Як вибрати гарнітуру

Вид

Дротові гарнітури являють собою навушники з мікрофоном. Найчастіше навушники в таких гарнітурах виготовлені у вигляді затичок або вкладишів, а мікрофон знаходиться на дроті трохи нижче.

Частина гарнітур випускаються фірмами-виробниками телефонів та можуть під'єднуватися тільки за допомогою рідного гнізда. Деякі компанії випускають універсальні гарнітури, які під'єднуються за допомогою стандартного роз'єму 3.5 мм.

Основними перевагами є невисока ціна та можливість використання з будь-яким телефоном – навіть застарілої моделі. Недолік – особливість конструкції мікрофона додає зайві шуми, наприклад, коли він торкається одягу.

Bluetooth-гарнітури – бездротові гарнітури, що під'єднуються до телефону за допомогою модуля бездротового зв'язку Bluetooth. Перевага – надають більший комфорт та свободу дій за рахунок відсутності дротів. Недоліки: вища вартість, необхідне зарядження акумулятора.

Слід зазначити, що дротові гарнітури поступово поступаються місцем Bluetooth-гарнітурам як більш комфортним та сучасним. Розглянемо далі особливості бездротових гарнітур.

Версії Bluetooth:

  • 2.0 – варіант, що застаріває;
  • 2.1 – додано більш низьке енергоспоживання;
  • 3.0 – збільшена швидкість передавання даних до 24 Мбіт/с, що можна порівняти з Wi-Fi;
  • 4.0 – об'єднала всі попередні переваги;
  • 4.1 – додався збільшений радіус дії.

Тип

Bluetooth-гарнітура може бути реалізована у двох видах.

Моногарнітура – являє собою один навушник. Використовується переважно для телефонних розмов. Зручна для використання за кермом, тому що дозволяє чути навколишній світ.

Стереогарнітура – складається з двох навушників та мікрофону. Звук розділяється на два канали, що дозволяє якісно слухати музику або переглядати відео.

Основні види навушників у стереогарнітурах:

  • вкладиші – дуже компактні, не заважають під час пересування, але через малий розмір звуковідтворювальної мембрани якість звуку прийнятна лише у дорогих моделей;
  • вставні ( «затички») – вставляються прямо у вушний канал, добре тримаються та відмінно ізолюють від зовнішніх звуків, але вимагають певного звикання;
  • накладні – повністю або частково закривають вуха, дають найбільш якісний звук.

Під час вибору типу гарнітури слід визначитися, для яких цілей вона буде використовуватися та в яких умовах. Якщо вам необхідно вести телефонні розмови за кермом, то обирайте моногарнітуру як найбільш зручну. Якщо ви хочете також слухати музику та дивитися відеофайли, тоді краще придбати стереогарнитуру з якісними навушниками.

Час роботи

Зазвичай час роботи вказується двома цифрами. Перша – цей час роботи в режимі розмови, друга – в режимі очікування. Обидві ці характеристики залежать від ємності акумулятора. В середньому вона становить 100-500 мА, в режимі очікування – 5-8 днів без підзарядки, час в режимі розмови – до 24 год.

Деякі моделі гарнітур комплектуються акумуляторами, що знімаються: можна купити запасний та замінити у разі необхідності.

Майже всі гарнітури підходять для використання на iOs і Android. За допомогою спеціальних мобільних додатків можна виводити інформацію про заряд гарнітури на екран смартфона.

Профілі

Профіль Bluetooth – це набір функцій, доступних для певного Bluetooth-пристрою. Для здійснення цих функцій необхідно, щоб профіль підтримувався і гарнітурою, і мобільним телефоном.

Headset – дозволяє за допомогою гарнітури прослуховувати всі звуки телефону – від підтвердження операцій до відтворення музики, а також управляти безліччю функцій телефону: міняти гучність, здійснювати дзвінки прямо з гарнітури тощо.

