Як вибрати фритюрницю

Фритюрниця – кухонний прилад для обмаження продуктів у фритюрі (олії або тваринний жир). Дозволяю приготувати картоплю фрі, Фритюрница – кухонное устройство для обжарки продуктов во фритюре (масле или животном жире). Позволяет готовить картофель фри, понички, чіпси, біляші, рибу, м'ясо або овочі в клярі.

Потужність

Залежить від розміру фритюрниці і наявності додаткових функцій. Чим вище потужність, тим швидше нагрівається олія, а відповідно, прискорюється приготування їжі.

Цей показник знаходиться в діапазоні від 600 до 2500 Вт, в середньому слід орієнтуватися на потужність 1800-2000 Вт. Варто враховувати, що потужність безпосередньо пов'язана з об'ємом чаші: 1200 Вт (чаша на 1 л), 1800 Вт (2 л), 2200 Вт (4 л).

Об'єм олії

Ця характеристика дозволяє оцінити кількість олії, що поміститься у чашу фритюрниці. У різних моделях об'єм чаші становить 0.5-5 л, а професійні пристрої мають чашу на 10-12 л. Деякі виробники вимагають, щоб кількість олії було залито строго за інструкцією – ні більше, ні менше. Найбільш зручна та практична фритюрниця з об'ємом 2 л.

У разі вибору пристрою за цим показником слід виходити з кількості членів сім'ї.

Орієнтовний об'єм чаші для олії:

  • для 1-2 осіб – 0.5-1 л;
  • для 3-4 осіб – 1.5-2 л;
  • для 5 осіб – 2.5 л.

Чаша може бути покрита емаллю або антипригарним покриттям. Антипригарне покриття дорожче, але набагато зручніше, оскільки картопля не прилипає до поверхні і такий пристрій легше мити.

Краще вибирати модель із знімною чашею, це значно полегшить процес очищення фритюрниці.

Місткість

Цей параметр визначає максимально можливу кількість сирих продуктів, яка може обробити фритюрницю за один раз. Вагається в межах від 0.25 до 1.6 кг. Найбільш зручний варіант – фритюрниця на 1 кг (приготовленої їжі вистачить на 3-4 особи). При цьому в процесі приготування вага продуктів зменшується. Наприклад, для приготування 1 кг картоплі фрі необхідно завантажити 1.2 кг сирої картоплі.

Не слід плутати місткість з об'ємом чаші для олії, хоча вони пов'язані один з одним. Так, місткість моделей із чашею на 1.5-2 л коливається в межах 1-1.2 кг.

Не варто гнатися за фритюрницями з великою місткістю, тому що вони мають значні габарити, вагу, вартість, а також споживають багато електроенергії.

Фільтри

Наявність фільтра від запахів і олійного фільтра – дуже важливий показник при покупці фритюрниці, оскільки від нього залежить, як можна буде використовувати олію, а також чи будуть потрапляти запахи з пристрою в навколишнє середовище.

Фільтри від запобігання запахів, в свою чергу, діляться на:

  • Знімні – вимагають періодичної заміни, що і є їх основним недоліком. Перевага – краще фільтрують запахи. Їх вартість не так вже й велика.
  • Стаціонарні – не потребують заміни, але їх потрібно мити після кожного використання. Недолік – гірше затримують запахи під час приготування їжі.

Олійні фільтри зазвичай не йдуть в комплекті і їх потрібно купувати окремо, але вони значно спрощують процес приготування їжі. Такі фільтри дозволяють очищувати олію від непотрібних специфічних запахів (наприклад, після смаження риби) і повторно на ньому готувати іншу страву.

Тип управління

Механічний – температура і час виставляються за допомогою круглих поворотних перемикачів. Такий варіант простіше у використанні і дешевше, якщо порівнювати його з електронним управлінням.

Електронний – температура і час виставляються за допомогою кнопок, має дисплей, іноді – сенсорну панель управління. Такий варіант дорожче і складніше в експлуатації.

Оснащення

Закритий ТЕН – зустрічається у більшості фритюрниць. Цей нагрівальний елемент підвищує вартість пристрою. Але краще вибрати саме таку модель, оскільки її обслуговування буде набагато простіше, ніж фритюрниці з відкритим нагрівальним елементом.

Система для зливу олії – дає можливість без проблем злити олію через спеціальний отвір в будь-який посуд.

