Як вибрати кнопку змиву

Кнопка для змиву – панель з однією або двома клавішами, які активують зливний механізм. Використовується в унітазах з інсталяцією.

Функції та клавіші

1 режим (повний змив) – спускає весь обсяг води, що міститься в зливному бачку (6-8 л). Найпростіший і дешевий варіант.

2 режими (повний змив / економ) – зливає весь обсяг (6-8 л) або половину обсягу води в бачку (3-4 л), в залежності від ситуації. За повний змив відповідає клавіша більшого діаметру, за режим «економ» - менша клавіша. Таке рішення зменшує споживання води і відповідно – витрати на водопостачання.

3 режими (старт / стоп) – поряд із зазначеними режимами передбачена опція «старт / стоп» для зупинки зливу в будь-яку мить. Подібний функціонал дозволяє максимально економно витрачати воду і знизити витрати на водопостачання.

Кількість клавіш залежить від функціоналу кнопки. Стандартні варіанти:

  • 1 клавіша – 1 режим;
  • 2 клавіші – 2 режими;
  • 1 або 2 клавіші – 3 режими.

Система змиву

Механічна – запускається натисканням кнопки. Переваги: низька ціна, проста конструкція. Недоліки: підвищений знос, велика ймовірність виходу з ладу клавіші.

Електронна – схожа на попередній варіант, але відрізняється більш м'яким натисканням. Плюси: тривалий термін служби, комфортне використання, наявність підсвічування.

Сенсорна – спрацьовує на рух руки або відсутність / присутність людини в санвузлі (безконтактний змив). Перевага – високий рівень гігієнічності. Оптимальна для громадських місць.

Пневматична – змив проводиться натисненням на клавішу. Перевага – можливість встановлення кнопки в будь-якому напрямку від інсталяції на 2.5 м. Підходить для створення оригінального дизайну.

Недоліки електронної, сенсорної, пневматичної системи (у порівнянні з механічною): висока вартість, складність конструкції.

Форма і колір

Зустрічаються квадратні, прямокутні, круглі, овальні, асиметричні клавіші. Популярні кольори кнопок для змиву – хромовий, золотий, срібний, бронзовий, сталевий. Зустрічаються білі і чорні клавіші. Потрібний варіант підбирається виходячи з індивідуальних переваг і оформлення інтер'єру санвузла.

Матеріал корпусу

Пластик – найдешевший матеріал, дозволяє імітувати різні фактури (золото, срібло, мідь, сталь). Недолік – утворення тріщин і подряпин.

Метал – позбавлений недоліків пластику, але обійдеться дорожче. Однак, метал піддається корозії і тому дана кнопка захищена спеціальним покриттям. Розумний баланс між надійністю і ціною. Клавіша гармонує з іншими елементами ванної, виконаними з металу.

Дерево – красиве і приємне на дотик. Мінус – чутливість до вологи, який нейтралізується лаковим покриттям. Така кнопка зазвичай підбирається під колір меблів.

Скло – ефектний на вигляд, стійкий до корозії і надійний матеріал. Зустрічаються матові, глянсові, дзеркальні, безбарвні і різнокольорові варіанти. Стильне рішення для створення оригінального акценту в інтер'єрі.

Деякі виробники при створенні ексклюзивних моделей використовують екзотичні матеріали: цінні породи дерева, натуральний камінь, шкіру.

Установлення

Змивна кнопка монтується в ревізійне вікно інсталяції і підбирається під відповідні параметри (ширина, висота). Бажано, щоб кнопка та інсталяція були виготовлені одним виробником, тому що в протилежному випадку їх сумісність не гарантовано.

Оснащення

Противандальна система – захищає кнопку від умисного пошкодження або розтину. Корисна функція для панелей, встановлених в громадських місцях.

Підсвічування – відіграє декоративну роль, а також полегшує користування санвузлом вночі. Тьмяне підсвічування вигідно відрізняється від більш яскравого верхнього освітлення тим, що не відганяє сну.

Протибактеріальне покриття – запобігає розмноженню мікробів і тим самим підвищує гігієнічність кнопки.

Монтування в меблі для ванної – надає додаткові варіанти для оформлення санвузла.

Пневматичний шланг – дозволяє підключити кнопку до випускного механізму зливного бачка. Входить в комплект постачання кнопки для пневматичної системи змиву.

Також кнопка для змиву комплектується кріпильними елементами і монтажною рамкою.

Відгуки про статтю