Як вибрати ходунки, стрибуни

Вид

Ходунки - візок з чотирма колесами і сидінням, що дозволяє, ще не вміючому ходити малюкові, пересуватись без допомоги батьків. На цій конструкції малюк сідає таким чином, щоб діставати ногами до підлоги. Це дасть дитині можливість переміщатись по квартирі, відштовхуючись від підлоги і не відчувати серйозних навантажень на слабкі ніжки. До того ж, конструкція ходунків запобігає випаданню з них малюка.

  • Ходунки на колесах - різновид ходунків, призначений для дітей старшого віку, які вже вміють стояти на ногах. Ходунки-каталки не мають сидіння. Головне завдання таких пристосувань - служити точкою опори, щоб запобігти падінню дитини під час ходьби.
  • Ходунки-трансформер (гойдалка) - різновид ходунків, які можна використовувати і в якості гойдалки. В таких ходунках протиударний бампер перетворюється в полози для гойдання, тим самим ходунки трансформуються в гойдалку.

Стрибуни - нерухоме сидіння зі спеціальною пружною підвіскою (іноді ще й батутом під ногами), що дозволяє дитині підстрибувати вгору-вниз на кілька сантиметрів. Для запобігання випаданню малюка оснащується спеціальною спинкою і грудкою. Вони встановлюються в одному місці (підлога, дверний проріз). Стрибуни не тільки зміцнюють ноги дитини, але служать свого роду гойдалками для його розваги.

Кількість коліс

В ходунках кількість коліс може становити 4; 6; 7 або 8 штук. Чим більше коліс, тим ходунок стійкіше і маневреній.

Установка

В дверний проріз - стрибуни підвішуються на одвірок за допомогою кріплення. Такий тип установлення вимагає мінімальних зусиль і добре підходить до більшості дверей. До того ж, стрибуни компактні в складеному вигляді, їх легко перевозити і зберігати. З іншого боку, стрибуни займають дверний отвір, що не завжди зручно, а встановити їх в інше місце практично неможливо.

Для підлоги (стаціонарна) - стрибуни встановлюються на рівну поверхню. Такі моделі дуже прості в установці і універсальні (розміщуються де завгодно). Однак вони мають значні габарити, що може стати обмеженням для невеликих квартир, а також ускладнить їх перевезення і зберігання.

Підвісна - стрибуни підвішуються на пружині або амортизуючому шнурі до спеціального гака, який закріплено в стелі. Такі стрибуни займають мінімум місця і зручні в зберіганні. Деякі моделі стрибунців можна використовувати на вулиці (кріплення до турніка, гілки дерева). З іншого боку, вони складні в установці, так як необхідно свердлити отвір для гака.

Мінімальний вік

Вік малюка, з якого можна користуватись ходунками і стрибунами. Ходунки розраховані на дітей від 6 місяців, ходунки-каталки - від 9 місяців. Стрибуни призначені для малюків у віці від 5-6 місяців.

Максимальна вага

Гранично допустима вага малюка, при якій можна без ризику травми або поломки експлуатувати ходунки і стрибуни. У разі перевищення цього параметра пристосування може зламатися, причому в найнесподіваніший момент. Максимальна вага для ходунків - 12-15 кг (ріст 80 см). Більшість стрибунців розраховані на вагу до 11-12 кг.

Оснащення

Ігрова панель - стільниця, розташована перед сидінням ходунків, на якій розміщені дзеркальця, брязкальця, фігурки казкових персонажів, кнопки. Крім того, панель може грати музику, блимати лампочками, видавати звуки. Це пристрій розвиває моторику, тактильне, слухове і зорове сприйняття, а також розважає дитину.

Складана конструкція - дозволяє легко переносити ходунки з одного місця в інше. До того ж, складані ходунки зручно зберігати, так як вони займають мінімум місця.

Регулювання висоти - дозволяє налаштувати висоту сидіння ходунків в залежності від мінливого зросту дитини. Таким чином, малюкові не доведеться ні згинати ноги, ні стояти на пальчиках - і те, і інше шкідливо для розвитку його опорно-рухового апарату.

