Як вибрати електростеплера або цвяхозабивач

Степлер / цвяхозабивач (пістолет цвяхіозабивний / нейлер) - будівельний інструмент, що скріплює деталі шляхом їх «пристрілювання» кріпильними засобами.

Сфера застосування степлера / цвяхозабивача включає в себе:

 • монтажні, ізоляційні та декоративні роботи;
 • облаштування теплиць;
 • виготовлення і реставрація меблів;
 • облицювання вагонкою або сайдингом;
 • створення різних конструкцій (тара, піддони).

Клас

Побутові - малопотужні інструменти, розраховані на невеликий обсяг роботи. Переваги: дешевина, компактні розміри. Недолік - низька продуктивність.

Професійні - потужніші, продуктивніші і надійніші. До переваг відноситься тривалий термін служби і поширений функціонал. Мінуси: висока ціна, громіздкість. Такі інструменти застосовують в меблевій промисловості, автосервісі, будівництві.

Тип

Пневматичний - вбиває кріплення за допомогою сили стислого повітря. Переваги: висока продуктивність і потужність, відносно мала вага, тривалий термін служби, можливість роботи з великорозмірним кріпленням. Недолік - робота в тандемі з компресором, що збільшує ціну і обмежує мобільність пристрою. Ці моделі розраховані на професійне використання.

Сфера застосування пневматичного степлера: настилання листових матеріалів, виготовлення піддонів, тари, каркасів і м'яких меблів, утеплення дахів і стін.

Мережевий - працює від електрики. За потужністю і продуктивностю порівнянний з попереднім типом. Мінуси: громіздкість, залежність від мережі, що створює додаткові незручності (заплутування і перегини шнура, обмеження маневрування). Такі степлери / цвяхозабивачі найчастіше використовуються в побуті.

Акумуляторний - на відміну від мережевого інструменту не "прив'язаний" до розетки, а отже його радіус дії не обмежений. Зворотний бік названих достоїнств - більш висока ціна, габарити і вага, при цьому час автономної роботи залежить від ємності батареї і потужності приладу. Для поповнення заряду акумулятора потрібні розетка і час.

Акумуляторні степлери / цвяхозабивачі гарні для робіт у важкодоступних місцях, в тому числі, на даху.

Сфера застосування мережевого і акумуляторного степлера: перетягання м'яких меблів, виготовлення ящиків і тари з гіпсокартону, обробка перегородок.

Газовий (акумуляторно-газовий) - вбиває кріплення за рахунок енергії від згоряння газу. Має переваги акумуляторного приладу, але перевершує по потужності і продуктивності. Мінуси: висока вартість, великий розмір і вага, вибагливе обслуговування (потрібно живити прилад електрикою і газом). Ці пристрої відносяться до професійного обладнання.

Механічний - наводиться в дію механічної енергією (стиснута пружина), вимагає від користувача прикладання фізичних зусиль. Переваги: простота конструкції, малі габарити і вага, низька ціна, необмежений радіус дії. Недоліки: мала продуктивність, швидка стомлюваність оператора, використання скоб як основного кріплення. Призначені для нескладних завдань.

Механічні прилади забезпечуються крученою (торсіонною) або ресорною (пластинчастою) пружиною. В іншому випадку робота буде більш комфортною завдяки слабкій віддачі і мінімальним фізичним зусиллям.

Ударний (молотковий) - як і попередній тип працює за рахунок механічної енергії (сила удару степлера об поверхню). Самий простий, дешевий, компактний інструмент. Мінуси: потрібні навички, робота тільки зі скобами.

Сфера застосування механічного та ударного степлера: оббивання стін тканиною, скріплення країв картону, шкіри, матерії.

Вид оснащення

Цвяхи - стрижні з головкою і гострим кінцем. Добре тримаються в матеріалі. Найчастіше степлери працюють зі специфічними різновидами цвяхів, які відрізняються від звичайних.

Скоби - кріплення напівкруглої або П-подібної форми. В порівнянні з цвяхами гірше утримуються в поверхні, однак в ряді випадків використання скоб більш виправдано. За допомогою таких кріпильних деталей зручно оббивати меблі.

Штифти, шпильки - нагадують цвяхи, але позбавлені головки, що дозволяє їх заховати за оздоблювальним шаром. Не кожен прилад, сумісний з цвяхами, працює зі штифтами або шпильками.

Типорозмір

Виробники в характеристиках степлерів / нейлерів приводять типорозміри кріпильних елементів, з якими працюють ці пристрої.

