологічністю. Бавовна «дихає», вбирає вологу і не викликає алергію. Програє в зносостійкості іншим матеріалам.

Оснащення

Швидкий нагрів – дозволяє в найкоротший термін нагріти пристрій. Стане в нагоді, якщо немає часу чекати підігріву в звичайному режимі.

Масаж – в поєднанні з нагріванням допомагає швидко зняти втому і больові відчуття. Найчастіше така опція передбачена у електрогрілки для ніг.

Індикація нагріву – сигналізує власникові пристрою про роботу в режимі нагріву.

Автовідключення – пристрій самостійно вимикається через заданий проміжок часу. Економить електроенергію. Така опція особливо корисна, коли людина заснула, загорнувшись в електроковдру / електропростирадло.

Захист від перегріву – автоматично відключає електрогрілку при досягненні критичної температури нагріву. Запобігає поломку техніки і опіки шкіри.

Захист від удару струмом – необхідна опція, що забезпечує безпечну експлуатацію приладу.

Індикація витрати електроенергії – дозволяє контролювати споживання електрики. Одиниця виміру – кВт/год.

Автоматичне перемикання температурних режимів – прилад самостійно знижує температуру нагрівання. Стане в нагоді, якщо власник пристрою заснув.

Машинне прання – дає можливість видалити забруднення на електрогрілці в пральній машині. В той же час кожне прання може привести до поломки приладу.

При пранні в машині керуйтеся такими правилами:

 • перед пранням від'єднайте кабель живлення;
 • виберіть делікатний режим – не вище 30°С;
 • уникайте сильного викручування електрогрілки, щоб не зіпсувати нагрівальні елементи;
 • не перевищуйте ліміт прань – не більше 10 разів за весь час експлуатації виробу.

Чохол – дозволяє утримувати електрогрілку в чистоті. Власнику не потрібно піддавати ризику виріб, пручи його в машині – досить випрати чохол. Модель з чохлом обійдеться дорожче, але це варто того, оскільки виріб прослужить довше.

Пульт ДУ – застосовується для управління роботою електрогрілки. Пульт з'єднується з приладом проводом, а в деяких пристроях він знімається (полегшує прання). Іноді пульт ДУ забезпечується дисплеєм з підсвічуванням і перемикачем температурних режимів – такі моделі обійдуться дорожче, зате забезпечать максимальну зручність експлуатації.

Правила безпеки

 • Періодично оглядайте поверхню електрогрілки на предмет її пошкодження.
 • Зберігайте прилад далеко від вологи.
 • Не допускайте згинів і скручувань грілки при зберіганні.
 • Не фіксуйте грілку до одягу за допомогою голок або шпильок.
 • Категорично забороняється застосовувати мокру або вологу електрогрілку.
 • При пранні виробу строго дотримуйтесь правил, які містяться в інструкції приладу.
 • Не залишайте включений пристрій без нагляду, якщо ним користуються діти, люди похилого віку, хворі, тварини.
Відгуки про статтю