Як вибрати фільтри для води

Тип очисника

Фільтр пристрій, призначений для знезараження і очищення води від механічних часточок, хлору, заліза, важких металів, мікроорганізмів та інших шкідливих впливів. В деяких фільтрах передбачена функція пом'якшення води.

Залежно від виду і продуктивності фільтру вода після очищення або надходить безпосередньо в кран, або накопичується в спеціальну ємність.

Зм'якшувач різновид фільтру, який використовується для зниження жорсткості води. Така вода сприяє утворенню накипу на стінках посуду, труб, побутової техніки, що призводить до її поломки.

Вид фільтра

Передфільтр (фільтр попереднього очищення) – застосовується для очищення води від механічних часточок. Зазвичай він встановлюється в водопровідні труби на вході в квартиру або перед пральною (посудомийною) машиною. Як правило, має одну ступінь очищення, але зустрічаються кілька ступенів очищення. Деякі моделі використовують для очищення навіть гарячої води.

Передфільтр з редуктором різновид передфільтра з клапаном, що знижує тиск. Це пристосування захищає техніку від різких перепадів тиску. Досить часто такі фільтри оснащуються манометром.

Постфільтр – призначений для доочищення води і застосовується в разі, коли вода вже пройшла первинне очищення. Актуальний для води, яка застоюється в трубах або накопичувальних ємностях. Як правило, постфільтри бувають вугільними.

Під мийку використовується для отримання якісної питної води. Вбудовується у водопровідну систему під раковиною, а на мийку виводиться окремим краном. Має два-три і більше ступеня очищення. Монтаж такої системи досить складний, тому слід звернутися до сантехніка.

На мийку (або «поруч з мийкою») – застосовується в тому випадку, коли немає бажання врізати фільтр в водопровідну систему. Фільтр розміщується на мийці і підключається до водопровідного крану за допомогою спеціального перехідника. Очищена вода, як і в випадку з фільтром «під мийку», подається через додатковий кран.

Насадка на змішувач монтується безпосередньо на водопровідний кран, при цьому вода під напором проходить через фільтр. До переваг слід віднести простоту пристрою, невисоку ціну, компактні розміри. Недоліки: необхідність підключення і відключення пристрою при кожному використанні, низька швидкість фільтрації.

Глечик – ємність, в якій вода без напору проходить через картридж. Набув широкого поширення в побуті через низьку ціну і простоту пристрою. Недоліки – невеликий ресурс картриджа, обмеженість ємності і наповнення її вручну. До того ж, для очищення води буде потрібно якийсь час (5-10 хвилин). Для сім'ї з 3-х і більше осіб невідповідний варіант.

Мобільний ємність (фляга або пляшка), куди наливається призначена для очищення вода. При цьому фільтр встановлений в «кришці» ємності. При натисканні на стінки ємності, вода проходить через фільтр і тим самим очищується від шкідливих домішок. Оптимальний варіант для туристичних походів.

Диспенсер (підлоговий або настільний) ємність, куди наливається вода, що очищається (глечик принцип) або надходить з водопроводу. При проходженні через фільтруючий елемент, очищена вода скупчується в нижній частині ємності.

Диспенсер оснащується краном (кранами), через який подається питна вода. Зустрічаються моделі, які здатні нагрівати (охолоджувати) очищену воду. Оптимальний варіант для офісів та інших місць громадського користування.

Для техніки використовується для очищення води, що надходить в побутову техніку. Монтується в гнучкий шланг з'єднання. Захищає від накипу посудомийні і пральні машини. Крім цього, такий фільтр пом'якшує воду, тим самим сприяє економії миючих засобів.

Важливо: Деякі диспенсери і системи електрохімічного очищення підключаються до електромережі. В цьому випадку слід звернути увагу на показник потужності, необхідної для нагріву / охолодження води або забезпечення електрохімічної реакції.

Призначення

Холодна вода (до +35 ... + 40 ° С) більшість фільтрів призначені для очищення води цієї температури.

Гаряча вода (більш +40 ° С) використовуються тільки спеціальні фільтри. Інакше використання звичайних фільтрів для холодної води може призвести до негативних результатів – потрапляння шкідливих речовин, що накопичилися в картриджі в «очищену» воду, швидкий знос самого картриджу, так як гаряча вода центрального водопостачання більш «брудна», ніж холодна.

