Як вибрати фен або укладальник для волосся

Вид

Побутовий – малопотужний прилад із скромним функціоналом. Призначений для домашнього застосування.

Дорожній – має невелику потужність та розміри. Така модель не займає багато місця у валізі або дорожній сумці. Дозволяє тільки висушити волосся без надання їм певної форми. Насадки у комплекті йдуть досить рідко. Оптимальний вибір для тих, хто часто подорожує та їздить у відрядження.

Професійний – потужніший і надійніший за побутовий фен, характеризується широким набором функцій. Багато професійних моделей мають велику кількість насадок, режимів та швидкостей. У той же час така модель дорожча та важча. Використовується стилістами та перукарями.

Настінний – стаціонарний фен, зі спеціальною підставкою. Використовується в готелях, спортивних залах та спа.

Фен-капюшон – капюшон, який з'єднаний з мотором, що накачує в нього повітря. Дає можливість сушити волосся одночасно по всій поверхні голови. При цьому можна займатися своїми справами, наприклад фарбувати нігті або читати книгу.

Тип

Звичайний – потужний фен, який найчастіше оснащений як мінімум двома насадками: концентратором та дифузором. До цього виду належать побутові, напівпрофесійні та професійні моделі, які служать не тільки для висушування волосся, але і для укладання .

Фен-щітка – маленький циліндричний фен, на кінці якого розміщена спеціальна щітка для укладання волосся. Зазвичай такі фени мають низьку потужність. У комплекті буває кілька додаткових насадок. Такі моделі підходять для укладання короткого волосся та волосся середньої довжини.

Щипці для завивки, випрямляч , стайлер – об'єднуються в одну групу, оскільки для укладання використовуються нагрівальні насадки (щипці) або пластини (випрямляч і стайлер) без повітряного потоку.

Потужність

Від цього параметра залежить швидкість потоку повітря та кількість режимів. Чим потужніший пристрій, тим швидше воно впорається зі своїм завданням. У той же час зростає ціна фена та витрата електроенергії.

Потужність безпосередньо залежить від типу фена:

  • побутові – 1200-2000 Вт;
  • професійні – 2000-2500 Вт та більше;
  • дорожні – 600-1200 Вт;
  • настінні – 1200-2000 Вт;
  • фени-капюшони – 600 Вт.

При виборі побутового фена не варто звертати увагу на найвищу потужність, оскільки це може позначитися на здоров'ї вашого волосся. Найбільш підходящий варіант з цієї точки зору – 1600 Вт. Також має значення тип волосся: для тонкого або сухого вибирають малопотужну модель (до 1300 Вт), для густої та довгої шевелюри краще взяти пристрій з високими параметрами потужності (від 1600 Вт).

Оптимальна потужність дорожнього фена– 1200 Вт, так як такий фен буде компактного розміру, а за потужністю не поступається звичайному фену.

Насадки

Концентратор – створює потужний потік повітря для сушіння кінчиків волосся.

Дифузор – кругла насадка із «шипами», надає зачісці обсягу.

Вибираючи такі насадки, як щипці або випрямлячі, добре, якщо вони матимуть керамічне покриття, більш щадне до волосся, ніж металеве.

Режими

Найчастіше кількість режимів залежить від вартості фена. Зручно, коли кожен режим регулюється кнопкою. Крім температурних режимів, доступні інші. Розглянемо деякі з них.

Подача холодного повітря – дає можливість покращити укладання волосся. Поєднання гарячого і холодного повітря робить волосся еластичним і в той же час довго зберігає свою форму.

Іонізація – завдяки цій функції волосся насичується негативно зарядженими частинками (іонами). В результаті пасма менше розпушуються, плутаються і брудняться, стають більш блискучими. Іонізація знімає статичну електрику з волосся. Така опція корисна для власників сухого, слабкого та тьмяного волосся, а також при частому використанні фена (кілька разів на тиждень).

Обережне сушіння – дозволяє уникнути пересушування волосся, але процес займає досить багато часу.

Турбо – дає можливість швидко висушити голову.

Еко – забезпечує середнє нагрівання повітря і цим економить електроенергію.

Парозволоження – іноді фен може мати резервуар для води, який утворює пару для легкого укладання волосся. Ця функція корисна, якщо нею користуватися час від часу, оскільки висока температура пари негативно впливає на волосся.

Іонізація або турмалінове покриття насадок – завдяки цій функції волосся насичується негативно зарядженими частинками. Спірне питання щодо того, чи це приносить якусь користь для споживача. Розробники ж стверджують, що за наявності даної функції волосся менше розпушується і стає більш блискучим.

Кількість температурних режимів та швидкостей

Дані параметри впливають на експлуатаційні властивості фена. Чим більше температурних режимів і швидкостей обдування, тим ширші можливості влаштування і тим простіше підібрати потрібний варіант для будь-якого типу волосся. У той самий час зростає вартість фена.

У найпростіших моделях передбачено один температурний та швидкісний режим. Більшість приладів оснащено 2-3 режимами (гарячий/холодний, гарячий/теплий/холодний) та 2 швидкостями обдування.