Контейнер для олії – часто йде в комплекті з системою для зливу олії. Після використання рослинну олію можна злити в контейнер для зберігання, прикріплений до дна фритюрниці.

Оглядове віконце – скляний отвір, що дозволяє спостерігати за приготуванням їжі у фритюрниці. Дуже зручний пристрій, завдяки якому не потрібно постійно відкривати кришку і боятися обпектися.

Знімна чаша – значно полегшує процес очищення фритюрниці.

Таймер – дозволяє задавати час приготування страви. Після завершення процесу готування видає звуковий сигнал, а в деяких фритюрницях передбачено функцію автовідключення.

Холодне дно – запобігає пригоранню продуктів та довше зберігає смакові властивості олії. Це досягається за рахунок підтримки зниженої температури між дном та нагрівальним елементом.

Індикатор заміни масла – інформує користувача про те, що масло стало непридатним для використання («паленим») і потребує заміни. Передбачено у фритюрницях з електронним управлінням.

Індикатор заміни фільтра – повідомляє про вичерпання ресурсу фільтра та необхідність його заміни. Зустрічається у пристроях з електронним керуванням.

Індикатор нагрівання – інформує користувача про те, що фритюрниця увімкнена або досягла робочої температури.

Блокування кришки – запобігає включенню фритюрниці з відкритою кришкою і не дозволяє відкрити пристрій під час приготування страви. Ця опція захищає від опіків і особливо корисна, якщо в сім'ї є маленькі діти.

Нековзні ніжки – запобігають перекиданню фритюрниці і тим самим роблять її використання безпечнішим.

Приготування фондю – розширює функціонал фритюрниці. Такі пристрої постачаються вилочками, на які нанизують продукти для занурення в чашу з гарячою олією. Фондю готується при відкритій кришці.

Два кошики дозволяють одночасно готувати різні страви. При цьому процес смаження прискорюється завдяки розподілу інгредієнтів на невеликі порції. А деякі пристрої дають можливість використовувати половину завантаження – вони мають два контейнери для масла.

Захист від перегріву – автоматичне відключення приладу під час досягнення олією критичної температури. Оберігає фритюрницю від загоряння та поломки.

Антипригарне покриття – запобігає пригоранню та прилипанню їжі до чаші. Такий пристрій набагато легше мити, ніж фритюрницю з чашею, покритою емаллю.

Відсік для шнура – полегшує зберігання фритюрниці, а також виключає переломи та перегини кабелю. Деякі моделі оснащені шнуром, що знімається, який простіше очистити від забруднень.

Також зустрічаються аерофритюрниці (мультипечі), які дозволяють готувати страви з мінімальною кількістю олії чи жиру. Принцип роботи таких пристроїв – вплив на продукти розпеченого повітря. В результаті їжа виходить більш корисною та здоровою. Але ці прилади коштують недешево.

Виробник

Фритюрниці марок Aurora, Clatronic, Orion, Sinbo, Vitek та інших китайських/місцевих брендів відрізняються наступними недоліками: дешевий пластик і погана збірка, також можна відзначити, що часто підтікає олія, фільтри не утримують запахи, оглядове віконце якщо і є, то пітніє і втрачає своє призначення. Можливо, така продукція і прослужить довго, адже використання фритюрниці не можна назвати щоденним, однак навряд чи зробить процес приготування їжі легким і приємним.

Відмінним співвідношенням ціна/якість мають вироби AEG, Delonghi, Moulinex, Philips, Tefal. Такі фритюрниці коштують дорожче, але повністю виправдовують свою вартість. Лідерами серед виробників можна назвати Philips і Tefal. Ці бренди забезпечують привабливі характеристики: приготування без олії, потужність в поєднанні з вдалим дизайном, якісне складання і миття (наприклад, деякі дешеві фритюрниці можна мити в посудомийній машині). Якісна і багатофункціональна фритюрниця може використовуватися для приготування різних страв крім картоплі: м'ясо, крильця, креветки та інше.

Слід пам'ятати, що смажена їжа шкідлива для здоров'я, і яка б не була надійна фритюрниця, використовувати її постійно не варто.

Відгуки про статтю

Все доступно и понятно описано. Спасибо. Будем подбирать, согласно описанию.

Фритюрница - это просто клааасс))) Мы так давно о ней мечтали с мужем, что решили больше не откладывать и в этот же момент начали искать подхоядщую модель. Покупка удалась, жаль, что не решились раньше)