Найбільш поширені типорозміри кріпильних засобів:

 • П-подібні скоби - 53 і 140 (ширина - 11.3 мм і 10.6 мм, товщина - 0.7 мм і 1.25 мм, довжина ніжок - 4-14 мм і 6-14 мм);
 • круглі скоби - 36 (L) і 28 (S) (ширина - 7.7 мм і 6.2 мм при товщині 1.25 мм, довжина ніжок - 6-10 мм і 9-11 мм);
 • цвяхи - N і J (товщина - 1.6 мм і до 1.2 мм, довжина - 10-14 мм).

Система спрацьовування

Контактна - мається на увазі, що інструмент «стріляє» кріпленням тільки при контакті з оброблюваною поверхнею. Позитивна якість - зменшується ймовірність випадкового спрацьовування, яке може призвести до небажаних наслідків, в тому числі травм. Недоліки: знижена швидкість роботи, висока вартість, ускладнена конструкція, що негативно впливає на надійність приладу.

Безконтактна - забезпечує «стріляння» кріпленням безвідносно до наявності або відсутності контакту інструмента з матеріалом. Переваги: висока швидкість роботи, низька ціна, проста конструкція, мала вага. Мінус - значний ризик випадкового «пострілу». Тому робота з безконтактними степлерами вимагає уважності та обережності.

Тип акумулятора

Літій-іонний (Li-Ion) - характеризується високою енергетичною ємністю, не страждає від «ефекту пам'яті». Мінуси: висока ціна, чутливість до низьких і високих температур.

Нікель-кадмієвий (Ni-Cd) - дешевий, стійкий до температурних коливань і морозу. Недолік - схильність до «ефекту пам'яті» (втрата ємності при заряджуванні не до кінця розрядженої батареї).

Потужність

Даний показник визначає силу удару і пов'язані з нею довжину кріплення і глибину, на яку він забивається в поверхню. Тому потужність вказується в міліметрах (параметри оснащення):

 • довжина ніжок скоби - 6-50 мм;
 • довжина цвяха - 8-90 мм;
 • довжина штифта / шпильки - 12-25 мм.

Для побутових потреб підійде прилад, який розрахований на 6-14 мм (скоби), 8-16 мм (цвяхи).

Також враховуються інші параметри оснащення - ширина скоби, товщина (діаметр) цвяха / штифта, від яких залежить нормальна експлуатація приладу. Оптимальне значення вибирається виходячи із специфіки робіт.

Продуктивність

Цей параметр означає максимальну швидкість роботи, «швидкострільність» степлера / цвяхозабивача (кількість «пострілів» або частота ударів в хвилину). Чим вища продуктивність, тим краще прилад впорається з великим обсягом робіт. Для побутових потреб підійде пристрій «скорострільністю» до 20-30 уд/хв. У професійних пристроїв цей параметр вище - 60-120 уд/хв і більше.

Важливо: виробники вказують продуктивність в розрахунку на ідеальні умови роботи. Тому фактичний параметр буде завжди менше номінального значення. Реальна продуктивність визначається кваліфікацією оператора і набором функцій приладу (при інших рівних умовах безконтактний степлер працює швидше контактного «побратима»).

Додатково

Номінальний тиск, діаметр різьблення фітинга, витрата повітря необхідно враховувати при купівлі пневматичного степлера / цвяхозабивного пістолета, оскільки вони визначають сумісність пристрою з компресором:

 • номінальний тиск (стандартне значення складає 4-8 бар) - якщо цей показник набагато менше, то продуктивність степлера / цвяхозабивача різко знизиться, якщо значно більше - можлива поломка техніки;
 • діаметр різьблення фітинга (поширені параметри - 1/4 або 3/8 дюйма) - необхідний для підключення приладу до компресора;
 • витрата повітря - позначає витрати повітря на 1 удар, виконаний приладом. На підставі продуктивності степлера / нейлера легко обчислити витрату повітря. Отриманий результат порівнюють з продуктивністю компресора і оцінюють, наскільки апарат підходить для конкретної моделі скобо- або цвяхозабивача.

Магазин

Тип

Касетний - відрізняється витягнутою формою. Кріпильні елементи розміщуються в ряд. Переваги: компактність, простота перезарядки. Недолік - порівняно мала місткість.

Барабанний - має циліндричну форму. Кріпильні елементи розміщені по спіралі. Перевага - велика місткість. Мінуси: складна конструкція, більш висока ціна і габарити. Такими магазинами оснащуються професійні пристрої.

