Як вибрати гірськолижні рукавички

Призначення

Гірськолижні – захищають руки спортсмена від снігу, холоду і травм при падінні. Такі рукавички вигідно відрізняються від звичайних вовняних, наявністю спеціального захисту в області пальців і зап'ястя (вставки з карбону або титану).

Для сноуборду – відрізняються від попередніх посиленим захистом пальців і зап'ястя, оскільки сноубордист під час їзди торкається руками схилу.

Вид

Рукавички – мають відділення для кожного пальця, що дозволяє відмінно контролювати лижні палиці. Крім того, в рукавичках зручніше застібати та розстібати кріплення. Рукавички необхідні для їзди по складних трасах з природними перешкодами. Професійні спортсмени використовують в основному рукавички.

Важливо: для катання в стилі фрістайл і їзди в парку по конструкціях і металевих поручнях (сноубординг) краще обрати рукавички з короткими манжетами, що фіксуються липучками.

Рукавиці – мають два відділення – для великого пальця і всіх інших, що забезпечує кращу, ніж у рукавичок теплоізоляцію. Однак в рукавицях складніше утримувати лижні палиці та застібати / розстібати кріплення. Рукавиці гарні для лижних прогулянок, катання по не складним трасам і рекомендуються, насамперед, жінкам, оскільки вони більш чутливі до холоду.

  • трипалі рукавиці – середній варіант між рукавицями та рукавичками. Вони мають три відділення – для великого, вказівного та інших пальців (один вид) або для великого, вказівного і середнього, безіменного і мізинця (другий вид). Трипалі рукавиці забезпечують кращий контроль над лижними палицями, ніж звичайні рукавиці, але при цьому тепліше рукавичок.

Важливо: рукавички та рукавиці, які мають довгі манжети запобігають потраплянню снігу в рукава куртки. При цьому, для гірськолижного спорту краще підійдуть рукавички, а для сноубордингу (катання в стилі фрірайд) – рукавиці.

Модель

Чоловічі – відрізняються великими розмірами (розмірна сітка 6-11 розмір) і більш суворим дизайном в порівнянні з дитячими або жіночими моделями.

Жіночі – мають менші розміри (розмірна сітка 4-8 розмір) і анатомічну форму, виконану з урахуванням особливостей жіночої руки.

Дитячі – найменша модель (розмірна сітка 1-3 розмір) і відрізняються найяскравішим дизайном.

Розмір

Слід звернути увагу на розмір рукавички, оскільки від цього параметра залежить комфорт під час катання і теплоізоляція моделі. В дуже вузьких рукавичках буде холодно, а в занадто широких незручно тримати лижні палиці.

У деяких дорогих моделях передбачена можливість підігнати рукавичку під індивідуальні особливості руки. Для цього вони будуть розміщені в мікрохвильову піч і нагріваються до температури 80 °C протягом 3 хвилин. Після цього рукавичку слід надіти та протягом 3-5 хвилин вона прийме форму руки.

Зовнішній матеріал

Шкіра – міцний, «дихаючий», вологостійкий і ефектний на вигляд матеріал. Недолік – висока ціна.

Синтетичний матеріал (гортекс) – інноваційний «дихаючий» і водонепроникний матеріал, трохи дешевше і легше шкіри. Також зустрічаються рукавички з нейлону і поліуретану, що відрізняються високою стійкістю до зносу.

Оснащення

Мембранна тканина – запобігає проникненню вологи всередину рукавички. Зустрічається в багатошарових рукавичках, що складаються з зовнішнього шару, мембранної тканини, утеплювача і внутрішньої підкладки. Такі рукавички забезпечують хорошу теплоізоляцію і при цьому повітропроникні, але коштують недешево.

Важливо: можна придбати моделі, які мають нижчу ціну: в таких рукавичках замість мембранної тканини використовується тканина з просоченням, а замість утеплювача – вата і поролон. Ці моделі не пропускають вологу, але і «не дихають».

Регульоване зап'ястя – дозволяє змінювати фіксацію рукавички для щільного її прилягання в залежності від товщини руки райдера.

Посилення долонь – шкіряні або поліуретанові накладки, які захищають долоні від травм при падінні. Крім того, вони підвищують стійкість до зношування моделі та забезпечують якісне зчеплення з лижними палицями. Такі рукавички актуальні для їзди поза трас серед скель і дерев, а також для фрістайлу. Однак і ціна цих моделей вище.

Посилення долонь і пальців – кевларові накладки та тканина, що забезпечують посилений захист долоні та пальців від травм. Зустрічається в рукавичках для сноуборду.

Карабін – пристосування, за допомогою якого рукавички кріпляться до гірськолижного костюма (рукавах) або один до одного. Карабін не дасть рукавичкам загубитися. Але слід пам'ятати, що на костюмі повинні бути спеціальні отвори.

Карман – в нього можна помістити тонкі змінні рукавички, хімічну грілку, картку для скі-пас – пропуск на гірськолижний підіймач.

Електропідігрів – гарне рішення для суворих кліматичних умов. Моделі з електропідігрівом мають кілька режимів підігріву або один з температурою 40 °C і можуть працювати протягом 10 годин. Також зустрічаються рукавички з підігрівом на сонячних батареях.

GPS – функція, що дозволяє відстежувати місце розташування, швидкість, висоту, час і пройдену дистанцію спортсмена.

Поради

  • Купуйте рукавички в спеціалізованих магазинах, краще відомих брендів. У цьому випадку ризик купити неякісний товар різко знижується.
  • Обираючи рукавички, виверніть їх навиворіт і гарненько помацайте. Якісні моделі повинні складатися як мінімум з трьох шарів.
  • Краще обрати рукавички, а не рукавиці, в наступних випадках: якщо Ви будете користуватися системою підіймачів, щоб зручніше триматися; якщо погода не дуже холодна; якщо плануєте кататися разом з дітьми – в рукавичках зручніше поправляти деталі костюма.
  • Зверніть увагу на манжети рукавичок і рукавиць. Зустрічаються моделі, які заправляються під куртку (манжет зі збіркою на зап'ясті). Другий варіант – рукавичка надягається поверх куртки (манжет має фіксатор з липучкою).
  • Бажано мати з собою дві пари рукавичок. Одна пара – для катання, друга – для підйому в гору і повернення додому.

Виробник

Часто спортсмени початківці недооцінюють значення спеціалізованого гірськолижного одягу і купують звичайні рукавички, які абсолютно не підходять для активного спорту. У них швидко мокнуть і мерзнуть руки. Часто навіть невеликий елемент одягу, обраний невірно, може зіпсувати задоволення від заняття улюбленим видом спорту. Тому рекомендуємо вам не економити на гірськолижному одягу і купувати спеціалізовані рукавички або рукавиці.

У найдешевших рукавичках невідомих брендів як утеплювач використовується вата, яка швидко промокає, стає важкою та дуже довго сохне. Верхня поверхня, як правило, просто просочена тканина, яка також пропускає воду. Користі від таких рукавичок буде небагато. Варто звернути увагу на відомих виробників спортивного одягу та обладнання.

На ринку спортивних товарів представлені моделі наступних марок: Berghaus, Black Diamond, Burton, Dakine, DC, Fischer, Leki, Marmot, Millet, Rossignol, Reusch, Roxy, Scott. Крім використання технологічних матеріалів, рукавички оснащені захистом від травм при падінні: це важливий елемент безпеки. При якісному внутрішньому шарі руки в хороших рукавичках «дихають», не промокають і не мерзнуть.

Відгуки про статтю