Як вибрати кавоварку (кавомашину)

Різниця між кавоварками і кавомашинами полягає в ступені участі людини в процесі приготування кави. При роботі з кавоваркою необхідно виконати ряд дій (дозування кави, її засипання в кавоварку, вивантаження відходів). Користуватися кавоваркою набагато простіше – досить вибрати потрібний напій і налаштувати відповідні параметри.

Кавоварки дешевші, компактніші і тихіше працюють, а також дають можливість управляти процесом заварювання кави і змінювати смак напоїв. Зате кавомашини не вимагають спеціальних навичок, дозволяють приготувати більше видів кавових напоїв і мають широкий функціонал, зокрема вміють молоти зерно.

Вважається, що кавомашини готують більш смачну каву за рахунок пропускання пари через мелене зерно (кавоварки працюють за іншим принципом – пропускають воду через зерна).

Кавоварки найчастіше використовуються в побуті, а більш продуктивні кавомашини – в ресторанах, великих офісах, барах (правда, зустрічаються і побутові моделі).

Тип

Крапельні (фільтраційні) кавоварки – принцип роботи цих пристроїв полягає в тому, що нагріта до 95° С вода потрапляє в мелену каву, а потім по краплі стікає через фільтр в спеціальний резервуар. Ці моделі підходять для будинку.

Переваги крапельних кавоварок: простота використання і обслуговування, порівняно низька ціна, можливість приготування декількох порцій кави і її підігріву. Крапельна модель дозволяє приготувати і чай.

Недоліки: якість і смакові характеристики кави залишають бажати кращого, значна витрата меленої сировини, необхідність миття після кожного застосування, потрібна періодична заміна фільтра.

Важливо: часто можна почути, що на якість кави впливає форма колби, куди вона стікає. Не варто цьому вірити, так як це рекламний хід, який підіймає ціну на кавоварки.

Капсульні кавоварки (французький прес) – універсальні машини, за допомогою яких можна приготувати каву, чай або какао. Принцип роботи полягає в тому, що каву або чай заливають окропом, а потім за допомогою преса фільтрують непотрібний осад.

Переваги капсульних кавоварок: дешевина пристрою, універсальність, стабільна якість напою, компактність, простота використання.

Недоліки: висока ціна капсул, низькі смакові якості отриманої кави через обмежений вибір капсул.

Гейзерні (парові) кавоварки – принцип дії цих моделей полягає в тому, що пара кілька разів проходить через мелену каву, що знаходиться на спеціальному фільтрі.

Переваги гейзерних кавоварок: компактні розміри, можливість отримати більш міцну каву, ніж при використанні крапельної або капсульної моделі.

Недоліки: потрібно регулярно міняти прокладки і фільтри, а також очищувати запобіжний клапан, не можна регулювати об'єм і міцність напою.

Важливо: для такої моделі варто купувати каву грубого помелу, тому що дрібний сильно забиває фільтр. Також зверніть увагу на об'єм колби. На італійських кавоварках часто вказується кількість уміщуваних кухлів, але слід пам'ятати, що італійці п'ють каву з маленького посуду.

Еспресо-кавоварки (ріжкові) – принцип роботи цих пристроїв полягає в тому, що гаряча вода під тиском проходить через каву.

Переваги еспресо-кавоварок: висока якість напою, мінімальна витрата кави на один кухоль, можливість отримати різні кавові напої, в тому числі еспресо італьяно, капучіно, лате.

Недоліки: висока вартість, необхідність спеціального помелу кави, відповідного тільки для такої моделі, потрібні навички трамбування меленої сировини, за один робочий цикл можна приготувати 1-2 чашки, складність миття.

Електротурки (для кави по-турецьки) – за виглядом нагадують звичайні турки і оснащуються нагрівальним елементом, який розташовується внизу пристрою.

Переваги: мобільність, можливість варити каву по-турецьки, коли немає поруч газової плити, не потрібні капсули і фільтри. В електротурках можна заварювати і чай.

Недоліки: слабо виражений смак кави в порівнянні з напоєм, приготованим в звичайній турці, потрібен особливий догляд (не підходять абразивні і кислотомісткі засоби).

Комбіновані – поєднують в собі функції крапельної кавоварки і ріжкової-еспресо. Часто така модель дозволяє готувати каву в капсулах або чалдах. Недолік: висока вартість, більш низька надійність. Рекомендується поцінювачам кавових напоїв.