Місткість - чим вище цей параметр, тим більше тривалість безперервної роботи степлера / цвяхозабивача. В цьому випадку оператору не потрібно часто робити паузи на перезаряджування пристрою. Але зі збільшенням місткості зростає розмір і вага магазину, а також ускладнюється перезаряджування. Касетні магазини вміщують не більше 150 штук, а ось у барабанних аналогів цей показник досягає 400 штук.

Конструкція

Безщітковий двигун - подовжує «життя» двигуна і час роботи приладу.

Магазин під нахилом - спрощує використання степлера у важкодоступних місцях.

М'яка рукоятка - віддаляє настання стомлення при тривалій роботі з інструментом.

Паскова кліпса - призначена для фіксації приладу на паскові в перервах між роботою і тим самим розвантажує руки оператора. В результаті користувач зможе відпочити, що важливо при тривалій експлуатації інструменту.

Підсвічування - дає можливість працювати з пристроєм при слабкому освітленні.

Степлер / цвяхозабивач може оснащуватися індикаторами заповнення магазину і рівня заряду, які знижують вірогідність відмови приладу через вичерпання кріпильних деталей або заряду батареї.

Матеріал корпусу

Матеріал корпусу степлера / нейлера виконується з пластика або сталі. Перший варіант легше і дешевше, другий - міцніше. Також зустрічаються моделі з алюмінієвим або магнієвим корпусом, що поєднують в собі малу вагу і надійність. Недолік такого рішення - висока вартість.

Регулювання

Сили удару (глибини забивання) - дозволяє змінювати глибину забивання кріпильної деталі в залежності від завдання і твердості матеріалу. Наприклад, деревина пробивається легше, ніж пластик або ДСП. Подібна опція вкрай корисна при роботі зі штифтами або шпильками.

Напрямку викиду повітря - знижує ризик потрапляння в організм оператора частинок будівельного сміття разом з потоком відпрацьованого повітря.

Функції

Подвійний удар - служить для забивання двох скоб одним ударом. Підсилює надійність з'єднання.

Повторний удар - дозволяє надійно зафіксувати в повному обсязі забиті скоби або цвяхи.

Загинання скоби - дає можливість загнути ніжки забитої скоби для підвищення надійності та безпеки з'єднання. Ця функція знадобиться при скріпленні деталей з тонких матеріалів, які пробиваються степлером наскрізь. Для загинання скоб потрібно спеціальне ковадло.

Послідовний режим роботи - стане в нагоді для швидкої фіксації деталі декількома цвяхами.

Блокування спускового механізму - запобігає випадкове «стріляння» кріпленням. Така опція корисна при роботі з інструментом, в якому використовується безконтактна система спрацьовування.

Видалення кріплення - дозволяє витягнути помилково забитий кріпильний елемент.

Комплектація

Акумуляторні степлери / цвяхозабивачі можуть оснащуватися акумулятором разом із зарядним пристроєм. Такі моделі обійдуться дорожче приладів без акумулятора. В деяких пристроях є і змінна батарея, яка подовжує час автономної роботи.

Кейс - полегшує зберігання і транспортування степлера / цвяхозабивача. Захищає прилад від ударів, пилу і забруднень.

Захисні окуляри - необхідний аксесуар для роботи зі степлером / нейлером.

Набір скоб / цвяхів - позбавляє від необхідності окремо купувати кріпильні деталі.

Мастило - використовується для змащення деталей степлера / цвяхозабивача.

Вага

Ця характеристика впливає на комфортне використання скоби / цвяхозабивача. Чим важче інструмент, тим швидше настане втома під час роботи. Середня вага побутових модифікацій складає 0.7-1.5 кг. Моделі, що важать від 2 кг і більше відносяться до професійних.

Виробник

Кращими електростеплерами і цвяхозабивачами можна вважати моделі марок AEG, Bosch, DeWALT, Bostitch, Hitachi, Makita, Milwaukee, Stanley, Metabo, Mighty Seven, Paslode та інші. Деякі є спеціалізованими виробниками таких інструментів. Це надійна продукція, з якісним збиранням і якісними матеріалами. Найдорожчі моделі найчастіше підходять тільки для професійного використання, а інструмент з більш низьким цінником цілком можна купувати для домашнього застосування.

Дешевшими будуть інструменти брендів Einhell, Forte, Grone, Intertool, Miol, Novus, Sigma, Stark, Sturm, Topex, YATO, Сталь. Вони цілком можуть підійти для періодичного вжиття в побуті або на дачі. Розкид якості дуже великий. Трапляються моделі, які не витримують навіть найменшого навантаження і виходять з ладу.

Відгуки про статтю