Як вибрати кардрідер

Кардрідер – це пристрій, який читає інформацію з карт пам'яті різних форматів.

Переваги кардрідера:

  • швидкість зчитування інформації з карти пам'яті за допомогою кардрідера у рази вище, ніж за допомогою USB-проводу;
  • зазвичай не потрібно встановлення додаткових драйверів під певний пристрій при використанні кардрідера. Комп'ютер розпізнає картку пам'яті як окремий диск;
  • використання кардрідера дозволяє уникнути «зношування» акумулятора пристрою, куди вставлена картка пам'яті.

Підключення

Кардридери можуть підключатися до комп'ютера або планшета / смартфону. Перші бувають внутрішніми та зовнішніми, другі – лише зовнішніми. Також пристрої для планшетів підтримують менше типів карток і найчастіше мають один слот під картку пам'яті.

Тип

Внутрішні кардрідери – встановлюються безпосередньо в корпус комп'ютера в 3.5-дюймовий відсік, що підключаються через USB-порт.

Зовнішні кардрідери – є переносними, компактнішими пристроями і підключаються до комп'ютера також через USB-порт.

Якщо пристрій використовуватиметься лише вдома з одним персональним комп'ютером, можна придбати внутрішній кардрідер. Якщо пристрій найчастіше виноситься за межі будинку або використовується з різною технікою, то краще придбати зовнішній кардрідер. Зовнішні кардрідери бувають суперкомпактних розмірів, мають дуже малу вагу та можуть бути схожі на звичайну USB-флешку.

Якихось інших особливих відмінностей між цими двома типами немає.

Типи карт, що підтримуються

При виборі кардридера важливо знати, які формати карток пам'яті він підтримує, оскільки від цього залежить функціональність пристрою. Варто орієнтуватися на типи карток, з якими працює ваша відеокамера, смартфон, фотоапарат, відеореєстратор та інші гаджети.

Основні формати карток пам'яті

SD – застосовуються у смартфонах, електронних книгах, планшетах, фотоапаратах, ноутбуках, відеокамерах та інших портативних гаджетах. Розміри – 32x24x2.1 мм, об'єм – до 4 Гб.

SDHC – друге покоління карток пам'яті формату SD. Об `єм – до 32 Гб.

SDXC – третє покоління карток пам'яті формату SD. Об'єм до 2 Тб.

microSD / microSDHC / microSDXC – зменшені варіанти попередніх карток. Застосовуються у смартфонах та інших портативних гаджетах. Розміри – 15x11x1 мм.

miniSD – за розміром такі карти займають проміжне положення між SD та micro SD. Розміри – 22x20x1.4 мм.

CompactFlash – характеризуються високою швидкістю та об'ємом, відмінно підходять для серійної фотозйомки та відеозйомки. Розміри – 42x36 мм (товщина – 5 мм для Type I, 3.3 мм для Type II), об'єм – до 512 Гб.

MMC – застосовуються у смартфонах, фотоапаратах та інших подібних гаджетах. Об'єм – до 64 Гб.

MMCmicro – зменшений варіант MMC. Розміри – 12х14х1.1 мм.

Memory Stick – використовуються в гаджетах Sony, наприклад відеокамерах. Розміри – 50x21.5x2.8 мм або 31x20x1.6 мм (MemoryStick Duo), об'єм – до 32 Гб.

M2 (Memory Stick Micro) – зменшений варіант Memory Stick. Розміри – 15x12.5x1.2 мм.

xD-Picture – застосовуються у цифрових фотоапаратах Fujifilm та Olympus. Об'єм – до 8 Гб.

XQD – відрізняються високою швидкістю запису даних (до 125 Мб/с). Розміри – 39x30x3.8 мм.

CFexpress – ємні та високошвидкісні карти пам'яті, призначені для серійної фотозйомки у форматі RAW та зйомки 4K-відео з частотою кадрів 120 к/с. Розміри – 20x28x2.8 мм (Type A), 38.5x29.8x3.8 мм (Type B). Швидкість Type A – до 800 Мб/с, Type B – до 1700 Мб/с.

Одні кардрідери підтримують лише 2-3 типи карт, інші можуть працювати з десятками форматів накопичувачів. Не слід гнатися за кількістю підтримуваних форматів одним кардрідером, оскільки чим більше таких, тим нижча швидкість передачі даних/читання.

