Як вибрати гамак

Вид

Гамак – ложе для відпочинку і сну, яке є прямокутним шматком тканини або плетеної сітки, підвішений за два протилежних кінці до дерев або інших опор.

Гамак з двома поперечними брусками – на відміну від звичайного гамака провисає менше і більш зручний для прийняття сонячних ванн. Крім цього, бруски запобігають згортанню тканини та збільшують термін служби гамака. Такий гамак розгойдується сильніше, ніж звичайний, створюючи ефект гойдалок. Разом з тим, в складеному вигляді він займає більше місця, ніж звичайний гамак і коштує дорожче.

Важливо: довжина брусків повинна бути рівною ширині гамака.

Дитячий гамак – відрізняється від звичайного гамака меншими розмірами, дрібною сіткою і яскравим забарвленням.

Крісло-гамак (підвісний стілець) – з вигляду нагадує звичайний гамак, але має менший розмір і призначений для відпочинку сидячи. На відміну від гамака крісло підвішується до одної опори та має один поперечний брусок.

Максимальне навантаження

Гранично допустима вага людини, при якій можна безпечно користуватися гамаком. Більшість моделей розраховані на вагу 100-120 кг. Максимальне навантаження визначається матеріалом, з якого виготовлений гамак:

 • бразильський горіх – до 180 кг;
 • ротанг – 120-130 кг;
 • бавовна – до 160 кг;
 • синтетика – до 120 кг;
 • парашутний шовк – 150-200 кг.

Місткість

Залежно від максимально можливого навантаження бувають такі гамаки:

 • дитячі (1-2 місця) – до 80 кг;
 • дорослі (1 місце) – до 120 кг;
 • сімейні (2-3 місця) – до 200 кг.

При виборі гамака необхідно виходити з ваги користувача (користувачів), але при цьому гамак повинен мати запас міцності.

Розміри

Довжина гамака залежить від зросту людини, а ширина – від кількості місць. Наприклад, стандартні розміри одномісного гамака для користувача вагою до 100 кг складають:

 • довжина – 2 м;
 • ширина – 1.5 м.

Тип полотна

Сітка – застарілий варіант, сьогодні зустрічається рідко. Це пов'язано з недостатньою міцністю (витримує 80-100 кг) і низькою комфортністю такого гамака – сітка впивається в шкіру. Щоб користуватися цим гамаком, необхідно підстелити матрацик.

Плетене дерево – міцне, зручне та ефектне на вигляд. Матеріалом для цього служить бразильський горіх, вербові гілки, ротанг й т.д. При виборі гамака з плетеного дерева слід звернути увагу на якість і характер переплетення – воно повинно бути дрібним.

Тканина – зустрічається найчастіше. При цьому використовуються такі матеріали:

 • мішковина – дешева, міцна і надійна, але жорстка і кілка. Щоб користуватися таким гамаком, необхідно постелити додаткове покриття;
 • бавовна – приємна на дотик, екологічна, міцна, красива, але нестійка до дії сонця (вигоряє) і вологи, що може привести до утворення цвілі. Такий гамак необхідно вчасно сушити та оберігати від прямого попадання сонячних променів. Оптимальний варіант для тераси;
 • синтетика (нейлон, поліестер) – стійка до впливу води, швидко сохне, але більш жорстка, ніж бавовна. Гамак з синтетики підійде для відкритого простору;
 • парашутний шовк – міцний, м'який, легкий, повітропроникний матеріал. Крім цього, він не вбирає вологу, швидко сохне, в згорнутому вигляді займає мало місця. Ідеально підходить для гамаків.

Важливо: якісна тканина для гамака повинна пропускати повітря і не дратувати шкіру.

Оснащення

Каркас – дозволяє встановлювати гамак в будь-якому місці, оскільки він замінює традиційні опори – дерева. На гамаки з каркасом можна влаштовувати навіси, сходи приставні столики та інші додаткові пристосування. Такий гамак добре розмістити біля басейну.

Навіс – захищає людину і полотно гамака від дощу і сонячних променів. Гамаки більш комфортні, але і габаритні.

Москітна сітка – захищає людину від комах. Зустрічається в гамаках, які використовуються для туризму або риболовлі.

Поради

 • Перш за все необхідно оцінити зручність і надійність гамака, зокрема – міцність поперечних брусків і каркаса, якщо вони є.
 • Слід пам'ятати два головні недоліки гамака: він легко загортається, перетворюючись в «кокон», з якого непросто вибратися або, навпаки, погано утримує людину.
 • Велике значення мають способи підвішування гамака. Крім дерев можна використовувати колони або стінки (наприклад, на терасі), а також спеціальні стійки, що дозволяють встановити гамак в будь-якому місці. Для крісла-гамака необхідна міцна гілка дерева або стельова балка тераси.
 • При виборі місця для гамака необхідно враховувати хід сонця і пориви вітру.
 • Висота кріплення гамака повинна становити 150-170 см від землі, а діаметр опори – не менш 200 мм.

Виробник

Непоганим вибором стануть гамаки фірм Garden4You, Grilly, KingCamp, Nordway, Outventure, Sprinter, Totem, Кемпінг. Вони займають середній і нижній ціновий сегмент. В цілому виготовляються з непоганих матеріалів, проте часто ламаються деталі та кріплення, а тканина швидко втрачає первинний вигляд.

Кращими гамаками вважається продукція спеціалізованих виробників Arlio, Cacoon, La Siesta, а також Amazonas і Snugpak. Вони відрізняються довговічними матеріалами, якісним виконанням. Коштують помітно дорожче, проте виправдовують свою ціну.

Окремо варто відзначити гамаки марки ОСТ-ФРАН – це преміум-сегмент серед гамаків. Дерев'яні конструкції, дуже дорогі тканини, а також помітна націнка за бренд – відмінні риси моделі.

Відгуки про статтю