Важливо: зверніть увагу на кількість фіксованих рівнів висоти установлення сидіння. Чим більше таких рівнів, тим точніше можна підібрати висоту під зріст дитини.

Поворотні колеса - обертаються на 360 градусів. Вони істотно підвищують маневреність і керованість ходунків.

Знімний чохол сидіння - такий чохол зручно прати і чистити в разі потреби.

Звукові/світлові ефекти - розвивають звукове та візуальне сприйняття малюка, а також розважають його. Такі ефекти має багатофункціональна ігрова панель.

Колеса зі стопором - стопори (упори) піднімають корпус конструкції так, щоб колеса не торкались поверхні підлоги. Це робить ходунки нерухомими, запобігаючи можливий травматизм.

Обмежувачі (стопори) - спеціальні виступи під корпусом ходунків, які скорочують відстань між підлогою та корпусом. Такі пристосування не дозволяють малюкові заїхати на високі предмети або сходи, щоб уникнути травм.

Батьківська ручка - довга ручка, яка перебуває за спинкою крісла ходунків, за допомогою якої можна направляти рух малюка і утримувати його. Якщо в ходунках передбачена підставка для ніжок, то батьки можуть возити дитину, користуючись цією ручкою.

Знімний столик - дозволяє знімати ігрову панель ходунків, щоб використовувати її, коли малюк підросте і перестане користуватись ходунками.

Функція гойдалки - служить для розваги малюка, а також розвиває його вестибулярний апарат. Зустрічається в ходунках-гойдалках.

Обертове крісло - дозволяє обертати крісло в ходунках навколо своєї осі. В такому кріслі малюку буде зручно дивитися по сторонах, і пересуватись в потрібному напрямку. Ходунки з обертовим кріслом досить часто забезпечені ігровою панеллю, розташованою по колу.

Підвіс для іграшок - кронштейн або дуга, на яку підвішуються іграшки. Є доповненням ігрової панелі або її замінює. Зазвичай робиться знімною, оскільки іграшки можуть закривати огляд.

Музичний плеєр - можливість підключення mp3 плеєра для розваги малюка.

Поради

  • Перед придбанням ходунків і стрибунів, порадьтесь з дитячим лікарем.
  • Основа ходунків повинна бути стійкою і широкою - це запобіжить їх перекидання, якщо дитина нахилиться або перегнеться через край.
  • Зверніть увагу на сидіння - воно повинно бути досить глибоким і широким з високою жорсткою спинкою, що підтримує малюка у вертикальному положенні. Це запобіжить випадання дитини з ходунків.
  • Глибоким має бути сидіння і в стрибунців. Хороший варіант - сидіння, виконане у формі «трусів» з жорсткою спинкою, яке фіксує малюка до пахв.
  • Добре, якщо основа має прогумований бампер, який захистить малюка від ударів при зіткненні з різними предметами. Сидіння також може бути оснащено м'яким внутрішнім бампером.

Виробник

Ходунки невідомих брендів купувати не варто, оскільки їх використання може нашкодити здоров'ю дитини. При обмеженому бюджеті можна придивитись до продукції китайських і місцевих марок Selby, Bambi, Baby Care, Happy Baby, Capella/Jetem, Світлячок, Weina, Keenway. Вони відповідають всім вимогам безпеки і виконують свої функції. До того ж період використання ходунків не такий довгий.

Кращими моделями будуть ходунки і стрибуни марок Bertoni, Peg-Perego, Chicco, Brevi, Barty, Bright Starts, Chicco, Fisher-Price, Geoby, Jane, Geoby, Mioo, Pilsan і ABC Design. Окрім високої надійності і якості матеріалів, ця продукція часто відрізняється широким функціоналом і яскравим примітним дизайном. Для дітей це важливо - ходунки повинні сподобатись малюкові, щоб він із задоволенням їх використовував. Коштувати ці моделі будуть помітно дорожче.

Відгуки про статтю