Як вибрати графічний планшет

Графічний планшет (або, як його ще називають, дігітайзер) це спеціальний пристрій у вигляді електронного листа та електронної ручки, завдяки яким інформація, оброблена або намальована, виводиться на екран комп'ютера.

Тип

Умовно графічні планшети можна розділити на три типи залежно від конструкції.

Планшети для введення довільної графічної інформації моделі різної вартості оснащені різними функціями та властивостями. Розміри зазвичай складають від формату А6 (менш функціональний) до А4 (більш функціональний). У комплект входить також перо або спеціальна мишка.

Планшетоподібні конструкції, або міні-планшети у зв'язку з маленькими розмірами більш підходять для підписів на цифрових документах, а не для малювання або редагування зображень. До даного типу також можна віднести офісні електронні блокноти, які вміщують до декількох десятків сторінок рукописного тексту.

Інтерактивні пір'яні дисплеї пристрої, на яких зображення малюється прямо на екрані. Такі моделі поєднують в собі функції планшета і монітора. Ці планшети вважаються професійними з великим набором різних функцій. Відповідно, їх вартість велика.

Тип пера і робочої поверхні

Пір'я і робочі поверхні (або дисплеї) на типи можна поділити в залежності від складності та кількості виконуваних операцій.

Простий, або аматорський, пристрій в комплект входить дротове перо, не чутливе до тиску і нахилу пера. Виконує обмежену кількість функцій. Сам планшет має компактний розмір, невисоку чіткість (роздільна здатність до 2000 точок на дюйм). Єдина перевага таких моделей низька вартість.

Напівпрофесійний пристрій може бути оснащено як дротовим, так і бездротовим пером. Відчутно до сили натиску пера, від якого залежить товщина лінії. Роздільна здатність складає понад 2000 точок на дюйм.

Професійний пристрій найчастіше має бездротове перо, яке чутливо до сили натиску пера і до його нахилу. Також на самому пері знаходяться різні перемикачі (олівець, кисть або розпилювач). Роздільна здатність у таких планшетів близько 5080 точок на дюйм. Вартість цих моделей зазвичай дуже висока.

Професійні планшети часто оснащені інженерною мишею. Це спеціальний пристрій, який має безліч додаткових функцій, в основному призначений для побудови креслень високої чіткості.

Слід пам'ятати, що професійне перо не буде працювати з аматорськими планшетами, і навпаки. Перо однієї лінійки, але різного покоління з планшетом також не сумісні.

Залежно від моделі та вартості перо може бути виконано у вигляді маркера зі скошеним наконечником, розпилювача, кулькової ручки або звичайного двокнопочного пера з гумкою.

Швидкість реакції

Показник кількості точок, які здатний відображати планшет в секунду. Їх число залежить від типу пристрою. Для аматорських планшетів швидкість реакції становить 100-150 rps, для напівпрофесійних – 150-170 rps, для професійних – близько 200 rps.

Оснащення

Всі планшети мають USB порт для підключення до комп'ютера. Більш дорогі моделі також можуть бути оснащені активною матрицею для малювання, відеовиходом VGA або DVI та роз'ємом для підключення живлення.

Виробник

Основними виробниками на ринку графічних планшетів є Wacom і Genious.

Wacom – виробляє найкращі планшети для будь-якого рівня користувача: від любителя до професійних художників. Бренду Wacom належить ряд інновацій, наприклад, технологія безакумуляторного пера PENABLED. Живлення надається від самого планшета шляхом відображення від екрану. Такі пір'я легше інших, працювати ними простіше. Також планшети Wacom володіють відмінною ергономікою і дизайном. Причому це відноситься до будь-якої моделі: від найдешевшої до найбільш дорогої. Таким чином, Wacom - безумовний лідер серед виробників.

Genious – бюджетний компроміс у порівнянні з Wacom. Пір'я важчі, не такі чутливі. Вимагають обов'язкового ручного налаштування для комфортної роботи. В цілому ці планшети можуть задовольнити потреби тільки художників початківців. Кількість налаштувань та додаткових функцій мінімальна, проте і ціна нижча, модельний ряд не дуже великий.

Таким чином, для роботи та серйозного захоплення графікою рекомендується купувати планшети Wacom. Для ознайомлення з графічним планшетом в цілому або використанням його як миші можна обмежитися брендом Genious.

Відгуки про статтю