Вид зм'якшувача

Хімічний пом'якшення проводиться способом іонного обміну. Конструкція цього пристрою досить громіздка, проте для побутової техніки існують спеціальні компактні моделі. Недолік – потреба в технічному обслуговуванні пристрою, так як смола, за допомогою якої і відбувається пом'якшення, з часом втрачає свої властивості.

Магнітний пом'якшення проводиться за допомогою магнітного поля. Конструкція цього пристрою: циліндр, в середині якого знаходиться магнітний елемент. Магнітний пом'якшувач монтується в магістральну трубу і не вимагає обслуговування після установлення.

Очищення

Механічне застосовується для очищення води від механічних часточок (іржа, пісок, прядиво). Це базовий етап і є обов'язковим для будь-якої фільтрації – як для пиття, так і для побутових потреб (передфільтр). Механічний фільтр – це сітка з пластику або металу.

Електрохімічне використовується для очищення води від мікроорганізмів, органічних речовин і важких металів. Це досягається за допомогою хімічних реакцій під дією електричного поля. Такі системи мають високу ціну, але це компенсується гарною продуктивністю (кілька десятків літрів на годину) і відсутністю змінних картриджів.

Сорбційне застосовується для очищення води від фенолу, бензолу, толуолу, хлору, пестицидів, нафтопродуктів. Це один з етапів очищення. В якості сорбенту виступає активоване вугілля та інші пористі матеріали. Згодом сорбент виробляє свій ресурс і його слід замінити (не рідше двох разів на рік).

Іонообмінне застосовується для очищення води від іонів важких металів (мідь, залізо, свинець, нікель, кадмій і т.д.). Здійснюється іонообмінними смолами або іншими волокнистими матеріалами з іонообмінними властивостями. Згодом дія смол слабшає, в зв'язку з чим необхідно міняти картридж або проводити їх регенерацію.

Ультрафіолетове використовується для очищення води від шкідливих бактерій. Це забезпечується вбудованою УФ-лампою.

Ступені очищення

Від кількості ступенів очищення фільтра залежить якість очищеної води. Якщо передфільтри мають один ступінь (механічна), то для отримання питної води потрібно 3-4 ступені (включаючи іонний обмін, сорбцію, ультрафіолет).

Зворотний осмос – застосовується для опріснення і максимального очищення води. Ця система має 5-7 ступенів очищення, включаючи три ступені сорбційної (гранульованим, брикетованим і кокосовим вугіллям) з подальшою мінералізацією очищеної води.

Головна щабель – зворотноосмосна мембрана з мікроскопічними порами, що пропускає тільки молекули води. Перевага – ідеальне очищення води. Недоліки: висока вартість і низька продуктивність (до 20-25 літрів на добу).

Функції

Нагрівання і охолодження води – змінює температуру очищеної води. Таку функцію мають тільки підлогові і настільні диспенсери.

Мінералізація застосовується після очищення методом зворотного осмосу, так як в цьому випадку з води видаляються не тільки механічні домішки, але й іони металів, що входять до складу мінеральних солей. Вбудований мінералізатор насичує воду корисними речовинами.

Збагачення киснем здійснюється деякими диспенсерами. Така вода зовні виглядає як газована, але не має кислого присмаку (відсутній вуглекислий газ). Така функція зустрічається досить рідко.

Оснащення

Помпа пристрій для підвищення тиску води. Необхідний для деяких систем зворотного осмосу. При недостатньому тиску води без помпи ця система перестає працювати.

Окремий кран пристрій, через яке подається очищена вода. Як правило, їм оснащуються встановлені під мийкою системи.

Манометр – прилад для вимірювання тиску. Зазвичай він входить до комплектації фільтрів з редуктором, які знижують тиск в системі. Деякі моделі мають два манометри – на вході і на виході, що дозволяє відстежувати падіння тиску води.

Календар заміни фільтра вбудована система для відстеження часу для наступної заміни фільтра: вказує дату зміни картриджа, або електронний прилад, що подає сигнал про необхідність заміни фільтруючого модуля.

Прозорий корпус робить видимим процес фільтрації і дозволяє оцінити ступінь забруднення фільтра. В основному прозорі бувають глечики.

Також в комплектацію може входити фільтруючий модуль (в цьому випадку немає необхідності шукати відповідний пристрій), накопичувальна ємність (для зворотноосмосних і дистиляційних систем).

Відгуки про статтю

Хотел поблагодарить вас! Я с помощью данной статьи, смог подобрать себе наиболее подходящую модель фильтра.

Искренне рады, что смогли Вам помочь с выбором :)