Як вибрати ігрову фігурку

Ігрова фігурка - тривимірне зображення людини, тварини або вигаданої істоти. Така іграшка зазвичай є мініатюрною копією героїв кінофільмів і мультфільмів, казкових персонажів, солдат і тварин. Асортимент ігрових фігурок широкий - могутні супергерої, витончені принцеси, відважні лицарі, мудрі чарівники, красиві тварини. Кожен малюк знайде собі іграшку до душі.

Гра навіть з однією фігуркою розвиває зорове і тактильне сприйняття. Якщо дитина збере велику колекцію, то зможе відігравати масштабні сценарії. В таких іграх знадобиться участь декількох дітей - це розвиває навички спілкування. Колекціонування фігурок сприяє формуванню смаку у дитини, розвиває його уяву, а також вчить акуратності і послідовності.

Вікова група

1-3 роки - в цьому віці малюк не цікавиться реалістичністю іграшки, для нього важливіше цілісний образ фігурки, яку він оглядає, обмацує і навіть пробує на смак. Підійдуть міцні і великі іграшки, умовно зображувальний людину або тварину. Фігурка не повинна мати дрібних деталей і гострих елементів, щоб дитина їх не проковтнула і не поранилась.

Добре, якщо іграшка яскрава (не менше 4-5 кольорів) і приємна на дотик - це допоможе розвинути зорове і тактильне сприйняття. Вона повинна мати «доброзичливий» вид, щоб не злякати малюка. Особливою популярністю користуються фігурки тварин.

4-5 років - дитина переходить від сприйняття образу і форми іграшки до простих сюжетно-рольових ігор, за мотивами улюблених мультиків і казок. Тому оптимальним варіантом будуть реалістичні і менш габаритні фігурки героїв мультфільмів з дрібними частинами.

6-8 років - сюжетно-рольові ігри в цьому віці помітно ускладнюються, що вимагає ще більш реалістичних фігурок з великою кількістю рухомим дрібних деталей. Тематика іграшки більшою мірою визначається перевагами дитини - лицарі, герої фільмів / комп'ютерних ігор і т.д.

Старші діти і підлітки часто збирають ігрові фігурки, створюючи тематичні колекції. Для них цікаві самі реалістичні іграшки (портретна схожість з прототипом) і додатковими можливостями (заміна предметів). Хлопцям сподобаються не тільки фігурки вигаданих персонажів, а й реальних людей, наприклад, улюблених музикантів або борців рестлінга.

Вид

Персонаж фільму / мультфільму / комп'ютерної гри - найчисленніша категорія іграшок. Можна знайти фігурки Термінатора, Рембо, Бетмена, Люка Скайокера і Дарта Вейдера з «Зоряних війн», Робокопа, Трансформерів, Черепашок-ніндзя, Вінні Пуха, Спанч Боба, Вінкс, Міккі Мауса, Дональда Дака, Аладіна, героїв ігор «Mortal Kombat» , «Assassin's Creed», «Resident Evil», «World of Warcraft» та інших.

За допомогою таких іграшок дитина зможе зануритися в світ улюблених історій, заново програти сюжет фільму, мультика або комп'ютерної гри або ж створити альтернативну сюжетно-рольову гру, змінивши долю персонажів.

Реальний герой - фігурки відомих музикантів, спортсменів, політиків, кіноакторів. Для дітей такі іграшки менш цікаві, але в деяких випадках можуть зробити гру більш цікавою.

Солдати - зустрічаються в трьох варіантах (історичні, сучасні або фантастичні). За допомогою навіть невеликої кількості солдатиків можна розігрувати тактичні битви, а значне число таких фігурок дозволить змоделювати грандіозні битви і цілі кампанії, проявляючи стратегічне мислення.

Тварини - представлені фігурками кішок, собак, бегемотів, жирафів, слонів, свиней, риб, птахів та інших істот. Вони познайомлять дитину з представниками фауни Землі і дадуть уявлення про класифікацію тварин і відмінних ознаках окремих видів. Якщо іграшка зі звуком, то малюк почує нявкання кішки або гавкіт собаки.

Важливо: щоб зробити гру більш різноманітною, варто придбати набір, куди входять кілька фігурок, об'єднані спільною темою (фільм, мультик, комп'ютерна гра).