Кавоварки холодного заварювання – принцип дії таких пристроїв полягає в тому, що кава готується із застосуванням холодної води.

Переваги кавоварок холодного заварювання: високі смакові якості напою, низька кислотність, можливість зберігати готову каву протягом кількох діб.

Недоліки: тривалий час приготування (до 24 годин), підвищена витрата кави, обмежений модельний ряд.

Портативні – компактні пристрої, що працюють від автомобільного прикурювача (12/24 В). Подібні кавоварки ідеальні в туристичній поїздці, на полюванні та риболовлі. Рекомендується водіям, мандрівникам.

Важливо: купуйте портативну кавоварку з кейсом. Такий аксесуар захистить прилад від пошкоджень і продовжить термін служби. Кавоварка з валізкою часто оснащується корисним приладдям – чашечками і серветкою.

Тип кавоварки еспресо

Ріжкова – передбачає участь користувача в процесі приготування кави. Перевага – широкі можливості для отримання напою з унікальними смаковими якостями. Мінус – потрібні навички. Ріжкові кавоварки вибирають професійні бариста і кавомани зі стажем, яким подобається самим готувати напій.

Автоматична – самостійно готує напій. Користувачеві достатньо залити молоко, засипати каву і дати відповідну команду. Переваги: простота використання, стабільна якість готового напою. Недоліки: висока вартість, не можна отримати каву, що має оригінальний смак.

Фільтр

Фільтр – може бути одноразовим і постійним. Одноразові більш гігієнічні, але збільшують витрати на утримання кавоварки.

Паперовий – екологічний матеріал, чудово очищує каву від осадів і шкідливих речовин (кафестол, кафеол). Такий фільтр дешевий і простий у використанні, не потребує догляду. Мінус – є одноразовим.

Нейлоновий – розрахований на 60 заварювань. За ціною і терміном служби цей варіант займає проміжне місце між одноразовим паперовим і довговічними металевим і «золотим» фільтрами.

 • «Золотий» – вдосконалена версія нейлонового фільтра (з напиленням нітриду титану), який прослужить набагато довше. Мінуси: коштує значно дорожче нейлонового, вимагає періодичного очищення.

Металевий – багаторазовий фільтр. Недоліки: потребує миття після кожного використання, надає каві своєрідний присмак, який сподобається далеко не кожному. Дозволяє заварювати каву «по-індійськи».

Установка

Настільні – окремо розташовані пристрої, які при необхідності можна переставити. Настільні моделі зустрічаються найчастіше.

Вбудовані – встановлюються в кухонну шафу. Такі кавоварки ідеально вписуються в інтер'єр кухні і при цьому не займають зайве місце. Недоліки: висока вартість, складність монтажу.

Важливо: купуйте портативну / автомобільну кавоварку з кейсом. Такий аксесуар захистить прилад від пошкоджень і продовжить термін служби. Кавоварка з валізкою часто оснащується корисними речами – чашечками і серветкою.

Обсяг

По цій характеристиці судять про кількість порцій кави, яку кавоварка готує за один цикл роботи. В середньому об'єм резервуара для води становить 0.75-1.5 л. У напівпрофесійних моделей цей параметр вище – від 2 л. Варто пам'ятати, що чим більший об'єм, тим вища вартість і розмір кавоварки. Машину середніх розмірів легше мити, і вона простіша у використанні.

Рекомендовані параметри об'єму резервуара кавоварок / кавомашин:

 • до 1 л – для дому;
 • 1-2 л – для офісу;
 • 2 л і більше – для закладів громадського харчування.

Потужність

Даний параметр визначає швидкість приготування кавових напоїв. У різних пристроях становить 330-1800 Вт і більше. Потужність слід розглядати в залежності від типу апарату:

 • краплинні – 330-1200 Вт;
 • капсульні – 800-1500 Вт;
 • гейзерні – 450-1000 Вт;
 • ріжкові – 850-1850 Вт;
 • електротурки – 500-1000 Вт;
 • кавомашини – 1000-1700 Вт і більше.

Потужність особливо важлива для еспресо-кавоварок, оскільки ці пристрої працюють під тиском. Так, пристрій потужністю 850-1000 Вт дозволяє приготувати напій за пару хвилин, а модель 1000-1850 Вт впорається зі своїм завданням за 30-40 секунд.

Важливо: всупереч поширеній думці потужність кавоварки не впливає на міцність готового напою. Насправді міцність кави визначається кількістю використовуваних мелених зерен.

