Як вибрати ДБЖ

Тип пристрою

Резервні ДБЖ (off-line) – якщо напруга в мережі падає або зникає, ДБЖ перемикатися на роботу від батареї. Резервні ДБЖ здатні автономно працювати протягом короткого часу близько 10-15 хвилин. За цей час можна завершити роботу техніки, щоб уникнути негативних наслідків у разі різкого відключення електроенергії. Не варто купувати такі пристрої, якщо електрична мережа відрізняється частими стрибками напруги, це може привести до швидкого закінчення терміну служби батареї ДБЖ.

Переваги невисока вартість, простота пристрою, низький рівень шуму, високий коефіцієнт корисної дії. Недоліки недовга тривалість автономної роботи, час перемикання на роботу від батареї. Призначення захист окремих ПК, недорогих периферійних пристроїв, що працюють вдома або в офісі.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ (line-interactive) ці пристрої мають вбудований автоматичний стабілізатор напруги. Перемикання на роботу від батареї відбувається тільки при повній відсутності напруги, що дозволяє економити ресурс батареї ДБЖ.

Переваги тривалість автономної роботи більше, ніж у резервних ДБЖ (до 20 хвилин), такі пристрою не залежать від стрибків напруги в мережі, високий ступінь захисту техніки, більш економічні у порівнянні з моделями on-line. Недолік вартість вище, ніж у резервних ДБЖ. Призначення мережі з частими стрибками напруги для захисту ПК, робочих станцій, периферії, файл-серверів.

ДБЖ з подвійним перетворенням (on-line) особливістю таких ДБЖ є відсутність часу перемикання на роботу від батареї, що забезпечує дійсно безперебійну роботу техніки.

Переваги найвищий ступінь захисту електроприладів, час переходу на роботу від батарей дорівнює нулю, здатні працювати з технікою високої потужності. Недоліки висока вартість, низький коефіцієнт корисної дії, велике тепловиділення. Призначення мережі з частими стрибками напруги, для живлення дорогого устаткування, серверів, комп'ютерного відділу або всієї будівлі цілком.

Потужність

Потужність є одним з найважливіших параметрів при виборі джерела безперебійного живлення.

Щоб визначитися з потужністю ДБЖ, необхідно підсумувати потужність всієї техніки, яка буде до нього підключена. Потужність ДБЖ вимірюється в вольт-амперах (ВA), а всієї сучасної техніки у ВАТ (Вт). Для того щоб потужність у вольт-амперах перетворити в вати, потрібно потужність ДБЖ помножити на коефіцієнт 0.6 0.7. При цьому рекомендується додавати в запас ще 20-30%, щоб надалі при покупці нової техніки не довелося міняти ДБЖ.

Орієнтовна повна потужність ДБЖ для деяких споживачів:

  • для офісного комп'ютера з РК-монітором 350 700 ВА;
  • для робочої станції або потужного ігрового комп'ютера 700 1000 ВА;
  • для сервера щонайменше 1000 ВА.

Тип електроживлення

Однофазна мережа більшість ДБЖ невисокої потужності розраховані на підключення саме до такої мережі, використовуються у квартирах і офісах.

Трифазна мережа ДБЖ, що працюють від трифазної мережі, це часто надпотужні надійні пристрої, до яких може бути підключена ціла кімната або будинок.

Час роботи при повному навантаженні

В основному час роботи ДБЖ при повному навантаженні складає 5-20 хвилин в залежності від типу джерела. Цього достатньо, щоб встигнути завершити роботу підключених пристроїв.

Якщо потужність ДБЖ велика, то підключена техніка з низькою потужністю може працювати протягом більш тривалого часу. У деяких ДБЖ передбачено підключення додаткових батарей і, відповідно, більший час автономної роботи, що дуже корисно в разі забезпечення безперебійного живлення для сервера.

Інтерфейс

Джерело безперебійного живлення може бути оснащено інтерфейсом Ethernet 10/100, RS-232 або USB. Завдяки інтерфейсу ДБЖ має зв'язок з комп'ютером і може передавати інформацію про стан батареї та параметрах електричної мережі, а також запустити процес збереження даних і завершення роботи операційної системи.

Необхідно звернути увагу на кількість вихідних роз'ємів живлення, якщо ви хочете під'єднати до ДБЖ кілька пристроїв.

Важливо також перед покупкою ДБЖ переконатися, що програмне забезпечення пристрою сумісно з комп'ютером, до якого він буде підключений.

Рівень шуму

При покупці ДБЖ для домашнього користування варто звернути увагу на рівень шуму. Він повинен бути в межах від 35 до 78 дБ. Чим нижче рівень шуму, тим комфортніше буде перебування поряд з увімкненим ДБЖ.

Оснащеність

Одним з головних призначень ДБЖ є захист техніки від різних впливів мережі. Залежно від моделі джерело може забезпечувати:

  • захист антенного кабелю приєднавши кабель антени до ДБЖ, ви зможете вберегти від стрибків напруги телевізор, ресивер кабельного телебачення, кабельний модем та іншу техніку;
  • захист локальної мережі при наявності в ДБЖ роз'ємів для підключення кабелю локальної мережі можна захистити від стрибків напруги різне мережеве обладнання (роутери, мережеві адаптери та інше обладнання);
  • захист телефонної лінії при підключенні телефонного кабелю через ДБЖ можна захистити телефонний апарат, факс, аналоговий або ADSL-модем.

В сучасних ДБЖ присутній захист від короткого замикання. Якщо підключений до джерела електронний пристрій вийде з ладу і викличе коротке замикання, то ДБЖ з захистом не зламається, а просто відключиться. Наявність в ДБЖ захисту від перевантаження може також продовжити йому життя при підключенні пристроїв дуже великої потужності.

ДБЖ може мати можливість заміни батарей і підключення додаткових, що забезпечить його більш тривалу автономну роботу.

Джерела безперебійного живлення для мережевого обладнання та серверних кімнат можна встановлювати в стійку або серверну шафу. Більшість ДБЖ обладнано вбудованими динаміками, завдяки яким спрацьовує звукова сигналізація в аварійних випадках (відсутність напруги в мережі, перевантаження та ін.), виведенням інформації на РК-дисплей.

Відгуки про статтю

Всё верно

Для большой нагрузки лучше использовать ИБП с внешними АКБ. И здесь уже важно какие АКБ.

у нагрузки есть мощность... а понятие "офисный", "игровой", "сервер" - очень размыты. Не совсем вкуриваю, как Вольт Амперы влияют на Ватт-ы ИБП, и почему монитор, блок питания на 700 Вт, и ещё какая-нить фигня все вместе могут питаться от 700 ВА??????????

Мы стараемся подать информацию в наиболее простой форме, чтобы простой читатель смог самостоятельно сделать выбор. Возможно, для умелых пользователей ПК данная информация не несет ничего нового :)