Якщо ви не впевнені, які формати карт пам'яті вам потрібні, можна вибрати кардрідер «all-in-one», який підтримує всі формати.

USB-хаб

USB-хаб (USB-концентратор, розгалужувач) – розширює кількість USB-портів та не призначений для читання карток пам'яті. Тим самим один роз'єм, який займає розгалужувач, перетворюється на кілька входів (2-7). Стане в нагоді в ситуації, коли не вистачає роз'ємів під різні периферійні пристрої або працювати з «рідними» портами незручно.

Розрізняють два види USB-хабів.

Також зустрічаються універсальні моделі (кардрідер/USB-хаб), у яких поєднано функції двох пристроїв. Вони забезпечені слотами для читання карток пам'яті та USB-портами. Такі пристрої обійдуться дешевше, ніж два окремі гаджети. Щоправда, варіанти «2 в 1» мають скромніші можливості порівняно зі спеціалізованими кардрідерами та USB-хабами.

Важливо: при виборі USB-хаба оцініть відстань між портами. У деяких дешевих пристроях ця дистанція настільки мала, що дозволяє одночасно використовувати всі виходи. Якщо USB-порти в ПК розташовані позаду системного блоку, можна придбати USB-подовжувач. Це значно полегшить роботу із хабом.

  • Пасивний – компактний та дешевий розгалужувач. При підключенні великої кількості електроніки перестає коректно працювати через нестачу енергії.
  • Активний – підключається до мережі, що забезпечує стабільну роботу. Деякі хаби можна використовувати як зарядні пристрої для портативних девайсів.

Інтерфейс підключення кардрідера

USB 2.0 – забезпечує швидкість до 60 Мб/с, такий інтерфейс вже можна вважати застарілим.

USB 3.0 (USB 3.2 Gen 1) – найбільш просунутий варіант зі швидкістю передачі до 600 Мб/с.

USB 3.1 (USB 3.2 Gen 2) – найновіша версія, забезпечує швидкість передачі даних до 1250 Мб/с.

USB Type-C – на відміну від попередніх варіантів характеризується компактними розмірами та двосторонньою конструкцією (кардрідер підключається з першої спроби). Такий порт зустрічається в портативних девайсах та стаціонарних ПК. Швидкість передачі даних – до 1250 Мб/с.

Lighting – інтерфейс, який використовується лише у гаджетах Apple (iPhone, IPod Touch, iPad). За параметрами нагадує інтерфейс microUSB.

Кардридери можуть бути оснащені додатковими USB-портами, через які підключаються флешки USB та інші пристрої. Також кардрідери, USB-хаби, пристрої «2 в 1» іноді мають такі роз'єми:

  • microUSB (OTG) – застосовується для з'єднання з планшетом або смартфоном, що працює в режимі USB-host (цей режим передбачає підключення до портативного пристрою зовнішнього жорсткого диска або флешки);
  • HDMI – призначений для підключення до ноутбука або ПК зовнішнього монітора, якщо «рідний« порт комп'ютера недоступний;
  • для SIM-карти (кардрідери) – дозволяє читати SIM-карту, знадобиться для резервного копіювання та редагування збережених відомостей (наприклад, можна перенести повідомлення та контакти на комп'ютер);
  • LAN-порт (USB-хаби, пристрої «2 в 1») – перетворює девайс на зовнішню мережну карту для підключення до Інтернету техніки, позбавленої такого роз'єму.

Оснащення

Вбудований акумулятор – служить для заряджання портативних пристроїв.

Wi-Fi – дозволяє підключити кардрідер до смартфона або планшета, не використовуючи провід. Корисно для любителів подорожей та активного відпочинку.

Індикація активності – вказує на обмін даними (читання / запис) між комп'ютером (з кардрідером) і картою пам'яті. Запобігає втраті інформації та поломки кардрідера через його від'єднання під час передачі даних. Індикатор повинен бути досить помітним, інакше він марний.

Знімний кабель USB – полегшує зберігання та транспортування кардрідера з USB-кабелем. Дає можливість замінити провід, якщо він недостатньо довгий або вийшов із ладу. Для додаткової зручності деякі моделі мають відсік для USB-кабелю.

Відсік для USB-кабелю – робить більш зручним транспортування та зберігання кардрідера.

Підтримка карток UHS-II – дає можливість прочитати дані з високошвидкісних карток пам'яті (до 312 Мб/с).

Відгуки про статтю

Благодарность все понятно...