Тип нагрівача

Тип нагрівача (для еспресо-кавоварок) – це може бути бойлер (нагрівається вся вода до потрібної температури і пропускається через каву) і термоблок (вода нагрівається невеликими порціями і пропускається через каву).

Бойлер зручний, якщо необхідно готувати кілька порцій кави, якщо ж порція всього одна, то краще термоблок, так як порція води гріється швидше, ніж повний об'єм.

Тиск помпи

Характеристика еспресо-кавоварок, представлених двома видами:

 • парові – 3.5-4 бар (цього недостатньо для приготування якісного напою);
 • помпові – 15-20 бар (дають ароматну і смачну каву).

Кава

Зерна – початковий стан кави, в якому зберігається все багатство смаку і аромату. Кавоварки для зерен забезпечуються кавомолкою і дають можливість вибирати сорт зерен для помолу, їх кількість. Такий варіант цінують гурмани кави, але він і найскладніший в приготуванні.

Мелена – порошкоподібна кава, отримана подрібненням зерен. В меленій субстанції втрачається значна частина смакових якостей. Роботу з меленою кавою підтримує більшість кавоварок. Це рішення характеризується оптимальним балансом між смаком і складністю приготування.

Багато кавоварок розраховані на використання зерен і меленої кави.

Капсули – мелена кава, упакована в капсулу. Вага капсули – 7-9 м Така форма випуску спрощує приготування напою: від користувача потрібно встановити капсулу в пристрій і ввімкнути потрібну програму. Капсули підійдуть тільки до капсульних кавоварок.

Чалди – мелена кава, упакована в паперовий фільтр. Вага одного пакетика – 7-9 г. Каву в чалдах так само легко приготувати, як і капсульну. Подібно попереднього варіанта чалди сумісні лише зі спеціальними чалдовими кавоварками. Стверджується, що чалдова кава за своїми смаковими якостями не поступається капсульній, а коштує дешевше.

Важливо: капсульна і чалдова форма випуску не дозволяє користувачеві контролювати процес приготування напою і впливати на його смак. Також виникає проблема сумісності капсул і кавоварок різних виробників.

Ємність контейнера для зерен

Цей параметр актуальний для кавоварок з вбудованою кавомолкою.

Рекомендовані характеристики:

 • для дому – до 200 г;
 • для офісу – 250 г і більше.

Кількість роздавальних груп

Група – ріжок, куди надходить кава і нагріта вода. Одна група дає 1-2 чашки напою. В різних моделях цей показник варіюється в межах 1-4. Кавоварка з 4 групами здатна приготувати до 8 чашок кави одночасно. Такі машини використовуються в закладах громадського харчування.

Матеріал ріжка

Пластик – дешевий матеріал, але негативно впливає на якість приготованого напою (кислуватий присмак, водянистість).

Метал – обійдеться дорожче, зате в результаті вийде смачна і ароматна кава.

Програми

Попередньо встановлені програми забезпечують приготування різноманітних кавових напоїв. Прилад автоматично контролює процес варіння кави, у тому числі визначає кількість гарячої води та її оптимальну температуру.

Найбільш поширені програми:

 • еспресо – популярний кавовий напій, що характеризується виразним ароматом та насиченим смаком (обсяг порції – 35 мл);
 • еспресо лунго – на відміну від звичайного еспресо містить більше води та кофеїну (обсяг порції – до 60 мл);
 • ристретто – готується так само, як і еспресо, але відрізняється меншою кількістю води (об’єм порції – 15-20 мл);
 • капучіно – складається з еспресо, молока та молочної пінки (обсяг порції – 150 мл);
 • латте – за складом нагадує капучино, але містить менше молочної піни, крім того, у такий напій найчастіше додаються різні сиропи (обсяг порції сягає 360 мл);
 • латте макіато – складається з тих самих інгредієнтів, що і класичний латте, але готується по-іншому (обсяг порції – 220-300 мл);
 • американо – складається з еспресо та води (обсяг порції – 110-240 мл);
 • гаряче молоко – нагрівання молока до 65°C;
 • гаряча вода – нагрівання води до 90°C.

Приготування еспресо

Напівавтоматичне – передбачає використання меленої кави, яка засипається користувачем вручну. Після приготування еспрессо використаний порошок видаляється баристою. Він же контролює і протоку води.