A2DP – необхідний для передачі якісного стереозвуку на гарнітуру від телефону для прослуховування музики або перегляду відео.

AVRCP – дозволяє дистанційно керувати функціями мобільного пристрою, відображати службову інформацію, наприклад, ім'я абонента, що телефонує.

AptX – аудіокодек, використовується для прослуховування музики з мобільного телефону в найвищій якості, наближеній до AudioCD. Якщо телефон не підтримує даний кодек, то гарнітура працює у звичайному режимі.

Функції

Очікування/утримання виклику – дозволяє прийняти виклик по другій лінії, не перериваючи поточної розмови.

Голосовий набір – можливість набору необхідного номера з телефонної книги за допомогою голосової команди.

Повтор останнього номера – дозволяє автоматично набрати останній номер, якщо до нього не вдалося додзвонитися.

Шумозаглушення – властивість мікрофона передавати голос максимально чітко, автоматично відсіваючи сторонні шуми.

Автоматичне парне з'єднання – можливість спрощеного під'єднування вашої гарнітури до іншого пристрою без введення ПІН-коду. Наприклад, в машині можна підключити гарнітуру до програвача за умови наявності в ньому вбудованого модуля Bluetooth.

Вимкнення мікрофона – можливість вимкнути мікрофон за необхідності.

Вібродзвінок – режим зручний, якщо, наприклад, гарнітура знаходиться в кишені.

Multipoint – можливість використання гарнітури декількома пристроями.

Зовнішній блок управління – особливо стане у нагоді для меломанів, дає можливість управляти прослуховуванням без телефону.

Більшість функцій гарнітур обов'язково повинні підтримуватися вашим мобільним пристроєм.

Виробник

До групи бюджетних рішень можна віднести гарнітури A4Tech, Acme, Arctic Cooling, Gemix і масу інших маловідомих брендів. Як правило, така продукція не має якісного звуку, великої кількостї функцій, швидко виходить з ладу. Ціна таких гарнітур схожа із бюджетними моделями якісніших марок.

Гарною якістю відрізняється продукція популярних брендів HTC, Nokia, Plantronics, Samsung, Sony. Деякі з цих виробників посідають провідні місця на ринку мобільних телефонів та випускають гарнітури саме для них. Продукція задовольняє більшість вимог користувача – вона підійде і для розмов, і для прослуховування музики. До того ж всі фірми мають відмінну сервісну підтримку.

Найбільш висококласними вважаються гарнітури Audio-Technica, Bose, Jabra, Sennheiser та інші. Ці компанії займаються розробкою аудіотехніки, професійних гарнітур та комунікацій. Коштують подібні присторої досить дорого, проте вони мають високу якість збірки, широкий набір функцій та якісно відтворюють звук. Такі гарнітури можуть задовольнити навіть меломанів. Проте слід пам'ятати, що програвач, вбудований у мобільний телефон, не зможе забезпечити звук на рівні якісного аудіоплеєра.

Окремою групою слід виділити гарнітури Apple. Здебільшого вони дуже дорогі та не виправдовують свою ціну. Має місце переплата за фірмовий бренд. Сьогодні у багатьох виробників можна придбати iPhone-сумісні гарнітури набагато вищої якості за ту ж ціну.

Відгуки про статтю

А я как раз ищу про нее информацию. Ее не так много в сети. Скажите, именно для общения через телефон, как тут микрофон, нормально слышно? А то часто бывает что у гарнитур шумы идут. А мне надо, чтобы все было четко слышно

Обратите внимание на качественные гарнитуры известных брендов. Как правило, в такой технике микрофоны также вполне качественные.

А я себе купил гарнитуру Секунда, вот недавно Qumo выпустили. На мой взгляд, удобнее тем, что она в форме наушников, можно слушать музыку, можно подключать к ноуту и использовать как гарнитуру для скайпа, можно хоть как игровые "уши". Я за многофункциональность )

Поздравляем с покупкой )