Підлога

Ігрова фігурка в руках дитини стає інструментом пізнання себе і соціальних ролей, пов'язаних з його статтю.

Для хлопчиків оптимальним вибором будуть фігурки солдатів, супергероїв, роботів, персонажів з кіно і мультфільмів. Ці іграшки формують уявлення про мужність, силу і цілеспрямованість.

Дівчатка зацікавляться принцесами, героїнями мультфільмів, казковими тваринами (птахами, свинками, поні). Такі іграшки представляють наочні приклади жіночності, краси і чутливості.

Виконання

Суцільнолита - проста монолітна фігурка: голова і кінцівки не рухаються, одяг та інші предмети не змінюються. Сама міцна і дешева іграшка, але найменш цікава для дитини, так як число удаваних ситуацій обмежена.

Механічна - у такої фігурки велика кількість дрібних деталей, що дозволяє рухати головою і кінцівками. Чим більше таких елементів, тим реалістичніше іграшка. В цьому випадку фігурка стає дорожчою і менш міцною.

Особливий інтерес представляє іграшка, що дозволяє змінювати її вигляд (голову, кінцівки, зброю, одяг, що входять в комплект). Вартість такої фігурки дуже висока, зате дитина зможе моделювати велику кількість ситуацій і придумати свою захоплюючу історію.

Звукові ефекти - така фігурка відтворює звуки, характерні для зображеного персонажа (наприклад, нявкання кішки, лиховісний подих і «фірмові» репліки з фільму Дарта Вейдера).

Світлові ефекти - фігурка світиться відповідно до образу героя (наприклад, світяться очі Термінатора).

Комплектація

До комплекту може входити не тільки зброя або одяг, а й інші аксесуари, наприклад, арена для фігурок рестлеров. Чим більше таких предметів, тим цікавіше буде гра. Деякі фігурки, виконані за мотивами відомих фільмів, комплектуються всіма предметами, які мав прототип. Це дозволяє зіграти фільм від початку і до кінця з усіма його ключовими сценами.

Колекційні моделі забезпечуються підставкою, на яку можна встановити фігурку після гри.

Якість

Цей параметр включає в себе якість матеріалу і виконання фігурки. Іграшки можуть бути зроблені з гуми, пластику, дерева, тканини, паперу, скла, кераміки. Перш за все, будь-який матеріал повинен бути екологічно чистим.

Вибір матеріалу залежить від віку дитини. Наприклад, 1-3 річному малюкові не підійдуть скляні фігурки. Не слід забувати і про індивідуальні переваги дітей. Одним дітям подобаються приємні на дотик дерев'яні іграшки, іншим більше до душі пластикові фігурки, пофарбовані в яскраві кольори. Великою популярністю користуються вироби з м'якої пластмаси, які не завдадуть травму дитині.

Не менш важлива якість виконання фігурки (в першу чергу, точність деталей і розмальовки). Варто звернути увагу на стійкість фарб, а також на міцність деталей і з'єднань частин фігурки. Точні копії героїв фільмів / мультфільмів / комп'ютерних ігор мають досить високу ціну, але така іграшка буде довго радувати дитину.

Поради

  • Купуйте ігрові фігурки в спеціалізованих магазинах. Краще вибирати товар відомих брендів, які гарантують високу якість своєї продукції.
  • Перед купівлею іграшки, зверніть увагу на наявність сертифікату якості на товар (ключовий момент - безпека матеріалу для дитини).

Виробник

Як і в будь-яких інших видах іграшок варто уникати невідомих і найдешевших варіантів: невідомо, наскільки небезпечними можуть виявитися несертифіковані матеріали.

Вартість ігрових фігурок варіюється скоріше не від виробника, а від віку дитини. Тому варто виділити найбільш популярні бренди: Bruder, Bullyland, Disney, Hasbro, ICM, Jakks, Lalaloopsy, LEGO, Mattel, Na-Na, Playmates Toys, Schleich-s, Simba, Spin Master. Деякі моделі відомих і зарубіжних марок можуть коштувати дорожче (наприклад, Lego або Schleich-s), однак це не означає, що більш дешеві фігурки Na-Na для дитини будуть гірше. Вибирайте виключно за віком і смаком малюка.

Відгуки про статтю