Автоматичне – можливість отримати еспресо без участі користувача. Такий пристрій створює «таблетку» з кави, змеленої у вбудованій кавомолці. Крім цього, кавоварка автоматично дозує протоку води.

Приготування капучіно

Автоматичне – можливість отримати капучіно без участі користувача. Молоко заливається всередину кавоварки, але в цьому випадку потрібно завжди її промивати. Інший варіант – молоко подається прямо з пачки або пакета через трубку в кавоварку. Необхідно завжди стежити за свіжістю молока. Автоматичний спосіб досить простий і підійде початківцям користувачам.

Ручне – молоко в спеціальній ємності збивається в піну самим користувачем за допомогою пари, що надходить по спеціальній трубці. Після цього отримана рідина переливається в чашку з еспресо. Даний спосіб складніший автоматичного, але зате дозволяє краще контролювати температуру молока і текстуру піни. Вибір для досвідчених користувачів і професійних барист.

Автоматичне або ручне – підтримує обидва режими приготування капучіно. Універсальний варіант.

Напівавтоматичне – полягає в роздільному приготуванні кави і молочної пінки. Змішує ці інгредієнти сам користувач шляхом натискання на відповідну кнопку (пінка подається в чашку з готовим еспрессо). Такий варіант значно простіше, ніж ручне приготування капучіно.

Додаткові функції

Швидка пара – можливість практично миттєво отримати пару для збивання молока. Без цієї функції кавомашині потрібен якийсь час, щоб нагріти воду до кипіння і перетворити її на пару.

Автовідключення – здатність апарату після 3-4 годин безперервної роботи самостійно відключатися. Особливо корисно для тих, хто часто забуває вимикати електроприлади.

Регулювання температури кави – можна виставляти потрібну температуру для приготування кави. Для еспресо-кавоварок найкращий варіант – 90-95°С.

Індикатор рівня води – дозволяє простежити, щоб у резервуарі завжди знаходилося досить води. Деякі моделі мають шкалу із зазначенням кількості ложок, які потрібно всипати для даного рівня води.

Регулювання жорсткості води – дозволяє контролювати жорсткість води, яка впливає на утворення накипу в бойлері.

В багатьох кавоварках передбачені 4 режими жорсткості води:

 • 1 режим – до 3 мг/л;
 • 2 режим – 3-3.5 мг/л;
 • 3 режим – 3.5-4 мг/л;
 • 4 режим – 4-4.5 мг/л.

Подача гарячої води – дозволяє приготувати чай або інший гарячий напій. Така можливість передбачена в кавоварках-еспресо. Вода подається зі спеціального крана або паровідводу. Температура – 90°С (іноді регулюється).

Одночасне приготування двох чашок – стане в нагоді, якщо пристроєм користуються кілька людей. Для одночасного приготування двох чашок кавоварка повинна мати два крана, що подають каву. Подібної опцією можуть похвалитися деякі еспресо-кавоварки і комбіновані пристрої.

Попереднє змочування – перед приготуванням змелена кава змочується для поліпшення смакових якостей і аромату напою.

Віддалене управління – дозволяє віддавати команди кавоварці на дистанції за допомогою смартфонів або планшетів, у яких є спеціальний додаток. Управління здійснюється через бездротові інтерфейси Wi-Fi, Bluetooth.

Оснащення

Капучінатор – пристрій для нагрівання і збивання в піну молока або вершків. Дозволяє приготувати капучіно, лате та інші кавово-молочні напої. Представлений двома видами.

 • Ручний (панарелло) – насадка, яка приєднується до парової трубки кавоварки. Забезпечує подачу пари в ємність з молоком (пітчер). Робота з панарелло вимагає певних навичок, але зате відкриває багато можливостей для творчості в приготуванні напоїв. Також варто знати, що для отримання пінки потрібні жирні вершки або молоко.
 • Автоматичний – помпа з трубкою, яку вставляють в ємність з молоком. Працює протилежним чином – молоко надходить в капучінатор, де змішується з парою і перетворюється в пінку. У порівнянні з ручною моделлю простіше у використанні, але коштує дорожче.

Без кавомолки – обійдеться дешевше аналога з кавомолкою.

Вбудована кавомолка – дозволяє використовувати мелену каву. Деякі більш коштовні апарати можуть регулювати ступінь помелу. Але варто пам'ятати, що в разі поломки кавомолки всю кавоварку доведеться віддавати в ремонт.