Швидкість повітряного потоку

Параметр, від якого залежить швидкість сушіння волосся, крім температури повітря. Вважається, що краще сушити потужним потоком прохолоднішого повітря. Залежить від потужності фена та використовуваної насадки. Концентратор збільшує швидкість повітряного потоку.
Хорошим показником вважається швидкість від 140 км/год.

Особливості

AC мотор

Двигун змінного струму. На відміну від двигуна постійного струму (DC) може постійно працювати протягом тривалого часу, а також створює сильний повітряний потік. AC двигуном оснащуються професійні фени. При одній і тій же потужності моделі з двигуном змінного струму будуть більш продуктивними та довговічними, ніж аналоги з двигуном DC.

Складна ручка

Робить пристрій компактнішим. Наявність складної ручки – ознака дорожніх моделей. Але складана ручка менш надійна, ніж проста.

Знімний фільтр – затримує волосся та пил, які могли б потрапити всередину фена. Продовжує термін експлуатації приладу. Знімний фільтр оснащуються професійні моделі.

Автовідключення – захищає фен від перегріву. При перевищенні допустимої температури нагріву або після закінчення певного інтервалу прилад автоматично вимикається. Така опція продовжує термін служби пристрою та дозволяє заощадити електроенергію.

Протиковзка ручка – забезпечує надійне утримання фена у руці. Робить роботу з приладом зручнішою.

Петля для підвішування – дає можливість підвісити фен на гачок для розміщення у спальні, ванній або іншому зручному місці. Зазвичай така петля знаходиться на шнурі поблизу ручки.

Можливість перемикання напруги – дозволяє використовувати пристрій у будь-якій країні світу. Стане в нагоді любителям подорожей.

Дисплей – відображає інформацію про роботу фена, включаючи температуру повітря, поточний режим, рівень заряду батареї. Але такі фени обійдуться дорожче за класичні аналоги. Дисплей зустрічається в деяких професійних та настінних моделях.

Комплектація

Випрямляч (праска) – призначений для вирівнювання волосся. Перетворює кучері на прямі пасма.

Гребінець – входить до комплекту деяких дорожніх фенів.

Сумка/футляр – оберігає фен та насадки від пилу та забруднень, полегшує їх зберігання та транспортування.

Вага

Цей параметр враховується при покупці дорожнього фена. Чим легше така модель, тим простіше використовувати її в подорожі і перевозити. Вага більшості побутових та професійних фенів становить не більше 1 кг.

Оснащення

Фен може мати такі приємні дрібниці: дисплей, автоматичне обертання насадки, складну ручку, обертання шнура, захист від перегріву, автоматичне змотування шнура, індикацію включення та готовності до роботи, петлю для підвішування та інше.

Виробник

Групу найбюджетніших виробів складає продукція Delfa, Clatronic, Elenberg, Maestro, Saturn, Scarlett, Vitek, West, Aurora, Maxwell, Mirta, Orion, Rotex, Viconte, Мікма, Supra. Як правило, це найбільш низькоякісні фени з мінімальними функціями та оснащенням. Складання та матеріали виготовлення залишають бажати кращого: часто тріскається пластик від падінь виробу, ламаються кнопки та кріплення, сам по собі корпус скрипить.

Хорошим співвідношенням ціна-якість володіють товари марок AEG, Binatone, Bosch, Braun, Panasonic, Philips, Rowenta, Fagor, Remington, Zelmer. Це популярні виробники побутової техніки, які забезпечують гідну сервісну підтримку своїх продуктів. Фени цих фірм виконані з якісних матеріалів, а стайлери та випрямлячі оснащуються керамічними, турмаліновими та іншими пластинами. Такі вироби зазвичай мають багатий функціонал, що також позначається на їх вищій вартості. Однак серед усіх моделей якісних брендів можна підібрати бюджетні варіанти, які будуть також надійними та довговічними в роботі.

До групи професійного обладнання входять фени та стайлери Moser, Wahl, Valera, BaByliss, GA.MA, Gamma Piu та інші. Ці пристрої забезпечують максимальну якість та довговічність роботи, оскільки розраховані на великі навантаження у перукарнях та салонах. У розробці моделей часто беруть участь стилісти та майстри-перукарі, тому ці фени відрізняються особливо зручною ергономікою та дизайном. Такі вироби зазвичай потужніші і коштують дорожче інших. Також можуть застосовуватися і в домашніх умовах, однак слід пам'ятати, що регулярне використання потужних фенів та випрямлячів шкідливе для здоров'я волосся.

Відгуки про статтю

Почему фены сатурн отнесли к бюджетным и как-то пренебрежительно? У нас даже в салоне их используют. Зря так. Я б советовала.

Марка Saturn никогда не являлась специализированным производителей фенов или других приборов для укладки. Использование их в вашем салоне, к сожалению, не повышает качества продукции этого бренда.

Фен-щетка это интересно, куплю себе такой!