Як вибрати камеру заднього виду

Камера заднього виду – використовується для забезпечення огляду в «мертвих зонах», які не видно з водійського місця безпосередньо або за допомогою дзеркала. Камера заднього виду встановлюється на задній бампер, кузов і деякі інші місця. Камера зазвичай активується при включенні задньої передачі. Практика показує, що такий пристрій істотно полегшує паркування транспортного засобу.

Камера заднього виду купується окремо або в комплекті з парктроніком, монітором (часто дзеркалом-монітором). Системи кругового огляду складаються з декількох камер і центрального блоку управління.

Крім камер заднього виду використовуються фронтальні камери, які монтуються найчастіше на передній бампер. Подібні пристрої вмикаються вручну.

Вид

Штатна – виготовляється під конкретну марку авто, що істотно полегшує її монтаж. Встановлення штатної моделі проводиться без пошкодження автомобіля, сама ж камера непомітна для оточуючих. Недоліки: висока ціна та обмежений вибір таких камер. Така камера розташовується в штатному місці під камеру або на плафоні підсвічування заднього номерного знака.

Важливо: марка авто означає фірму-виробника. Тому обираючи камеру, звертайте увагу на її сумісність з конкретною моделлю автомобіля відповідної марки.

Універсальна – монтується на будь-який автомобіль, але помітна для оточуючих, а її встановлення часто супроводжується пошкодженням поверхні автомобіля (на шурупах). Альтернативою такому кріпленню може стати двосторонній скотч, але такий варіант програє в надійності. Універсальна камера розташовується на бампері, рамці номерного знака та інших місцях, придатних для монтажу.

Універсальна камера використовується для заднього, фронтального і бічного огляду.

Універсальні камери поділяються на три категорії.

  • Врізна – непомітна, проте для встановлення необхідно свердлити задній бампер. Кріплення – засувки та стопорні гайки.
  • Накладна – монтується на кузов або закріплюється кронштейнами. Недолік той самий, що й у врізній моделі.
  • У рамці номерного знака – легко встановлюється, проте ця перевага має зворотний бік: подібна модель часто стає легкою здобиччю для злодіїв (разом з номерами).

Напрямок огляду

Задня – показує картинку в дзеркальному режимі, щоб водій не заплутався в сторонах.

Передня (фронтальна або передня камера) – на відміну від попереднього варіанту показує зображення в прямому режимі.

Бічна (бічна камера) – як і в попередньому варіанті, видає зображення в прямому режимі. Бічні камери встановлюються в бічні дзеркала.

Кругова (система кругового огляду) – забезпечується кількома камерами (заднього виду, переднього виду та бічного огляду).

Підключення

Дротове – камера та екран з'єднані кабелем. Такий варіант відрізняється дешевизною, надійністю, стійкістю до радіоперешкод і забезпечує якісне зображення. Недолік – складне встановлення.

Бездротове – камера і монітор зв'язані за допомогою радіохвиль. Подібне рішення полегшує монтаж пристрою, але якість картинки погіршується при радіоперешкодах.

Матриця

Тип

CMOS – дешева і компактна матриця з прийнятною швидкістю обробки зображення. За якістю зображення поступається матриці CCD.

Важливо: зустрічаються CMOS-матриці, які відрізняються високою світлочутливістю, у порівнянні з параметрами матриці CCD. Камера заднього виду зазвичай працює в умовах достатнього освітлення для отримання картинки задовільної якості.

CCD – вигідно відрізняється від попередньої матриці високою якістю картинки (особливо при поганому освітленні), але і ціна її вище. До недоліків CCD відноситься і низька швидкість обробки зображення.

HCCD – вдосконалений різновид попереднього варіанту. Така матриця видає якісніше зображення в умовах слабкої освітленості, ніж CCD, але варто ще дорожче.

Роздільна здатність

Чим вище роздільна здатність матриці, тим якісніше зображення (особливо в умовах слабкого освітлення). Роздільна здатність в камерах заднього виду не перевищує 0.3 Мп (640х480 пікселів) – цього цілком достатньо.

Розмір

Розмір (діагональ) матриці вимірюється в дюймах. Чим вище цей параметр, тим менше спотворюється картинка. Це важливо при роботі в умовах слабкої освітленості. Водночас якість зображення залежить не тільки від розміру матриці.

Роздільна здатність відео

Цей показник визначається по вертикалі та горизонталі. Вертикальна роздільна здатність для стандартів NTSC і PAL складає 625 рядків. На параметр роздільної здатності по горизонталі впливає кут огляду. Така величина вимірюється в телевізійних лініях (ТВЛ) і коливається в межах 420-540 ТВЛ (NTSC і PAL).

Чим вище роздільна здатність, тим детальніше і чіткіше зображення. Правда, і вартість камери зростає. Щоб реалізувати переваги високої роздільної здатності потрібен відповідний монітор.