Термометр – показує температуру води, готової кави, молока. Дає можливість більш точно контролювати процес приготування напою, що важливо для гурманів і професіоналів. Деякі кавоварки забезпечуються механічними термометрами (циферблат зі стрілкою), які не можуть похвалитися високою точністю, зате виглядають оригінально.

Темпер – інструмент, за допомогою якого мелена кава утрамбовується в ріжок еспресо-кавоварки. Дозволяє правильно сформувати кавову «таблетку». Забезпечує високу якість напою і стабільність його смаку від чашки до чашки. Зустрічається у вигляді вбудованого пристосування або окремого преса. Перший варіант простіше в експлуатації, а другий – вибирають досвідчені бариста.

Подвійні стінки – зберігають температуру нагрітої рідини протягом тривалого часу (молока – в еспресо-кавоварках, приготованої кави – в крапельних). Крім того, подібна кавоварка не обпалює пальці.

Підігрів чашок – спеціальна підставка для прогрівання чашок. Дозволяє поліпшити смак напою і зберегти його температуру.

Знімний контейнер для води – полегшує роботу з кавоваркою. Користувачеві не потрібно носити весь пристрій під кран, вживати додаткові резервуари для набору води.

Плита автопідігріву – дозволяє підігрівати посуд, щоб кава наливалася в теплу ємність для збереження смакових якостей. Також служить для того, щоб напій не остигав.

Відсіки для кави – наявність окремих відсіків для зернової і перемеленої кави. Зручно, якщо виникла потреба приготувати якусь нову каву, а в кавомашині вже завантажені інші зерна. Можна перемолоти нову каву окремо і закласти в спеціальне відділення необхідну дозу для приготування.

Манометр – показує тиск в бойлері. Стандартний параметр для еспресо-кавоварок складає 9 бар.

Роздільні бойлери – один бойлер розрахований для кави, другий застосовується для заварювання окропу (в тому числі для інших гарячих напоїв).

Протикрапельна система – не дає витекти готовій каві з кавоварки, запобігає появі плям на столі. Така система корисна і при заварюванні напою для кількох людей, так як в цьому випадку можна не очікувати приготування всіх порцій, а розливати їх в чашки по черзі.

Контейнер для відходів – при відсутності можливості кожного разу чистити кавоварку дозволяє збирати кавову гущу з 15-50 порцій в залежності від моделі.

Таймер – дає можливість в зазначений час приготувати каву. Актуально, якщо ви хочете, вставши вранці або прийшовши з роботи ввечері, відразу випити готову каву.

Підключення до водопроводу – опція, характерна для професійного обладнання. Щоб користуватися водопровідною водою, в кавоварці повинні бути встановлені фільтри. Занадто брудна вода призведе до швидкого виходу з ладу кавоварки.

Контейнер-термос – тривалий час зберігає температуру приготованого напою.

Обертовий фільтротримач – спрощує засипання кави в кошик.

Дисплей – відображає відомості про поточну роботу кавоварки, наприклад, програму, температуру, а також різні повідомлення (закінчилась кава, потрібно очищення).

Підсвічування – дозволяє варити каву в темряві. Деякі дисплеї також підсвічуються.

Відсік для шнура – полегшує зберігання кабелю і продовжує термін його служби. При неправильному змотуванні провід приходить в непридатність через пошкодження в місцях згину.

Ємність для молока - полегшує приготування кави з молоком, оскільки користувачеві не потрібно шукати спеціальний резервуар. Така посудина виконується з міцних матеріалів (металу).

Захист від дітей – блокує панель управління кавоваркою. В результаті малюк не зможе ввімкнути прилад або поміняти режим його роботи.

Регулювання міцності кави - дає змогу вибрати бажану насиченість напою. Здійснюється шляхом налаштування різних параметрів: температури води, кількості зерен на порцію, швидкості проходження потоку води.

Регулювання обсягу порцій - виконується за рахунок зміни кількості гарячої води. Налаштовується залежно від уподобань користувача: від великої чашки до маленької кавової. Слід пам'ятати, що велика кількість міцної кави шкідлива для здоров'я.

Регулювання ступеня помелу - передбачене в моделях із вбудованою кавомолкою. Дає змогу змінювати рівень помелу зерен залежно від типу кавоварки і способів приготування напою. Наприклад, еспресо-кавоварки працюють з кавою дрібного помелу, а краплинним пристроям потрібні зерна середнього помелу.

