Як вибрати інтерактивну іграшку

Інтерактивна іграшка - іграшка, що взаємодіє з дитиною. На відміну від звичайних - вона реагує на дії малюка, обмінюється з ним інформацією і таким чином допомагає йому краще пізнати навколишній світ.

За допомогою інтерактивної іграшки дитина може вивчити алфавіт і цифри, сформувати корисні звички, навчитися доброті і співпереживання. Інтерактивні «друзі» допоможуть малюкові розвинути дрібну моторику, пам'ять, тактильне сприйняття. А ще з такими іграшками малюкові ніколи не буде нудно.

Вид

Робот / прибулець - здатний рухатись і навіть літати, зупинятись перед перешкодами або обходити їх, трансформуватися, говорити. При цьому, дії іграшки супроводжуються світловими і звуковими ефектами.

Тварина - різновид м'якої іграшки, яка видає характерні звуки, наприклад, нявкає або гавкає. Деякі іграшки можуть рухатися, моргати при торканні, що дозволяє маляті вести своєрідний діалог з ними. В результаті, дитина вчиться взаємодіяти з тваринами.

Навчальна гра - навчає дитину алфавіту, нотах, географії, таблиці множення, користування годинником. Зустрічається в формі телефонів, різних тварин, автомобілів. Різновидом таких ігор є навчальні плакати.

Дитячий комп'ютер - нагадує справжній ноутбук. У такий комп'ютер встановлюються розвиваючі та навчальні програми, наприклад, математичні або граматичні. Граючи, малюк отримає уявлення і навички роботи з комп'ютером, а також розвине різні види мислення.

Ігрова панель - іграшка, виконана у вигляді телефону, равлика, мікрофона або будь-якого іншого предмета (персонажу), забезпеченого кнопками, сенсорними датчиками. Відповідна реакція ігрової панелі на дії дитини часто супроводжується світловими і звуковими ефектами.

Звукова книга - виглядає як звичайна дитяча книга, але при гортанні сторінок з вбудованих динаміків озвучується текст. Така книга цікавіша дитині, ніж звичайна. Вона допоможе підготуватися до школи і розширити кругозір. Деякі книги можуть навіть провести «іспит» - дитина відповідає на питання, щоб закріпити пройдений матеріал.

Ручка - необхідний аксесуар для роботи зі звуковими книгами. Вона оснащується програвачем і диктофоном, які дозволяють запустити програму навчання. Потім дитині досить торкнутися кінцем ручки відповідних текстів і картинок.

Телефон - зовні нагадує мобільний телефон. Пристрій оснащений кнопками, при натисканні яких він видає звуки і підсвічується. Ця іграшка познайомить малюка з технікою.

Мінімальний вік

Вік дитини, рекомендований виробником для користування конкретною інтерактивною іграшкою. Цей параметр враховує як рівень розвитку дитини, так і коло його інтересів.

Інтерактивні іграшки можна купувати дітям від 6 місяців.

Малюкові до 3 років добре підійдуть тварини (кішечки, ведмедики), ігрові панелі.

Дитині від 3 років можна придбати навчальні ігри та плакати, дитячі комп'ютери, звукові книги.

Дітей від 6 років зацікавлять роботи, телескопи, мікроскопи, за допомогою яких вони можуть робити спостереження як справжні вчені.

Функції

Світлові ефекти - створюються різнокольоровими лампочками (миготіння, безперервне світло). Вони «оживляють» іграшку, роблять її яскравіше і цікавіше. Така іграшка особливо ефектна в темряві.

Сенсорні датчики - реагують на дотик дитини до іграшки. В результаті кішка починає муркотіти, а ігрова панель - світитися і звучати.

Рух - одна з особливостей інтерактивної іграшки. Робот може літати і ходити, тварина - стрибати або перевертатися у відповідь на дії дитини.

Пульт управління - дозволяє управляти іграшкою на відстані.

Відтворення

Багато інтерактивних іграшок здатні відтворювати звуки, фрази, мелодії і пісні. Ця функція робить іграшку ще цікавіше для малюка, а сам процес гри більш захоплюючий. Наприклад, тварина може не тільки видавати характерні звуки, а й заспівати дитині колискову пісеньку на ніч, а звукові книги озвучать власний зміст.

За допомогою функції відтворення дитина і іграшка здатні спілкуватися «на одній мові», що добре не тільки для розваги, але і для навчання. Можливість запису і повтору звуків зустрічається у ручок, забезпечених диктофонами і програвачами.

Розвиток здібностей

Вплив інтерактивної іграшки на розвиток здібностей дитини багатогранний. Як правило, одна і та ж іграшка позитивно впливає на різні здібності.

  • візуальне сприйняття розвивають всі іграшки;
  • логіка, мислення і пам'ять - навчальні ігри (плакати), дитячі комп'ютери;
  • тактильне сприйняття - тварини;
  • фантазія і творчість - ігрові панелі, дитячі комп'ютери;
  • моторика рук (координація рухів) - тварини, навчальні ігри та панелі.

Для навчання алфавіту, мовам (в тому числі іноземним), числам і рахунку підійдуть навчальні плакати, ігрові панелі, дитячі комп'ютери.

Матеріал

Найчастіше інтерактивна іграшка виготовляється з пластика, якому можна надати будь-яку форму і колір. В м'яких іграшках (тварини) використовується поєднання пластика і тканини. Метал, як правило, зустрічається в комбінації з пластиком (деякі частини мікроскопів і роботів). Звукові книги і навчальні плакати виготовляються з паперу.

Поради

  • Інтерактивні іграшки повинні бути виготовлені з якісних нетоксичних матеріалів, що підтверджується відповідними сертифікатами.
  • Обов'язково переконайтесь в її справності і належній комплектації. Інакше, малюк буде розчарований непрацюючої іграшкою.
  • Зверніть увагу на яскравість відтінків іграшки і гучність звукового супроводу. Занадто яскраві й гучні пристрої можуть дратівливо впливати на малюка.
  • Таку незвичайну і дорогу іграшку просто необхідно купувати разом з дитиною.

Виробник

При виборі інтерактивної іграшки не варто економити на її вартості. Через особливості таких іграшок (а саме, наявності електронних схем та інших функцій) вони можуть швидко виходити з ладу при інтенсивному використанні. Навіть при обмеженому бюджеті варто придивитись до моделей Bambi, Kiddieland, Simba або Na-Na. Вони досить непогано зроблені і будуть цікаві дітям.

Відмінним вибором якісних іграшок стануть марки Chicco, Fisher-Price, Hasbro, Keenway, Playgro, Smoby, Spin Master, Tiny Love. Вони досить дорогі, але зате відрізняються відмінним дизайном, гарною формою і цікавим призначенням (наприклад, дитячі планшети). Для дітей постарше підійдуть іграшки Bresser: це дорогі мікроскопи, практично повністю ідентичні справжнім.

Відгуки про статтю