Стандарт відеосигналу

Стандарт відеосигналу або система колірності найчастіше використовується або американська (NTSC), або європейська (PAL). Цей параметр необхідний для правильного вибору монітора до камери: стандарт відеосигналу в обох пристроях повинен збігатися. Більшість сучасних моделей підтримують два стандарти колірності.

Режим зображення

Пряме відображення – водій бачить ту ж картинку, що і камера.

Дзеркальне відображення – водій бачить перетворену картинку, в якій права і ліва сторона помінялися місцями. Таким чином, полегшується сприйняття зображення – воно стає подібним зображенню з дзеркала заднього виду.

Пряме / дзеркальне відображення – здатність камери працювати в обох режимах.

Мінімальна освітленість

Цей параметр означає світлочутливість камери та вимірюється в люксах (лк). Він допомагає оцінити здатність роботи камери в темний час доби. Мінімальна освітленість в сучасних камерах коливається в межах 0.01-3 лк. Світлочутливість камери зі CMOS-матрицею становить 0.1 лк, CCD – 0.01 лк.

Важливо: в теорії, чим нижче ця величина, тим краще працює камера в умовах слабкого освітлення. На практиці камери майже завжди працюють разом з включеними фарами, що забезпечують якісну картинку. Тому характеристика мінімальної освітленості має скоріше рекламне значення.

Кут огляду

Від цієї величини залежить якість зображення. Чим вище кут огляду (по горизонталі), тим більше простору захоплює кадр, але при дуже широкому куті картинка спотворюється. Знайдіть баланс між полем зору і деталізацією картинки. Для гарного огляду позаду досить 120-170°.

За кутом огляду камери бувають:

  • до 125° – вузькоспрямовані камери;
  • до 160° – найпоширеніший параметр;
  • до 180° і вище – ширококутні камери.

Важливо: щоб домогтися якісної картинки з ширококутної камери потрібна висока роздільна здатність, інакше вийде розмите зображення.

Сигнал / шум

Співвідношення цих параметрів впливає на якість зображення. Чим вище пропорція сигнал / шум, тим менше перешкод і спотворень буде на зображенні. Оптимальне значення – 40 дБ (прийнятну якість). У більш досконалих моделях цей показник становить 48-50 дБ (ідеальна картинка).

Робоча температура

Камера повинна працювати в будь-яких погодних і кліматичних умовах. Тому якісні пристрої витримують температури від – 25 °C до + 65 °C.

Функції

ІЧ-підсвічування – покращує якість картинки під час знімання вночі. Підсвічування забезпечують світлодіоди, які розміщені по периметру об'єктива камери. Практика показує, що така функція може стати в пригоді тільки при виході з ладу штатних фар автомобіля. У всіх інших випадках вона марна.

Підказка при паркуванні – камера накладає на картинку паркувальні лінії (паркувальні мітки), які допомагають водієві визначити відстань до предмета, що спрощує маневрування в обмежених умовах.

Важливо: для коректної роботи цієї функції, камера повинна бути точно встановлена (на певній висоті від землі та під певним кутом). Це відноситься, перш за все, до універсальних моделей.

Автоматичне налаштування експозиції – встановлює оптимальні параметри експозиції та змінює їх залежно від освітлення.

Автоматична корекція балансу білого – встановлює оптимальні показники балансу білого і всієї колірної гами та змінює їх, підлаштовуючись під конкретне джерело освітлення (ліхтарі на вулиці, лампи в гаражі, світло сонця й т.д.).

Пилозахист та вологозахист – запобігає потраплянню пилу і вологи всередину камери. Це обов'язкова функція, оскільки пристрій регулярно відчуває вплив бруду, пилу, атмосферних опадів, бризок з-під коліс. Клас захисту від пилу і вологи позначається кодом IPХХ (перша цифра означає рівень захисту від пилу, друга – від вологи).

Камери заднього виду бувають трьох класів пилозахисту та вологозахисту:

  • IP66 – повний захист від попадання пилу, захист від великого напору води та морських хвиль;
  • IP67 – повний захист від попадання пилу, допускається короткочасне занурення в воду (глибина – до 1 м);
  • IP68 – повний захист від попадання пилу і вологи. Можлива робота на глибині понад 1 м понад 30 хвилин.

Важливо: не дивлячись на високий рівень стійкості камери до вологи, не рекомендується її мити під сильним напором. Не варто впадати й в іншу крайність – чистити пристрій сухою ганчіркою, оскільки так можна подряпати об'єктив.

Пульт ДК – полегшує керування камерою (зміна кута огляду і т.д.). Такий девайс зустрічається в дорогих пристроях. Як правило, подібний пульт є провідним.

Відгуки про статтю

спасибо