Ступінь помелу кавових зерен впливає на швидкість проходження потоку води через каву (що крупніше зерно, то швидший процес). Зі свого боку цей параметр визначає час приготування напою і його характеристики. Що дрібніший помел, то міцніша й ароматніша кава. Крім того, дрібно змолоті зерна повніше розкривають смак напою.

Автоочищення накипу (декальцинація) - кавоварка самостійно очищається від накипу, що скорочує термін її експлуатації.

Ширина

Ця характеристика дає змогу оцінити, чи впишеться конкретна модель кавоварки (кавомашини) у відведений для неї простір. Ширина приладу залежить від його різновиду, способу встановлення, наявності/відсутності капучинатора, кавомолки та інших чинників.

Чим менше ширина, тим простіше вписати кавоварку в інтер’єр, але компактні моделі не можуть похвалитися високою потужністю, ні великим об’ємом. Ширина настільних кавоварок варіюється від 15 см до 82 см. У кавомашин, що вбудовуються, аналогічний параметр становить 45-60 см.

Виробник

Не рекомендується купувати кавоварки Aurora, Clatronic, Delfa, Hilton, Maestro, Magio, Maxwell, Mystery, Orion, Polaris, Sinbo, Saturn, Scarlett. Це самі бюджетні пристрої, однак і найбільш ненадійні. Деякі моделі кавоварок працюють довго, а інші ламаються через кілька місяців експлуатації. Серед основних недоліків можна виділити:

 • погані матеріали виготовлення – алюміній корозує і гниє, нетривкий пластик неприємно пахне при нагріванні;
 • особливості конструкції – іноді не влазять стандартні кухлі, прогинаються нижні гратки;
 • невідповідності заявленим характеристикам – наприклад, температура кави на виході менша, ніж вказана, тиск пари також часто нижче заявленого.

Бренд Vitek виділяється серед інших китайських марок: у нього найчастіше зустрічаються якісні моделі. Слід також зазначити краплинні кавоварки популярних і надійних виробників: Moulinex, Philips, Zanussi, Tefal, ProfiCook, Russell Hobbs.

Гарною якістю відрізняються кавоварки Kenwood, Ariete, Krups, Zelmer, Rowenta, а також бюджетні моделі Bosch. У більшості цих брендів модельний ряд кавової техніки невеликий, проте вони добре зібрані, мають достатню потужність для приготування кави в домашніх умовах. Надійність і довговічність цих кавоварок також гідна, але іноді може зустрічатися бракований товар.

Кращими виробниками кавоварок по праву є Delonghi, Gaggia, Saeco (Philips Saeco), Jura, Melitta, Spidem, Nivona, сюди ж можна віднести і бренд Siemens. Ця техніка значно дорожче решти, застосовується і для побутового, і для професійного використання. Багато брендів стали легендарними серед любителів кави і уособлюють найвищу якість приготування кавових напоїв. Ця техніка поєднує іновації, елегантний дизайн і надійність роботи. Кавоварки оснащуються різними додатковими пристроями і функціями, наприклад, вбудованою кавомолкою. Це спрощує процес приготування і робить його максимально приємним. Довговічність роботи не викликає сумнівів, виробники надають відмінну сервісну підтримку. Кавоварками цих брендів обладнуються багато ресторанів і кав'ярень по всьому світу.

В окрему групу слід виділити вбудовувані кавоварки. Серед них можна відзначити бюджетні варіанти: AEG, Hotpoint-Ariston, Whirlpool, Electrolux, і техніку преміум-сегмента Miele, Smeg, Gaggenau. Безумовно ці кавоварки дуже стильні, відмінно вписуються в інтер'єр кухні, але саме тому вони коштують відчутно дорожче інших. Крім цього вони також є якісними і надійними пристроями.

Відгуки про статтю

Добрый день! С каким видом нагревателя кофе на выходе будет более горячим?

Тип нагревателя в кофемашине не влияет на температуру напитка на выходе. Он влияет на время ожидания нагрева воды. Бойлер прогревает всю воду сразу, а термоблок греет порционно, следовательно, время ожидания будет меньше.

Что такое насадка панарелло?

Это специальная насадка для взбивания молока паром. Если обращали внимание, когда бариста готовит кофе, в емкость с молоком опускается трубка подачи пара от кофемашины, и на ней такая насадка вытянутой формы. Это она и есть. Обычно идет в комплектации кофемашины, однако для некоторых недорогих моделей ее можно приобрести отдельно.