Як вибрати іммобілайзер для авто

Іммобілайзер (іммобілізатор) – електронний протиугінний пристрій, знерухомлює авто. При спробі викрадача запустити двигун іммобілайзер блокує роботу стартера і коробки передач, запалювання, перекриває подачу палива.

Вмикати та вимикати іммобілайзер може лише власник машини. Блокування автомобіля активізується автоматично: через кілька секунд після вимкнення запалення. Іммобілайзер складається з блоку управління, куди надходять сигнали, що блокує реле, паливного клапана і ключа, який знаходиться у водія.

Сучасні автомобілі оснащуються штатними іммобілайзером. Але вони є типовими, а значить, професійні викрадачі легко можуть їх знайти та зламати. Тому для підвищення рівня безпеки авто використовуються додаткові іммобілайзери.

Тип

Контактний – керування здійснюється при контакті ключа з відповідною частиною замка. Подібний іммобілайзер видно потенційному викрадачеві, що полегшує його нейтралізацію. Контактний іммобілайзер вважається застарілим.

Безконтактний (транспондерний) – відключається при попаданні мітки в зону дії іммобілайзера, оснащеного приймальною антеною. Безконтактна модель ефективніше, оскільки прихована від погляду зловмисника. Крім того, подібний іммобілайзер часто має «протирозбійну» функцію.

Безконтактні іммобілайзери розрізняються за типом і радіусом дії.

Магнітний – працює на малих відстанях (до 10-20 см), для розблокування необхідно піднести ключ до місця на панелі управління. З цього руху водія зловмисники зможуть здогадатися про наявність іммобілайзера.

Електричний – має дальній радіус дії (до 1-2 м). Цей варіант кращий, оскільки від власника не потрібно ніяких дій – робота іммобілайзера непомітна для злодіїв.

Мобільний («захист в русі») – на відміну від попередніх моделей, що не допускають запуск мотора, такий іммобілайзер глушить двигун автомобіля що вже рухається. Охоронна система постійно обмінюється сигналами з міткою, а при її відсутності – відключається двигун. Таке рішення актуально, якщо водій піддався розбійному нападу (грабіжники захопили ключі), але зберіг у себе мітку.

Мітка (транспондер)

Пасивний – має малий радіус дії (брелок – 10-20 см, картка – 30-40 см), але не потребує живлення.

Активний – відрізняється великим радіусом дії (1 м), проте вимагає живлення, для чого забезпечується батареєю. Активна мітка більше і важче пасивного транспондера.

Блокування

Блокування ланцюгів, необхідних для руху транспортного засобу, проводиться спеціальними реле.

Зустрічаються іммобілайзери з аналоговим і цифровим реле.

Аналогове – внутрішнє або дротове. Легко відключається шляхом подання відповідної напруги.

Цифрове – дротове або бездротове, для зняття з охорони на нього подається цифровий код, залишається заблокованим навіть при відключенні блоку управління.

Пристрій з цифровим реле зламати складніше, ніж модель з аналоговим.

З дротового і бездротового реле варто обрати другий варіант: якщо проводове реле нейтралізується розмиканням або замиканням проводів, то бездротове серйозно ускладнює викрадачеві завдання – він повинен відшукати місце блокування.

Варто звернути увагу і на вид цифрового сигналу, який передається від блоку управління до реле:

 • статичний – залишається незмінним, що дозволяє зловмисникові його перехопити та зчитати;
 • динамічний – більш надійний, тому що постійно змінюється.

Метод ідентифікації власника

Брелок / картка – реагує на мітку в брелоку або картці. Блокування знімається при попаданні мітки в зону дії іммобілайзера. Дуже зручні мітки-брелоки: для зняття з охорони потрібно лише вставити ключ в замок запалювання.

Принцип роботи картки інший: власник проводить нею поблизу спеціального зчитувача. Хоча цей варіант менш зручний, проте зчитувач можна встановити в будь-якому місці машини, що дозволить надійно замаскувати іммобілайзер.

Відбиток пальця – розпізнає і реагує на візерунок подушечки пальця власника авто. Для відключення іммобілайзера досить провести пальцем по зчитувачу. Цей метод ідентифікації найзручніший і стійкий до злому. Недолік – висока вартість іммобілайзера зі сканером відбитків пальців.

Важливо: не забудьте попередньо запрограмувати пристрій на розпізнавання певного відбитка.

PIN-код – реагує на комбінацію з декількох знаків. Це простий і дешевий варіант, але менш зручний, оскільки вимагає від власника здійснити додаткову дію (ввести код).

Бренд

З приводу вибору бренду іммобілайзера існують різні думки. В теорії придбання пристрою відомого бренду гарантує високий рівень безпеки автомобіля, а економія на якості часто призводить до більшого збитку. Водночас грабіжники вивчають, перш за все, брендові моделі, а ось вироби маловідомих марок часто виходять за межі їх поля зору.

Поради

 • Гарантійний термін якісного іммобілайзера – 3 роки.
 • Встановлюйте іммобілайзер на сертифікованих станціях і не повідомляйте про цей пристрій стороннім людям.
 • Найкраще місце розташування іммобілайзера – під капотом, а не в салоні.
 • Дорожчий пристрій блокує більше ланцюгів, необхідних для руху авто, його складніше зламати.
 • Доповніть іммобілайзер сигналізацією – це підвищить рівень захисту автомобіля.
 • Перед використанням, вивчіть інструкцію з експлуатації та схему підключення пристрою.
 • Носіть мітку окремо від брелока з ключами – в цьому випадку автомобіль не буде викрадений, навіть якщо викрадачеві вдасться вкрасти Ваші ключі.
 • При втраті ключа, негайно перекодуйте іммобілайзер.
 • Якщо виникли проблеми з роботою іммобілайзера, не намагайтеся усунути їх самостійно. Для цього зверніться у сервісний центр, який встановив цей пристрій.
 • Бажано періодично перевіряти працездатність іммобілайзера в сервісному центрі.

Відгуки про статтю