Як вибрати фотоспалах

Тип

Спалахи ділять залежно від конструктивного виконання на наступні типи:

 • звичайний – призначений для освітлення предмету під час звичайної зйомки, має один випромінювач;
 • дволамповий – має два випромінювачі, призначений для макрозйомки; завдяки спроможності регулювати напрямок ламп, дає можливість вибирати освітлення предмета;
 • кільцевий – випромінювач виготовлений у вигляді кільця, завдяки чому можна дсягти рівномірного освітлення без тіней;
 • для підводної зйомки – спеціальні фотоспалахи для роботи під водою.

Провідне число

Провідне число – один з головних параметрів. Коливається в межах від 8 до 110 м та показує, наскільки спалах висвітлює предмет зйомки. Тобто це максимальна відстань, з якої можна буде зробити правильно експонований кадр при ISO 100 та при діафрагмі 1.

 • 10-12 – характерно для вбудованих спалахів компактних фотокамер;
 • 17-20 – для дзеркальних фотокамер;
 • 20-50 – для зовнішніх фотоспалахів (середня потужність);
 • 50-60 і більше – для потужних спалахів.

Тип TTL

TTL – другий за важливістю параметр у виборі спалаху. Автоматично оцінює освітлення та на підставі цього виставляє необхідну потужність спалаху для отримання якісного фото. Різні виробники використовують різні режими TTL.

 • ADI-TTL – використовується у фотокамерах Sony і Minolta.
 • D-TTL і i-TTL – використовується у фотокамерах Nikon.
 • E-TTL і E-TTL II – використовується у фотокамерах Canon.
 • P-TTL – використовується у фотокамерах Pentax.
 • S-TTL – використовується у фотокамерах Sigma.

Zoom

Zoom дозволяє регулювати кут освітлення фотоспалаху.

 • автоматичний Zoom – автоматично підлаштовує кут освітлення спалаху під кут огляду об'єктива фотокамери;
 • ручної Zoom – дозволяє самостійно регулювати кут освітлення та вибирати світло спалаху. Більше підходить для людей, що професійно займаються фотографією.

Поворотна голівка

Поворотна голівка зручна для зміни напрямку світлового потоку. Дозволяє пом'якшити тіні за об'єктом і забезпечити більш природний вигляд на знімку.

Режим стробоскопа

Не всі спалахи мають цю функцію. Вона дозволяє отримати кадр з декількома зображеннями рухомого предмету на одній фотографії. Можна робити цікаві, незвичайні фото.

Черевик

На корпусі фотокамери розташоване спеціальне кріплення для спалаху (черевик). Найчастіше сумісними виявляються фотокамери та спалахи від одного виробника.

Існують також універсальні фотоспалахи, які підходять для роботи із практично будь-якими камерами.

Деякі недорогі та старі моделі фотоспалахів можуть за високої напруги пошкодити фотокамеру іншого виробника, тому слід обирати спалах того ж виробника, що й фотоапарат.

Виробник

До групи бюджетних фотоспалахів можна віднести продукцію китайських та місцевих виробників: Arsenal, Kaiser, Elfo, Falcon, Mircopro, YongNuo. Ці спалахи зазвичай найменш надійні, особливо за тривалої експлуатації у фотостудії. Однак, слід зазначити, що більшість таких студійних спалахів підійдуть для фотографів-початківців та домашніх студій. У них зазвичай провідне число менше, порівняно зі спалахами популярних виробників.

Вдалим поєднанням ціна-якість відзначаеться продукція популярних марок: Nikon, Canon, Sony, Olympus, Panasonic, Samsung, Pentax. Але ці виробники випускають фотоспалахи тільки під свої власні камери, тобто вони популярні серед користувачів конкретних марок фотоапаратів. Проте забезпечують споживачеві високу якість, надійну гарантію та відмінний рівень сервісного обслуговування у багатьох містах.

Також до групи якісних спалахів можна віднести Metz, Sigma, Nissin, Rime Lite, Sunpak, Goldenshell. Це менш популярні бренди серед широких мас, однак відомі в колах фотолюбителів і професійних фотографів. За якістю вони не поступаються відомим торговим маркам (наприклад, Nikon або Canon), тоді як вартістю можуть відрізнятися в меншу сторону. Переплата за бренд у таких спалахів буде меншою.

Окремою групою стоять професійні фотоспалахи для студій. Найбільш популярні марки: Bowens, Hensel, Ace Concept та інші. Це дуже якісні, надійні пристрої, здатні працювати тривалий час за умов активної експлуатації. Подібне обладнання варто купувати, якщо ви плануєте оснащувати фотостудію для роботи.

Відгуки про статтю

Хм... а на сайте linkphoto советовали вспышки yongnuo. Вроде как они хорошие, несмотря на низкую стоимость.

Нельзя сказать, что они совсем плохие, но проигрывают фирменным.